Borusan Mannesmann'dan ABD'de 173 Milyon Dolar'lık İmza | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
Borusan Mannesmann'dan ABD'de 173 Milyon Dolar'lık İmza
13 Subat 2018, SALI 12:13:36
Borusan Mannesmann'dan ABD'de 173 Milyon Dolar'lık İmza
Borusan Mannesmann, son yıllarda ABD’de gerçekleştirdiği önemli hat borusu tedarik projelerine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor. Şirket, Amerikan doğal gazını uluslararası pazarlara satış için Atlantik Okyanusu kıyısına ulaştıracak hattın 368 kilometre uzunluğundaki kısmının boru tedarik işini üstlendi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

 Spiral kaynaklı boru teknolojisinde yaptığı hamlelerle hat borularında dünya pazarlarının güçlü ve aranan markası olan Borusan Mannesmann, ABD’de yeni ve önemli bir proje üstlendi. Yeni boru hattı ABD’nin Teksas eyaletindeki Permian doğalgaz yataklarından çıkan gazı Atlantik Okyanusu kıyısındaki Corpus Christi’ye ulaştırarak ABD gazının uluslararası pazarlara satılmasını amaçlıyor.

Borusan Mannesmann’ın üstleneceği kısmın uzunluğu 368 km olan projenin kontrat bedeli ise 173 milyon ABD doları mertebesinde gerçekleşecek. Hat için gerekli 42” çapındaki boruların tamamı dünyanın en ileri teknolojiye sahip spiral boru üretim tesislerinden biri olan Borusan Mannesmann Gemlik tesislerinde üretilecek. Boruların 2018 yılı içerisinde sevk edilmesi planlanıyor.

Borusan Mannesmann’ın başarılı performansı yeni projeyi getirdi!

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Borusan Mannesmann Genel Müdürü Zafer Atabey şunları söyledi: “Borusan Mannesmann, başta boru hatları olmak üzere çelik boru sektörünün birçok alanında tüm dünyada bilinen ve aranan bir marka haline geldi. Halen, Türkiye’deki üreticiler arasında, Amerika’ya spiral kaynaklı hat borusu satışında tek kalifiye şirket Borusan Mannesmann’dır. ABD’de son 3 yılda prestijli ve yüksek tonajlı hat borusu işlerinde olağanüstü bir performans gösterdik ve takdir edilen bir marka olduk. Dünyada ilk defa, ABD’ye 445km ve Meksika’ya 120km olmak üzere deniz aşırı bir ülkeden her biri 24,5 metre boyunda hat borusu ihracatını ve sevkiyatını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdik. Bu bakımdan, ABD ekonomisi için çok önemli olan ve hat güvenliği açısından uzmanlık ve güvenilirlik gerektiren böyle bir projeyi almış olmamız bizim için sürpriz değil. Yeni proje tonaj ve kontrat bedeli açısından şu ana kadar Borusan Mannesmann’ın aldığı en büyük projedir. Böyle bir projeyi üstlendiğimiz için mutlu ve gururluyuz. Çelik boruda Türkiye’nin uluslararası bir markası olarak bir kez daha ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz.

Borusan, dünya ticaretinde gün geçtikçe artan ve ciddi boyutlara ulaşan korumacı önlem girişimlerine direnerek, dünyanın en prestijli projelerine katma değerli enerji boruları ihracatını devam ettirmekte ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Bu yoldaki çalışmalarına azimle ve kararlılıkla devam edecektir.”

KAYNAK: İnşaat&Yatırım326 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Borusan Mannesmann, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Borusan Mannesmann'dan ABD'de 173 Milyon Dolar'lık İmza
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
AKG Gazbeton, YalçınKıroğlu, Zelio, Gyoo, Nuri Öztaşkın, AuraResidenceKartal, Pronet Plus, Wacker Neuson Holding, EviyaGayrimenkul, SemPlastik, AmphiSilan-G, Tasarruf Günleri, OğuzOdabaşı, ÖZTİRYAKİLER GRUP, Pratt&Whitney , Alman Tasarım Ödülü, EXIWAY, Hotpoint, Batum, Colors serisi, Trabzon Akyazı Spor Kompleksi, smarthijyen, İspanyol, SYMBOL Kocaeli Projesi, Halit Yıldız, Metag, Aldens, TBI Architecture & Engineering, Göztepe Stadı, Ledino Dış Mekan Koleksiyonu,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.