Otis asansörlü ‘Ping'An Finans Merkezi “dünyanın en yüksek dördüncü binası” olarak tescil edildi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
Otis asansörlü ‘Ping'An Finans Merkezi “dünyanın en yüksek dördüncü binası” olarak tescil edildi
02 Ocak 2018, SALI 11:30:03
Otis asansörlü ‘Ping'An Finans Merkezi “dünyanın en yüksek  dördüncü binası” olarak tescil edildi
Çin'in silikon vadisi olarak bilinen Shenzhen’de bulunan 600 metrelik Ping'An Finans Merkezi (PAFC), Çin’in Yüksek Bina ve Kentsel Yaşam Alanı Konseyi (CTBUH) tarafından resmi olarak dünyanın en yüksek dördüncü binası olarak kabul edildi. Ping’An Finans Merkezi’nde, Otis teknolojisine sahip 14 adet Otis Skyrise ve Gen2 asansörü kullanılıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Çin’in silikon vadisi Shenzhen şehrinin birinci, Çin'in ikinci en yüksek binası olan 600 metre uzunluğundaki Ping’An Finans Merkezi, resmi olarak dünyanın en uzun dördüncü binası olarak kayıtlara geçti. Çin’in Yüksek Bina ve Kentsel Yaşam Alanı Konseyi (CTBUH) tarafından resmen tescil edilen Ping’Ar Finans Merkezi’nin yürüyen merdiven, hareketli yürüyüş yolları ve asansör sistemleri sektöründe dünya lideri Otis tarafından kuruldu.

Otis SkyRise ile dikey ulaşım zorlukları çözüldü

Kentin merkezinde ticaret bölgesinde yer alan yüksek teknolojili kompleksin, farklı yüksekliklerde çeşitli katlara sahip olmasından dolayı, dikey ulaşım zorlukları Otis tarafından çözüldü. Otis SkyRise Süper Çift Güverte asansörü, operasyonlar sırasında iki güverte arasındaki mesafeyi otomatik olarak ayarlaması özelliği ile Ping’An Finans Merkezi için ideal çözüm oldu.

ReGen sürücülü Gen2 zamandan tasarruf sağlıyor

Ping’An Finans Merkezi, Çin devletinin çevre dostu şehirlere olan talebini karşılamak için Otis ReGen sürüş teknolojisini seçti. ReGen sürücülü Gen2 makine dairesiz asansörler; geleneksel asansörlere kıyasla daha küçük olup, kullanılabilir mekan ve alan artışı sağladığı gibi zamandan da tasarruf sağlıyor. Yirmi birinci yüzyılın teknolojisini ve materyallerini bir araya getiren Gen2 asansörü, emniyeti en üst seviyeye çıkartıyor.

Çin’in en yüksek 5 binasından 3’ü Otis

Otis, içlerinde Burj Khalifa'nın da bulunduğu "Dünyanın En Yüksekleri" ünvanını taşıyan çok sayıda simgesel binaya dikey ulaşım hizmeti veriyor. Otis, Çin'in en yüksek beş binasından üçüne (Shenzhen Ping'An Finans Merkezi, Tianjin Chow Tai Fook Merkezi ve Şangay Dünya Finans Merkezi ) hizmet veriyor

“Yenilik Otis’in DNA’sında var”

Çin Otis Başkanı Luis Molina,  "Yenilik Otis'in DNA'sında var. Endüstri mucidi olarak Otis, yenilik ve teknoloji gelişimine öncülük ediyor. Çin'deki ve dünyadaki önemli binalarındaki insanları hareket ettirmede yüksek katlı müşterilerimize destek vermekten onur duyuyoruz." dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 329 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Otis ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Otis asansörlü ‘Ping'An Finans Merkezi “dünyanın en yüksek dördüncü binası” olarak tescil edildi
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Bema İnşaat, Başyazıcı Grubu, SoyakSiestaOxygen, Talha Özay Uluğ, IşıkFX, Aylin Gezgüç, İzmitKörfezGeçişKöprüsü, Celest Serisi, Vivia, Mehmet Acarla, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Adliye Sarayı, Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Tic. AŞ, ViaProperties, Palladium Ataşehir, Umut Durbakayım, MİNT, Ulusal Yeşil Bina Sertifikası, ŞehircilikGünü, Silkar Turizm Yatırım ve İşletmeleri A.Ş, Koray İnşaat, YYS, Çanakkale Belediyesi, West Gate Rezidans, Recai Kutan, AyhanYaşar, Greenox, Elit Turizm, Limakİnşaat, REEDTÜYAP ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.