Vadi İstanbul Bulvar etabında Hager I Berker’den entegre çözümler | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
Vadi İstanbul Bulvar etabında Hager I Berker’den entegre çözümler
08 Ocak 2018, Pazartesi 09:57:26
Vadi İstanbul Bulvar etabında Hager I Berker’den entegre çözümler
Binalarda yaşam konforu ve enerji yönetimi alanında çözüm sağlayan Hager I Berker, toplam inşaatıyla İstanbul’un en büyük karma projelerinden biri olan Vadi İstanbul Bulvar etabında enerji verimliliği çalışmalarından aydınlatma otomasyonuna, varlık sensörlerinden bütün fonksiyonların tek merkeze bağlı olmasına kadar ayrıcalıklı mühendislik çözümleri sunuyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Akıllı bina otomasyonu ve anahtar & priz sistemleri sektörünün lider markası Alman menşeili Hager I Berker, İstanbul’un en büyük karma projelerinden biri olan Vadi İstanbul Bulvar Etap’ta üstün tasarım ödüllü ürünü B.IQ ile fark yaratıyor. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek havaray ile bağlanan ayrıcalıklı projede, ortak alanlardan AVM’ye, otoparklardan dış cephelere kadar tüm alanlar otomasyon teknolojisi ile donatılıyor. 

Vadi İstanbul Bulvar etapı, Ofis blokları, kapalı otopark alanları ve AVM’si ile büyük çaplı ve kapsamlı bir proje olarak dikkat çekiyor. Hager I Berker’in üst entegrasyon deneyimi ve mühendislik altyapısıyla tüm alanlar, tek bir merkez üzerinden izlenip müdahale edilebiliyor. 

Tüm alanlarda enerji verimliliği ve maksimum fonksiyonellik 

Ofis bloklarında her katta ortak alanlarda gün ışığı ölçebilen varlık sensörleri, pano modülleri, Dali Gateway, 16/20 kanal pano modülleri birbirleri arasında bağlantılı hale getirilip, line coupler ve ip router’lar vasıtası ile ana omurga oluşturulmuştur. Hager zaman saatleri sayesinde, otomasyon sistemi her gün veya hafta içi / hafta sonu ayrımı yapacak şekilde dış ve iç aydınlatmalarını saat ayarına göre yapmaktadır. Blok koridor aydınlatmalarında kullanılan sensörler sayesinde ölü nokta kalmadan, asansörden çıkan bir kişinin gideceği yöndeki koridorlar homojen bir şekilde %10 lüx değerinden %70 seviyesine otomatik olarak çıkarılmaktadır. Kullanılmayan diğer koridorların %10 seviyesinde sabit kalması, 11 blok x 20 kat olarak düşünüldüğünde çok ciddi bir enerji verimliliği sağlamaktadır. 

Projenin 4 katlı kapalı otopark otomasyonunda, Steinel otopark sensörleri ile (870 adet) araç hareketliliği olmadığı alanlarda ambiyans ışıkları %10 seviyesinde kalırken, herhangi bir koridorda araç hareketliliği olması durumunda, aydınlatma senaryoları aktif hale gelerek aracın gideceği yöndeki koridorlar %80 seviyesine kadar çıkarılmaktadır. 2000 m2’lik bir alanda konumlanan otopark otomasyonu ile yine ciddi bir enerji verimliliği ile birlikte araç rota yönlendirmesi gerçekleştirilmiştir. 

AVM içerisinde ortak alan aydınlatmaları, yönetim ofisleri ve WC alanları aydınlatma otomasyon kontrolüne dahil edilmiştir. Hager otomasyon pano modülleri, varlık sensörleri ve B.IQ otomasyon anahtarları ile kontroller sağlanmaktadır. Varlık sensörleri, AVM’nin cam tavan olmasından dolayı dışarıdaki lüx derecesi ile içerideki lüx derecesini ölçüp hangi alanlardaki aydınlatmaların hangi seviyede yanması gerektiğinin bilgisini vermektedir. Yönetim ofisleri içerisinde, aydınlatmanın yanı sıra, iklimlendirme ve perde & panjur kontrolleri de gerçekleştirilmiştir. Tüm fonksiyonlar B.IQ antrasit ve K.1 antrasit prizlerle kontrol altına alınmıştır. 

Dış cephe ve çevre aydınlatmalarında, otomasyon kontrolü yine saatler sayesinde günlerin hangi saatinde aydınlatmaların açılması gerektiğinin bilgisini otomatik olarak almaktadır. AVM gibi dış aydınlatması göz önünde olan bu tip projelerde, kişiye bağlı olmayan otomasyon sistemleri oldukça fayda sağlamaktadır.

Vadi İstanbul Bulvar etabında üstün tasarım ödüllü B.IQ teknolojisi

Projede üstün tasarım ödüllü B.IQ ürünü ile otomasyon sağlanırken, K.1 prizler de şıklığı tamamlıyor. Hager I Berker’in tasarım ödüllü ürünü B.IQ, tek anahtar üzerinden iklimlendirme, aydınlatma, müzik ve panjur kontrolünün yanı sıra dört farklı materyalden üretilebilen kusursuz tasarımıyla mekanlarda güçlü duruş sergiliyor. B.IQ anahtarın buton kısmından aydınlatma senaryoları ve dim fonksiyonları yerine getirilebiliyor, buton kısımları aktif olduğunda anahtarların yan kısımlarında bulunan durum led’lerinden aydınlatmaların açık olup olmadığı da izlenebiliyor.   

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


311 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Vadi İstanbul Bulvar, Berker, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Vadi İstanbul Bulvar etabında Hager I Berker’den entegre çözümler
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Irmak Group, KepezBelediyesi, Symaro sensör, MustafaSüzer, trend, Kansai Boya , Yapı Merkezi Prefabrikasyon A.Ş., Müteahhitlik , ZOW 2013 Uluslararası Mobilya Endüstrisi, Covo Serisi, ZahaHadid, BÜMED, Alev Eroğlu, Acun Ilıcalı, Fırat İnşaat, Sine Fuarcılık, Yeşil enerji, PrımeDevelopment, Hüseyin Ağaoğlu, Tuzla Çınarlı Bahçe , Frame, 2013 Emirates Glass Leaf Awards, 3234 CF derin dondurucu , Platino , AhmetGüleç, İtalyan tarzı, Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu, Afet Yönetim Fuarı, Foldoffice, Şekerbank,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.