Kastamonu Entegre, KASTEXPO’da Sanayi ve İş Dünyası İle Bir Araya Geldi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
Kastamonu Entegre, KASTEXPO’da Sanayi ve İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
03 Ocak 2018, Carsamba 10:50:17
Kastamonu Entegre, KASTEXPO’da Sanayi ve İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
Kastamonu Entegre, Türkiye’nin ilk ve tek resmi şehir fuarı KASTEXPO’ ya katılım gösterdi. Kastamonu ilinde kurduğu ilk tesisle ağaç bazlı panel sektörünün global markası Kastamonu Entegre, fuarın gözdesi oldu.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Kastamonu Entegre, şehrin önde gelen sanayi ve iş dünyasıyla Kastamonu Sanayi ve İş Dünyası Fuarı (KASTEXPO)’nda bir araya geldi. Fuar kapsamında, pazarda lider konumda bulunan, son trendler, yenilikler ve teknolojik gelişmeler ile ilgili deneyim ve projelerini aktaran Kastamonu Entegre’nin standı, ziyaretçi ve katılımcıların ilgi odağı oldu.

Kastamonu şehrinde yerel bir üretici olarak başlanan global marka yolculuğunun, İtalya’ya uzandığını vurgulayan Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, “48 yıl önce İstanbul’da attığımız ilk adım ve zamanla attığımız diğer başarılı adımlar, bugün bizleri global bir şirkete dönüştürdü. Yaklaşık 20 yıl önce ilk kez Romanya’da yaptığımız yurt dışı yatırımlarımıza, son olarak İtalya’nın üçüncü büyük yonga levha üreticisi Gruppo Trombini’yi satın alarak İtalya’yı ekledik. Böylelikle Romanya, Bulgaristan, Bosna – Hersek, A.B.D ve Rusya’daki yatırımlarımızla birlikte Kastamonu Entegre’nin yurt dışındaki yatırımları 800 milyon euroyu aşmış oldu.” dedi.

“Kente katkılarımız devam edecek”

Kastamonu Entegre’nin sahip olduğu tesislerin, bulunduğu bölgelerin ekonomisine katkıda bulunmanın yanı sıra kültür, sanat ve spor alanlarında da desteklerinin bulunduğunu belirten Yıldız, "Kastamonu ilimizin şimdiye kadar yapılmış en büyük yatırımı olan MDF fabrikamızı, ülkemize kazandırmaktan gurur duyuyoruz. Tesisimiz açık ve kapalı toplam 440 bin metrekare alanda kurulu. Burada üretilen MDF, Kastamonu Entegre grubunda üretilen toplam miktarın yüzde 35’ini karşılıyor. Tesisimizde üretilen MDF’yi yaklaşık 12 ülkeye ihraç ediyoruz. Kastamonu ilindeki ikinci tesisimiz ise Kastamonu Yonga Levha Tesisi. Burada üretilen levha miktarı, Kastamonu Entegre grubunda üretilen toplam miktarın yüzde 15’ini oluşturuyor. Ürünler 5 ülkeye ihraç ediliyor. İki tesisimiz, direkt ve endirekt çalışanlar ile birlikte yaklaşık 2.500 kişiye de istihdam olanağı sunuyor” dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 361 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Kastamonu Entegre, Haluk Yıldız, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Kastamonu Entegre, KASTEXPO’da Sanayi ve İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
NuhBeton, TeknoŞirketlerGrubu, Makro İnşaat & Akyapı Ortak Girişimi, İskandinav, Avrupa Konutları, Astana Ulu Cami, Wireless Next Generation, DAFFYapı, Vakko, DYOTHERM ISOLTECO, SoyakKristalkule, Zaha Hadid, Maliye Bakanlığı , SilkMove® ES, eğitim, Selimoğlu ve Demirland İnşaat, OKOTowers, Officeboard, Adnan Menderes, LG Econo Inverter, EkoRE, BREEAM Yeşil Bina Sertifikası, Orson Mimarlık, Haluk Baybek, AKAMDER, Taksim Gezi Parkı, Yiğit Group, Nurol Life, Ersa İnşaat, Beykoz Paşabahçe Devlet Hastanesi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.