Studio Vertebra’dan Çok Fonksiyonlu ve Ödüllü Tasarım: Novawood Ofis ve Showroom Binası | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
Studio Vertebra’dan Çok Fonksiyonlu ve Ödüllü Tasarım: Novawood Ofis ve Showroom Binası
16 Ocak 2018, SALI 14:11:28
Studio Vertebra’dan Çok Fonksiyonlu ve Ödüllü Tasarım: Novawood Ofis ve Showroom Binası
İstanbul, Bulgurlu’da tasarlanan ve Avrupa Gayrimenkul Ödülleri yarışmasında Studio Vertebra’ya iki ödül birden kazandıran “Novawood Ofis ve Showroom Binası”, etkinlik/organizasyon alanı, showroom ve ofis fonksiyonlarını bir arada barındıran esnek yapısıyla farklı ihtiyaçlara aynı anda cevap veriyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Kuruluşundan bu yana mimari, iç mimari ve restorasyon alanlarında ulusal ve uluslararası ölçekte ‘çok disiplinli’ çalışmalar yürüten, Baş Mimar Gencer Yalçın, Y. Mimar Dilşad Öktem Aslaner, Y. Mimar Bahar Yücel ve İç Mimar Efe Kağan Hızar’ın ortaklığındaki İstanbul merkezli tasarım ofisi Studio Vertebra’nın, ahşap ve orman ürünleri alanında faaliyet gösteren Novawood markası için İstanbul, Bulgurlu’da tasarladığı 1.800 m² inşaat alanına sahip Novawood Ofis ve Showroom Binası, önündeki açıklığın etkinlik / organizasyon alanı gibi kullanılabileceği, showroomla birleşen bir ofis yapısı olarak, birçok gereksinime aynı anda cevap veren tasarımıyla dikkat çekiyor. Studio Vertebra, Novawood Ofis ve Showroom Binası ile 2016 yılında Londra’da gerçekleşen mimari ve gayrimenkul projelerinin yarıştığı 21 senelik geçmişe sahip “Avrupa Gayrimenkul Ödülleri” yarışmasında, “Yapı Mimarisi” ve “Mekan İç Mimarisi” kategorilerinde iki ödüle layık görülmüştü.

Yapının zemin katında ahşap ürünlerinin sergilendiği showroom alanı, diğer katlarda ise ofis birimleri yer alıyor. Yapılan merkez ofisle; giriş katta 138 farklı ahşap ve parke çeşitlerinin birebir numunelerinin sergilendiği platformlar oluşturulmuş. Böylelikle katalog ve bilgisayarlar üzerinden verilen ürün, teknik bilgiler; showroom konseptiyle girişimciler, müşteriler ve mimarlar için kendi tasarım süreçlerinin bir parçasının olduğu etkileşimli bir alışverişe dönüştürülmüş. Novawood Ofis ve Showroom Binası, İstanbul Çamlıca’da bulunan mevcut bir yapının güçlendirilmesi ve dönüştürülmesi fikri ile tasarlanmış. Proje için tasarlanan alternatif kurgu, formsal ve bütçesel anlamda serbest kararlar içeriyor. Yapının taşıyıcı sistemleri güçlendirilerek ve merdiven kovası arka cepheye doğru kaydırılarak iç mekanda daha verimli alanlar kurgulanmış. Zeminde oluşturulan yırtık ile hem bodrum kata ikincil bir giriş sağlanmış, hem de doğal ışık ile beslenen iç bahçe oluşturulmuş. Bu alanlarda da kullanılan malzemeler doğallıkları ile yapıya sıcaklık katmış.

Dengeli alan çözümlerine sahip ofis birimlerinde, proje genelinde kullanılan toprak tonlarının da etkisiyle sıcak ve ciddi mekanlar elde edilmiş. Ahşap sevenler için 250 m2 alanda tasarlanan showroom biriminde ise geniş yelpazede ahşap ürünleri sergileniyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 1477 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Studio Vertebra, Novawood Ofis ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Studio Vertebra’dan Çok Fonksiyonlu ve Ödüllü Tasarım: Novawood Ofis ve Showroom Binası
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
BienHijyen, Gusto, Nolte Yatak Odası, Kale Trendler, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu, Kahin, Ertuğrul Yörük, Abdullah Kutlu, "Future Project of the Year 2012", ETS Grubu, Dr. Ercan topçu, Maspompa, Arap Baharı, 2012 Design Turkey İyi Tasarım Ödülü, Neyzen İnşaat, ABD, eW Reach Powercore, Gazetta, Viranşehir, GAZDAŞ, My Towerland Ataşehir, Sınav Sarısı, Nishdecor, Tepco, Sapphire Çarşı, İMKB Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal YILMAZ, BEŞİKTAŞ Kulübü, Emerging Trends in Real Estate® Europe 2013 - Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa 2013, T.C Merkez Bankası Bursa Şubesi, www.kale360.com ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.