Marshall’dan göz ardı edilen odaları “en favori mekana” dönüştürme önerileri | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
Marshall’dan göz ardı edilen odaları “en favori mekana” dönüştürme önerileri
17 Ocak 2018, Carsamba 10:18:29
Marshall’dan göz ardı edilen odaları “en favori mekana” dönüştürme önerileri
Marshall, göz ardı edilen odaları evin en çarpıcı mekanına dönüştürmenin ipuçlarını ve renk önerilerini sunuyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

“Renklendir Hayatı” sloganıyla hayata renk katmaya devam eden Marshall’ın son global anketinin sonuçlarına göre, yeni bir ev sahibi olanların %45'i taşınır taşınmaz dekorasyon yapmak istediklerini ama gerçekte bunun aylarca uzayıp gittiğini söylüyor.

Yarım kalan dekorasyona çözümler sunan ve göz ardı edilen odaları en favori mekana dönüştürmek için ipuçları veren Marshall’ın dekorasyon önerileriyle, sadece bir günde sevilmeyen bir odayı dönüştürmek mümkün. Bir kat boya yapmak sevilmeyen bir odayı hızla dönüştürmenin en kolay ve bütçeye uygun yolu. Hâlâ boyayı erteliyorsanız motivasyon psikoloğu Cliff Arnall'in dekorasyona nasıl başlanacağına yönelik önerilerine bir göz atın.

Yapılacaklar listenizi oluşturun- Yeni evinizin dekorasyonu geciktiyse, sadece kaçındığınız işleri içeren bir yapılacaklar listesi oluşturmanın vakti gelmiş demektir.

Bir eylem planı hazırlayın- Unutmayın, her şeyi aynı anda yapmak zorunda değilsiniz! Listenizdeki maddeleri sizi bunaltmayacak, küçük, eğlenceli ve çabuk halledilebilecek projelere bölün. Her defasında bir iş seçin ve gerçekçi bir hedef belirleyin- Belirli bir projeyi tamamlamak için gerçekçi bir hedef koymak – örneğin kullanışsız bir odayı bir günde boyamak – motivasyonunu artırmanın harika bir yoludur. Bir şeyi yapmaya başlar ve bunu iyi yaparsanız güveniniz artar.

Bittiğinde kendinizi ne kadar harika hissedeceğinize odaklanın - Sevilmeyen bir oda için tutkunuzu yeniden ateşlemenin anahtarı, boyamayı başarıyla bitirdikten sonra kendinizi ne kadar tatmin olmuş hissedeceğinizi hayal etmektir. Evinizin nasıl görüneceğini hayal edin - Tam da burada Marshall Gör&Boya uygulaması çok işe yarayacak. Uygulamayı Akıllı Telefonunuza veya tabletinize indirdikten sonra odanızın boyandığı zaman ne kadar harika olacağını görebilirsiniz.

Marshall’dan renk önerileri

Hâlen odayı nasıl kullanacağınıza karar vermediyseniz, Toprak Sarısı 3 gibi çok yönlü, koyu sarı renk tonlarını (Ref: 60YY 65-669) seçin, bu renk göze hoş gelir ve uyumlu bir renktir. Aydınlık bir oda tercih ediyorsanız kırık beyazın (Ref: 61YY 89-040) tek bir tonunu kullanabilir ya da huzurlu inci beyazıyla odadaki doğal ışığı artırabilirsiniz.

Kendine güvenen bir görüntü için enerjik kırmızı (Ref: 19YR 14-629) da bir seçenek olabilir, çarpıcı kırmızı bir duvarla evinizde dramatik bir etki yaratabilirsiniz. Marshall, mavi tutkunlarına ise modern ve zarif görüntü için deniz mavisini (Ref: 10BB 13-362) öneriyor. Ya da tarz sahibi bir görüntü için tek bir duvarı örneğin varsa şömine duvarını soğuk maviye (Ref: 70BG 31-332) boyamak mükemmel bir sonuç verebilir.

Gevşemek için bir yer arıyorsanız, mor bir odayı deneyin. Mor sezgi, farkındalık ve aydınlanma gibi kavramları sembolize etmesiyle ruhani açıdan da zengin bir renk olarak bilinir. Hinduizm’de saf bilinç ile ilgili olan çakra (enerji merkezi), menekşe rengiyle (Ref: 23RB 11-349) temsil edilir. Bu inanışa göre, eğer çakranız açıksa farkındalığınızın arttığı varsayılır.

Mor günlük hayatınıza kolayca entegre olur. Huzurlu bir atmosfer için sevmediğiniz odanın duvarını lavanta ve leylak tonlarına boyayın ya da odanızı menekşenin koyu tonlarındaki aksesuarlarla dekore edin.

Hayallerdeki ev için ilham verecek nötr renkleri ve tüm renk paletini Marshall’ın www.marshallboya.com/tr adresindeki web sitesinden veya Marshall bayilerinden temin edilecek renk kataloglarından belirlemek mümkün. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım639 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Marshall,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Marshall’dan göz ardı edilen odaları “en favori mekana” dönüştürme önerileri
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Baumit İş Ortakları Zirvesi, TLT Panel, Termo Teknik Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Oraloğlu, Brooklyn Park, FazPuan, Hayatpark İstanbul, yeşilokullar, HeinzPeter , Wyndham Oteller Grubu, kompozit, KingdomTower, Yeşil Ofis, The Big 5 Show, Hasan Karabağ, Migros Alaçatı, megavat, Hyper-Converged, Gürsoy Grup, Okay, Erguvanİnşaat, GROHE TurboStat®, Maxx Royal Kemer Resort & Spa , Emre Ülger, Endüstriyel tasarım, Beyaz Saray Serisi , TerasKule, Cüneyt Ağca, VakıfYatırım, Tempa Pano, Gülben Ergen,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.