DYO, ‘Ustalığa Değer’ projesi için Mersin’den sonra Adana’daydı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
DYO, ‘Ustalığa Değer’ projesi için Mersin’den sonra Adana’daydı
13 Subat 2018, SALI 12:15:38
DYO, ‘Ustalığa Değer’ projesi için Mersin’den sonra Adana’daydı
‘Yarınlar İçin Değer’ kurumsal sosyal sorumluluk projesi çatısı altında, 2016 yılından bu yana ‘Ustalığa Değer’ diyerek boya ustalarına eğitim veren DYO, bu kez Adana’daydı. Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip 20 ustaya, mekânda renk ve ışık kullanımıyla ilgili teknik bilgilerin yanı sıra iş alma olanaklarını nasıl geliştirecekleri anlatıldı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Boya sektörünün lider şirketi DYO’nun Türkiye’de değer yaratma hedefiyle başlattığı ‘Yarınlar İçin Değer’ çatısı altında gerçekleştirilen ‘Ustalığa Değer’ projesi bu yıl 5 ilde boya ustalarıyla buluşuyor. 2016 ve 2017 yıllarında 13 farklı ilde mesleki yeterlilik belgesine sahip 316 boya ustasına eğitim verilmesini sağlayan DYO, 2018’deki çalışmalarına Adana ile devam etti. 11 Şubat tarihinde Adana Anemon Otel’de gerçekleştirilen eğitim programı çerçevesinde mesleki yeterlik belgeli 20 ustaya, mekânda renk ve ışık kullanımı ile ilgili teknik bilgilerden, mekân kombinasyonu yaratmaya kadar birçok noktanın incelikleri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Prof. Dr. Burçin Cem Arabacıoğlu tarafından anlatıldı.

DYO ‘USTALIĞA DEĞER’LE SEKTÖR İTİBARINI ARTIRMAYI HEDEFLİYOR

Eğitimde boya ustaları bir iç mimar gözüyle; mekânda renk ve ışık uyumuyla ilgili temel dersler alırken, müşteri ilişkileri ve iyi iletişim ile iş alma olanaklarını nasıl geliştireceklerine dair önemli bilgiler de edindi. Eğitim sonunda yapılan sınav ile başarılı olan ustalar MSGSÜ Sürekli Eğitim Merkezinden başarı belgesi almaya hak kazandı.

DYO’nun Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiği ‘Ustalığa Değer’ projesi çerçevesinde, MYK tarafından belgelendirilmiş birikimli ve deneyimli ustaların mesleki hayatlarına ivme kazandırmak, mesleğe yeni katılmış genç ustaların kabiliyetlerini geliştirmelerine olanak sağlamak ve sektör itibarının artırılması hedefleniyor. 2016 yılından bu yana devam eden ‘Ustalığa Değer’ eğitimlerine MYK Belgesi’ne sahip tüm boya ustaları katılabiliyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım288 kez okunmuştur.


ETİKETLER : DYO, Mersin, Adana, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

DYO, ‘Ustalığa Değer’ projesi için Mersin’den sonra Adana’daydı
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Kalem’i, Karcher buharlı temizlik makineleri, Grohtherm 2000 , Japon, Coreline Spot, Dendro Parke, Arkiv, BB Grup Boyner Back Up, F-Digital, Camili, TGM, cean Seramik Duş Teknesi, Van Valiliği, PLC, HatayBüyükşehirBelediyesi , Ay Işığı , Prefabrike yapı, YSE İnşaat, EcoDesigner™, MonoMimarlık, bora kurum, Gökşin Durusoy, Bengi Tutak, Polin PU 6006 EL "New", Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, "Hattat Enerji ve Maden Tic. A.Ş.”İpek Hattat, Makissos Thermal&Spa Hotel, Bulvar Loft, Çocuk Korumalı Prizler, Würth,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.