Mermerin Zerafeti Radisson Blu Ataköy’de Temmer’le Hayat Buluyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
Mermerin Zerafeti Radisson Blu Ataköy’de Temmer’le Hayat Buluyor
13 Subat 2018, SALI 13:48:59
Mermerin Zerafeti Radisson Blu Ataköy’de Temmer’le Hayat Buluyor
Ataköy’de huzur dolu bir tatil vaad eden Radisson Blu Ataköy, lobisinden odalarına kadar bir çok alanda tercih ettiği Temmer Mermer ürünleri ile ziyaretçilerine zarif ve sihirli bir dünyanın kapılarını açıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Radisson Blu Ataköy’de griden siyaha, bejden kahverengine kadar renklerin ahenkle uyumunu sağlayan Affumicato, Portoro Gold ve Calacatta  Lucina Extra, Silver Traverten, Carrara, Alnoir ve Cora Black  ürünleri, Temmer Mermer’in zengin ürün yelpazesinde yer alan ürünlerden yalnızca birkaçı…

Otele girildiğinde genel mahallerin tamamında, döşemede gri-bej tonlarını aynı anda hissedebileceğiniz Affumicato mermeri sizi karşılıyor. Ebatların büyük şekilde kullanılması ve düz döşeme şeklinde uygulama yapılmış olması, mekân algısında kafa karışıklığına sebep olmadan sade bir tasarım yaratılmasına yardımcı oluyor.

Otelin aydınlatma, mobilya ve tasarımındaki diğer objelerin bütünlüğünde, Portoro Gold mermerinin sarı-kahve ve siyah renk skalasına sahip keskin hatlı yapısı lobide bulunan resepsiyona hayat veriyor.

Gözleriniz doğanın sunduğu bu evrensel sanat eserlerinin üzerinde gezinirken, adeta zaman duygusundan yoksun, geçmiş ve geleceği aynı anda hissettiğiniz bir koridordan geçiyorsunuz.

Toprak tonların kullanıldığı odalara ulaştığınızda Perla Brown orta sehpa, PeakWood ve Verde Guetamala yan sehpalar, Nero Zimbabwe masadaki, granit ve mermerin sert karakterini, perdeler ve halı gibi yumuşak dokular, tezatların uyumuyla sakinleştiriyor. 

Doğal taş zenginliğinin sergilendiği odalardan sonra, banyoda Calacatta Lucina Extra mermerinin inci gibi parlayan zarafeti, duvar ve tezgahlara da yansıyor. Mermer ve granit, doğası gereği emsalsiz, benzersizlikleriyle öznelleştirdiği mekanların, değerine değer, keyfinize keyif katıyor.

Otelin suit odalarında televizyon arka duvarını kaplayan Silver Traverten, düz damar takibi şeklinde tasarlanarak, farklı kesim ve uygulaması ile görenlerde ahşap kaplama hissi uyandırıyor.

Hamamda alışılmışın dışında incecik gri damarlı Carrara mermeri, Marmara mermerine alternatif olarak değerlendirilirken, kurnalar ise Carrara mermerine tezat oluşturacak şekilde Alnoir mermeriyle hayat buluyor. Barda kullanılan Affumicato ve bankoda Cora Black mermerinin siyah-beyaz etkisi farkı kalitede arayanların beklentisiyle örtüşüyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


301 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Radisson Blu Ataköy, Temmer Mermer ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Mermerin Zerafeti Radisson Blu Ataköy’de Temmer’le Hayat Buluyor
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Koramic Yapı Kimyasaları, ODE Starflex ECO Akustik, Intersola*r2015Fuarı, Toprak Seramik, PekcanGrup, ANKAmall, Kayalıköy, Hüdaverdi Dursun, Marble İzmir Fuarı, Tarihi Eser, Türkiye’nin En Beğenilen ve Tercih Edilen Markaları Araştırması ve Ödül Töreni, Ahmet Özbaş, SKALITE, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Şehit, Türkiye Şeker Fabrikaları, OCA652, Koçolu, Gülüşan BAŞBAY KARABAÐLI, Haluk Baybek, Yüksek Mimar Kerem Erginoğlu, Kayseri Tayyare Fabrikası, TÜFE, Şekerbank, ICSC Pazarlama Ödülleri, Maskinentreprenören Dergisi, Nuev, YAP Şili, CapitalTower, İstanbulFinansZirvesi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.