ABB, YuMi ailesinin en yeni üyesini sunar | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
ABB, YuMi ailesinin en yeni üyesini sunar
08 Ocak 2018, Pazartesi 11:43:09
ABB, YuMi ailesinin en yeni üyesini sunar
Dünyanın gerçek anlamda insan işbirliği temelli çift kollu ilk endüstri robotu YuMi® başarısından sonra ABB, sektöründe öncü kabiliyetleri çok daha küçük ayak iziyle birleştiren tek kollu işbirliği temelli robotunu tanıtıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

ABB, tek kollu olarak geliştirdiği en yeni insan işbirliği temelli robotunun tanıtımını, Tokyo 2017 Uluslararası Robotik Sergisi'nde (iREX) yaptı. Adından da anlaşıldığı gibi işbirliği robotları üretkenliği arttırmak ve müşteri eksenli üretime geçişi desteklemek için imalat ortamında insanlarla birlikte çalışmak üzere tasarlanmıştır. Robotun lansmanı resmi olarak 2018'de yapılacak.

Yeni robot, 2015'de küçük parça montajı için çıkarılan YuMi gibi 500 gram yük kapasitesine sahip ve kompakt yapısı ile mevcut montaj hatlarına kolayca entegre edilerek üretkenliği arttırıyor. Yeni robot ayrıca yönlendirerek öğretme modu özelliğiyle operatörler için özel bir eğitim gerekmeden programlanabiliyor.

ABB Robotik ve Hareket Bölümü Başkanı Sami Atiya; “YuMi beklentilerin üzerinde başarı gösterdi; ilk olarak küçük parça montajı için tasarlanmıştı, ama daha sonra, çeşitli işler yapabilme kabiliyetine ulaştı: örneğin sushi yapabiliyor, Rubik Kübünü çözebiliyor, hediye paketi yapabiliyor, hatta orkestra yönetebiliyor. YuMi'nin bu başarısından sonra, özellikle müşterilerin talebi yönünde geliştirilen yeni tek kollu robotumuzun da aynı başarıyı yakalayacağını kesinlikle umuyoruz” diye belirtiyor.

“İşbirliği temelli robot portföyümüzü daha da geliştiriyoruz” diyen, ABB Robotik Direktörü Per Vegard Nerseth; “En yeni robotumuz ‘geleceğin fabrikası’ için beklenen robottur ve müşteri eksenli üretim çağında müşterilerimize büyüyerek gelişme imkanı sunacaktır. Robotun ABB Ability™ dijital çözümleriyle birleştirilmesi, müşterilerimize fabrikalarının verimlilik ve güvenilirliğini üst seviyeye taşıma imkanı sağlayacaktır” dedi.

ABB iREX 2017'de 29 Kasım - 2 Aralık tarihlerinde, East Hall, Booth IR3-56'da yer aldı..

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), elektrifikasyon ürünleri, robotik ve hareket, endüstriyel otomasyon ve güç şebekeleri alanlarında kamu hizmetleri, sanayi, ulaşım ve altyapı sektörlerindeki müşterilerine global çapta hizmet veren öncü bir teknoloji lideridir. 125 yılı aşan inovasyon tarihine sahip olan ABB, bugün endüstriyel dijitalleşmenin geleceğini yazıyor ve Enerji ve Dördüncü Endüstri Devrimini harekete geçiriyor. ABB, yaklaşık 136,000 çalışanı ile 100'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


286 kez okunmuştur.


ETİKETLER : YuMi, ABB, Sami Atiya,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

ABB, YuMi ailesinin en yeni üyesini sunar
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Konar Enerji, İpera 25, innoterrazzo, Lusi Adut , Gökdenizler Group, Uphill Court, Tuncer Çakmaklı Architects, Ersaş Alüminyum Pencere, Kartal Hastanesi, Heydar Aliyev Meslek Lisesi, ToskanaVadisi , AykutEngin, Genper, CMC, İMOB 2013, İş-Kur, Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, Beyaz Spot Center, H. H. Sheikh Maktoum Bin Mohammed Bin Rashid Al Maktoum, Paprat Konutları, Yeşil Tüketim Araştırması, ‘Beyaz Eldiven Concierge Hizmeti’ , Amsterdam, Melkan Gürsel, IABA – Uluslararası Mimarlık Bienali, Maraş, AlbatrosArazisi , İSİB, 
NovadaManavgat, World Resource Institute,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.