Cizre’nin ilk 5 yıldızlı oteli | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
Cizre’nin ilk 5 yıldızlı oteli
25 ARALIK 2017, Pazartesi 17:10:32
Cizre’nin ilk 5 yıldızlı oteli
KOÇ Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren ve Divan Grubu, Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yeni bir yatırıma imza attı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Mustafa Koç’un 2014 yılında Şırnak’ın Cizre ilçesinde temellerini attığı Divan Cizre açıldı. Yatırımı Limçağ Turizm ve Otelcilik tarafından gerçekleştirilen ve toplam inşaat maliyeti 18 milyon dolar olan oteli Divan Grubu yapacak. Otelin açılışına da Çevre ve Şehircililk Bakanı Mehmet Özhaseki, Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, Cizre Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Süleyman Çağlı ve Divan Grubu CEO’su Richard Appelbaum katıldı.

SEKTÖR GÜÇLENECEK

Divan Grubu olarak Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı merhum Mustafa Koç’un inancı ve manevi desteğiyle temellerini 2014 yılında attıkları bu iş birliğini hayata geçirmenin gurur ve mutluğu içinde olduklarını ifade eden Divan Grubu CEO’su Richard Appelbaum, “Bugüne kadar yaptığı tüm yatırımlarla turizm sektöründe pek çok ilke imza atmış Divan Grubu olarak, bölgede ve sektörümüzde yaşanan tüm zorluklara rağmen Divan Cizre’nin bölge turizmine ve yaratacağı istihdamla da ekonomiye katkıda bulunmayı hedefliyoruz. İnanıyoruz ki bu proje ile bölgeye otelcilik sektöründe yeni standartlar gelecek ve turizm sektörü daha da güçlenecek” dedi.

TURİZMİN KAPILARI AÇILACAK

Divan Cizre yatırımcısı Limçağ Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı, Cizre Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Süleyman Çağlı da şunları söyledi: “Bölgemizin ilk 5 yıldızlı oteli olan Divan Cizre, hem ticari hem de turizm bakımından bölgeye hacim kazandıracak ve istihdam sağlayacak önemli bir proje. Bölge olarak geçirdiğimiz zor zamanlara rağmen temellerini attığımız ve Divan Grubu’nun destekleriyle çalışmalarımıza hız kesmeden devam ettiğimiz projeyi tamamladık. Böyle zor durumlarda gerçekleştirilen her hamlenin, sadece şehrimiz için değil, bölge ve ülke için de değer yaratacağına inanıyoruz. Divan Cizre bunun en güzel örneği ve sembolü olacaktır. Birçok tarihi yapıyı ve zenginliği barındıran Cizre, otelimizin açılması ile de bölgede turizmin kapılarını açacaktır.”

KAYNAK: Hürriyet426 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Divan Grubu, Cizre, Mustafa Koç,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Cizre’nin ilk 5 yıldızlı oteli
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Ahmet Küçükler, Omexco, PANASONIC, Makine, ESSYapı, İkinci çeyrek kârı, (BİST), Paşabahçe Fabrikası, 9.Natural Stone Fuarı, Eyüp Belediyesi , İbrahim Yılmaz, Kartal Wings, Kar Group, Şehir Hastanesi, Tüyap tarafından Türkiye Seramik Federasyonu (TSF), Ertuğrul Özkök, LarsWahlund, Mesut Altan, Can Özdemir, Multi Development Türkiye, OVO, Zihni Turkan, Avrupa Residence & Office Ataköy , İsmail Kavuncu, Tiryaki Boutique Otel, Prestij Modern, Ali Sami Yen Stadı, Leolux, HÄFELE TÜRKİYE, Via Port,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.