Evinizin, İş Yerinizin, Ailenizin Can Ve Mal Güvenliği İçin VİKO Kaçak Akım Koruma Röleleri | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
Evinizin, İş Yerinizin, Ailenizin Can Ve Mal Güvenliği İçin VİKO Kaçak Akım Koruma Röleleri
13 ARALIK 2017, Carsamba 14:46:34
Evinizin, İş Yerinizin, Ailenizin Can Ve Mal Güvenliği İçin VİKO Kaçak Akım Koruma Röleleri
VİKO Kaçak Akım Koruma Röleleri; güvenilir ve sağlam yapısıyla, sistemde ve elektrikli cihazlarda oluşabilecek kaçak akım riskine karşı önemli bir koruma görevi üstleniyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Elektrikli cihazlarda ve devrede oluşabilecek kaçak akım, her zaman toprağa ulaşma eğilimindedir. Kaçak akıma doğrudan ya da dolaylı olarak maruz kalındığında, akım insan vücudundan geçerek ciddi bir elektrik şokuna neden olabilir. Kaçak akım, insan vücudunda doku yanıklarının yanında, kas spazmları, nefes alma zorluğu, kalp ritim bozukluğu, bilinç kaybı ve ağır yaralanma gibi hayati tehlikesi bulunan sonuçlar doğurabilir ve ölüme sebep olabilir. Yaşam alanlarında ve çalışma mekânlarında oluşacak kaçak akımlar, insan hayatını tehdit eder ve yangın tehlikesi taşırlar. Sevdiklerinizin ve sizin kendi güvenliğiniz için kaçak akım rölesi kullanılması son derece önemlidir. 

Kaçak akım koruma rölesinin görevi, yalıtım hatasından kaynaklanan kaçak akımı algılamak ve algılanan kaçak akımın belirli değerlerin üzerinde olması durumunda bağlı bulunduğu devreyi kesmektir. Kaçak akım röleleri devreye giren-çıkan akım eşitliği esasında çalışmaktadır. Elektrik sistemine giren ve çıkan akımın eşit olmadığı durumlarda, VİKO Kaçak Akım Rölesi, sistemdeki gerilim eşitsizliğinden mevcut kaçağı hassaslıkla algılamakta ve sorunsuz şekilde enerjiyi kesmektedir. 

Neden 30mA?

İnsan vücudunun elektrik akımından zarar görme eşiği 30mA’dır. 30mA’ya kadar olan kaçak akım değerleri insan vücudu için büyük risk taşımazken, bu değer üzerindeki akımlar siz ve sevdikleriniz için tehlike oluşturmaktadır. 30mA eşik değeri olarak belirlenen ve elektrik tesisatına bağlı olması gereken kaçak akım röleleri, kaçak akımı bu değer üzerine çıkmadan algılar ve tehlikeyi engeller. Evlerde ve iş yerlerinde kaçak akım röleleri mutlaka kullanılmalı, hayati önem taşıdığı için ne olursa olsun devre dışı bırakılmamalıdır. Kaçak akım koruma rölesi, insanların elektrikle doğrudan ve dolaylı temaslarına, cihazların da yalıtım hatalarına ve yangın riskine karşı korunabilmesi için kullanılması zorunlu bir cihazdır. Kaçak akımın derecesi insan vücuduna etki etmeyecek kadar küçük olabileceği gibi çok yüksek değerlerde olup, ağır yaralanmalara ve ölümlere de yol açabilir. 30mA değerinde kaçak akım koruma rölesi; insan hayatını korumak, 300mA değerinde kaçak akım koruma rölesi; yalıtım hatalarından kaynaklanan yangın riskini önleme amacıyla tercih edilmelidir.

Kaçak akıma karşı üstün ve hassas koruma…

Güvenli tasarımı ile birlikte basit ve sağlam bir çalışma mekanizmasına sahip olan VİKO Kaçak Akım Röleleri, yenilik ile verimliliği, esneklik ile işlevselliği birleştirerek konut, ticari ve endüstriyel sektörde kullanım için tasarlanarak üretilmektedirler. VİKO Kaçak Akım Koruma Röleleri; 30mA’da Hayat (İnsan Koruma), 300mA’da da Tesisat (Yangın Koruma) koruma için çalışırlar. Kaçak akım röleleri; topraklama sistemi ve sigortalarla birlikte sistem tamamlayıcısı olarak kullanılmalıdır. VİKO Kaçak Akım Koruma Röleleri, otomatik sigortalar ile tasarımsal uyumluluğu sayesinde, iğne ve çatal tipi busbar bağlantısına uygun terminalleriyle özellikle pano uygulamalarında hızlı ve kolay montaj özellikleriyle müşterilerine çözüm sunmaktadır. 

Düzenli kontrol için aylık test butonu ve IP20 sınıfı elle temasa karşı yüksek korumalı bağlantı terminalleri de VİKO Kaçak Akım Koruma Rölelerinin özellikleri arasında yer almaktadır. Teknik olarak ise 2 veya 4 kutup, 30mA ve 300mA hata akım kesme değeri, 25A - 80A arası beyan akım değerleri ve 6kA kısa devre kesme kapasitesi, VİKO Kaçak Akım Rölelerinin diğer özelliklerinden birkaçı...

Teknik Özellikler

- 2 veya 4 kutup

- 30mA ve 300mA hata akım kesme değeri

- 25A, 32A, 40A, 63A, 80A beyan akım değerleri

- 6kA kısa devre kesme kapasitesi 

Yapısal Özellikler

- Basit ve sağlam çalışma mekanizması

- Kablo, iğne ve çatal tipi busbar girişine uygun bağlantı terminalleri

- Düzenli kontrol için aylık test butonu

- Elektrik şokları ve yangına karşı üstün koruma

- IP 20 sınıfı elle temasa karşı yüksek korumalı bağlantı terminalleri

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 577 kez okunmuştur.


ETİKETLER : VİKO, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Evinizin, İş Yerinizin, Ailenizin Can Ve Mal Güvenliği İçin VİKO Kaçak Akım Koruma Röleleri
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Domotex Middle East Fuarı , ErdenGrup, MyWayFest, Çubuklu, IntelSecurity, CrystalTowers, Furnica 2013 Fuarı, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği , sanayi ciro endeksi, Kemal Şahin, Ermeni Vakfı, Projebeyaz Danışmanlık, Warmhaus, Crema Marfil, E7 Grup , Maslak 1453, Özdilek Holding, Thomas G. Eastman, HİTECH, hlas Yapı, Yunanistan ve Türkiye Bölge Ticaret Müdürü Gergely Nagy, Sultançiftliğ, Kürşat Başar, Sağlam Tente Sistemleri, Mustafa Baygan, Essenora, Nlive Bahçeşehir, “Okullar Erguvanla Renkleniyor”, kibrID, Memduh Boydak,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.