Uşak'ta kent park için kazmalar yeniden kalktı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
Uşak'ta kent park için kazmalar yeniden kalktı
02 Ocak 2018, SALI 11:49:11
Uşak'ta kent park için kazmalar yeniden kalktı
ev yatırımlarla şehre değer kazandıran ve daha yaşanılır bir Uşak inşası gerçekleştiren Uşak Belediyesi, Kent Park Projesi kapsamında 3 okulun, 1 pansiyonun ve bir ek binanın daha yıkım işlemine başladı. Kent Park Projesi ile Uşak 110 bin m² alanda, 800 araçlık yer altı otoparkına ve sosyal donatılara sahip, şehir insanının nefes alacağı, trafik sıkışıklığından kurtulmuş bir meydana kavuşacak.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

ev yatırımlarla şehre değer kazandıran ve daha yaşanılır bir Uşak inşası gerçekleştiren Uşak Belediyesi, Kent Park Projesi kapsamında 3 okulun, 1 pansiyonun ve bir ek binanın daha yıkım işlemine başladı. Kent Park Projesi ile Uşak 110 bin m² alanda, 800 araçlık yer altı otoparkına ve sosyal donatılara sahip, şehir insanının nefes alacağı, trafik sıkışıklığından kurtulmuş bir meydana kavuşacak

Şehrin siluetini değiştirecek ve yeşil alan ihtiyacını karşılayacak bu proje için çalışmalara hız veren Uşak Belediye Başkanı Av. Nurullah Cahan, Uşak'a tarz ve kimlik kazandıracak bu büyük yatırım ile Türkiye’de kentsel dönüşümün lokomotifi olacak. Daha önce Meteoroloji Müdürlüğü, Adliye binası ve Kız Meslek Lisesi'nin yıkımı ile başlayan proje, yeni binalarına taşınan Uşak Lisesi ana binası, kız pansiyonu ile çok amaçlı salonu, Besim Atalay Ortaokulu, Kız Meslek Lisesi ek binası, Kanuni Sultan Süleyman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ek binalarının yıkımıyla devam ediyor. Okulların ve resmi kurumların şehir merkezinde toplanması nedeniyle oluşan sıkışıklığın ortadan kaldırılmış olacağına dikkat çeken Başkan Nurullah Cahan, “Kentsel Dönüşüm alanımızın da can kazanmasıyla birlikte, artık merkezimizdeki sıkışıklık da dağıtılmış olacak. Her yönüyle insanı kucaklayan, yaşam standartları yüksek, güvenli ve huzurlu bir şehir inşa ediyoruz. İnşallah, binalarımızın kısa sürede yıkılmasıyla Kent Park’ta yapım çalışmalarımız hız kazanacak.” açıklamalarında bulundu.

Özellikle deprem kuşağı olması nedeniyle yapıların daha büyük bir önem taşıdığı Uşak'ta, eskiyen ve yetersiz kalan eğitim kurumlarının donanımlı yeni binalarına taşınmasıyla birlikte, boşaltılan okulların yıkım çalışmalarında start verildi. Başkan Cahan, 2014'te gerçekleştirilen yerel seçimler öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da destek alarak başladığı ‘Kent Park’ projesi ile Uşak'ın en gözde sosyal alanlarından birinin daha ortaya çıkacağını ifade ediyor.

Tarihi yapıların ve bitki örtüsünün korunduğu projenin şehrin yeni oksijen kaynağı olacağını belirten Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Uşak, gelişen ve güzelleşen bir kent. Her alanda büyük yatırımlar ortaya konuluyor. Yetersiz alt yapıdan eksik kalan yol düzenlemelerine, kültür ve sanattan spora kadar her alanda markalaşma adına örnek çalışmalar yapıyoruz. Yine kentimizin sıkışan merkezini rahatlatacak Kent Park Projemiz ile Uşak’a yakışan bir alanı hemşerilerimizin hizmetine sunacağız.” dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


291 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Uşak, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Uşak'ta kent park için kazmalar yeniden kalktı
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Ferkoİnşaat, Yeni Volvo FM, Muhit, Omexco, Saral Gayrimenkul, Cityscape Global 2013, A. Dündar Yetişener, Best Western, Enez, ACEofMİCE, HayatHolding, Hakan Erilkun, Konar Enerji, Selma Gülkan, İpad, Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Gn. Md. Yard. İhsan Aksu, AliTaylan, “Betonart”, Küresel Etki Raporu, Polat ofis, STAD, Yavuz Batuhan Çağırıcı, Evviva Tower, KAZA Concrete, Airfel Hermetik Şofben , Osmangazi Belediyesi, Yeni Vergi Usul Kanunu, BTK, Kalyon İnş. San. ve Tic. AŞ Ortak Girişim Grubu , Home Office,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.