VitrA İnovasyon Merkezi, geleceğin tasarımcılarını ağırlıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
VitrA İnovasyon Merkezi, geleceğin tasarımcılarını ağırlıyor
03 Ocak 2018, Carsamba 11:09:48
VitrA İnovasyon Merkezi, geleceğin tasarımcılarını ağırlıyor
Yılın ilk etkinliğine, Bilecik Valisi Doç. Dr. Tahir Büyükakın da katıldı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Eczacıbaşı VitrA’nın, Bozüyük Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğiyle hayata geçirdiği “Tasarım Odaklı Düşünme Atölyeleri” başladı. VitrA İnovasyon Merkezi çalışanları tarafından Bozüyük’te yaşayan 8-12 yaşındaki öğrenciler için düzenlenen atölye çalışmasına, 2 Ocak 2018 tarihinde Bilecik Valisi Doç. Dr. Tahir Büyükakın da katıldı. Etkinliğin sonunda öğrencilere, tasarımcı sertifikaları verildi.

VitrA İnovasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen “Tasarım Odaklı Düşünme Atölyeleri”nin hedefi, 8-12 yaş grubundaki öğrencileri, insan odaklı bir yaklaşım olan tasarım odaklı düşünmenin prensipleriyle tanıştırarak, gerçek problemleri yaratıcılıklarını kullanarak nasıl çözebileceklerini öğretmek. Toplam 200 öğrenciye ulaşılması planlanan atölyelerde, öğrenciler empati yöntemini kullanarak kendilerine verilen problemlerin çözümü için fikirler üretiyor, basit malzemeler kullanarak seçtikleri fikrin prototipini yapıyor ve bilgisayar programında modelliyor. Çözümlerin tüm katılımcılara sunulmasıyla sona eren atölye çalışmalarında öğrencilere, 3 boyutlu yazıcılar ve kullanım alanları da anlatılarak bu teknolojiyle tanışmaları sağlanıyor.

“Tasarım Odaklı Düşünme Atölyeleri”ni Stanford d. school’un başlattığı The City X projesinden uyarlayan VitrA İnovasyon Merkezi, 2011 yılında kuruldu. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun ArGe çalışmalarını tek bir çatı altından yönetmesini sağlayan merkez sayesinde, kurumun patent başvuru sayısı 10 kattan fazla arttı. VitrA İnovasyon Merkezi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ArGe Merkezleri Performans Endeksi sonuçlarına göre, 2013’ten bu yana üst üste 5 kez cam ve seramik sektörünün en başarılısı seçildi. Ayrıca, 2017 yılında Türkiye çapındaki 751 ArGe merkezi arasında yapılan sıralamada 2. oldu.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 303 kez okunmuştur.


ETİKETLER : VitrA,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

VitrA İnovasyon Merkezi, geleceğin tasarımcılarını ağırlıyor
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Bülent Ecevit Üniversitesi, Vivia, White – Westinghouse Buzdolabı, “Perla”, KOMATEK , Hayatpark İstanbul, Öğretim Üyesi Tayfun Çalkavur, Rant, Bayer, Bina Enerji Sınıflandırması, Manavgat AVM A.Ş., Afşin, KBIS, Rönesans Gayrimenkul Yatırım, Begonya, Cumhuriyet Caddesi, Aquatherm Fuarı, KonutKredisi, Sir Robert Matthew Konut Dalı, KentPlusSitesi, 17 Ağustos depremi , TÜVASAŞ, MehmetGöçmen, CarlsonRezidorHotel, Homoud Rashed Al-Sabah, Enis Öncüoğlu , Nem, Modern Romantizm, Vera Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, Levent Çakıroğu,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.