TİMDER ekonominin nabzını tutmaya devam ediyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
TİMDER ekonominin nabzını tutmaya devam ediyor
13 Subat 2018, SALI 14:05:37
TİMDER ekonominin nabzını tutmaya devam ediyor
İnşaat ve yapı malzemeleri sektörünün önemli markalarını aynı çatı altında toplayan TİMDER (Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği); kurulduğu 1988 yılından beri eğitim, kültür ve mesleki alanlarda gerçekleştirdiği faaliyetlerin yanı sıra ekonominin de nabzını tutuyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Ülkemizin ve sektörün ekonomik durumu ve beklentilerine ışık tutarak üyelerini bilgilendiren TİMDER, 2018 yılının ilk ‘Ekonomi Sohbetleri’ etkinliğinde son dönemlerin önde gelen ekonomistlerinden, Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş ağırladı.  “Bilim, Ekonomi Gelecek ve Siz” başlığı ile 6 Şubat Salı günü saat 15.00’de, Dedeman Gayrettepe Otel’de gerçekleşen konferansta; Karşılaştırmalı Dünya Ekonomisi, Dünya Nereye Gidiyor, Dünyada Borsa Durumu, Faizler ve Türkiye Ekonomisini Etkileyen Olaylar gibi konu başlıklarının yanı sıra; teknolojik gelişmelerin hayatımıza etkileri, yeni dünya düzeninde var olabilmek için nelerin yapılması gerektiği, yakın gelecek, arge, inovasyon ve teknoloji çalışmalarının bugün geldiği nokta gibi konulara değinen Demirtaş’a ilgi büyüktü. Yoğun katılımın dikkat çektiği konferansta ayrıca bilim çalışmaları, fütürizm ve sürdürülebilir bir dünyada var olabilmenin gereklilikleri tartışıldı.  Konferans, Demirtaş’ın TİMDER Üyeleri ve sektör katılımcılarının ekonomiye yönelik merak ettiği soruları yanıtlamasıyla sona erdi.

Konferans sonunda TİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Eşer: “TİMDER olarak Türkiye ekonomisinin ve inşaat sektörünün durumunu uzun vadede görebileceğimiz faaliyetler düzenleyerek, konusunda uzman ve vizyon sahibi isimleri üyelerimiz ile buluşturmanın bilinciyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu tarz etkinliklerle üyelerimizin ekonomik dengeleri tahlil etmesine ve gelecek planlarını şekillendirirken fikir sahibi olmalarına bir nebze de olsa yardımcı olabiliyorsak doğru yoldayız diye düşünüyorum” dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım232 kez okunmuştur.


ETİKETLER : TİMDER, Aydın Eşer,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

TİMDER ekonominin nabzını tutmaya devam ediyor
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Sanayide enerji verimliliği artırıcı proje, Mortgage Barometre, Doors Akademi i, The Journey Alters You, Ferko İnşaat, Memoria Serisi, Nazan Gürkan, Ofist, DGNB, BakyapıİstanbulPrestijPark , ViaportMarinaExpress, Mehmet Şükrü Erdinç, Bloomberg HT, Avesta Grup , Batıkent-Sincan, “Makel’den İste Gerçek Olsun” , Başyapıt Dragos, MAKTEK Avrasya Fuarı, Azerbaycan Devlet Halk Çalgı Orkestrası, Muratpaşa, HisarYapı, hidrid, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi, Roya Nova, Westinghouse, starwood, Rockwool Grubu, Piri Reis sergisi, NOVASUITES, Milas-Bodrum Havaalanı,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.