Tabanlıoğlu, Design Miami’de yeni AKM’yi anlattı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
Tabanlıoğlu, Design Miami’de yeni AKM’yi anlattı
13 ARALIK 2017, Carsamba 14:16:23
Tabanlıoğlu, Design Miami’de yeni AKM’yi anlattı
Design Miami 2017 kapsamında, “Sanat Mimari Buluşması; Bir 21. Yüzyıl deneyimi” başlıklı paneldeki Tabanlıoğlu Mimarlık sunumu, yoğun ilgi gördü. Murat Tabanlıoğlu, Amerika’da yeni Atatürk Kültür Merkezi projesini anlattı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

“Bir kültür simgesi tasarlamak” içeriğiyle düzenlenen ve küresel yatırımcıların da katıldığı oturumun diğer konuşmacıları ise tasarımcı Andrew Sheinman ve mimar Kobi Karp oldu. Tasarım kültürünü paylaşmak üzere dünyanın en etkili koleksiyonerlerini, galerilerini, tasarımcılarını, küratörlerini ve eleştirmenlerini bir araya getiren Design Miami, bu yıl da gösterilen yoğun ilgi ile küresel bir platforma dönüştü.

Bu küresel platformda New York'un en önemli ticari gayrimenkul ağının Art Basel Miami 2017 faaliyetleri arasında düzenlediği, yıldızlar karmasının katıldığı 2017 Art Basel Yatırım Forumu, 6 Aralık Çarşamba gecesi gerçekleşen gala ile başladı.

Checketts Partners Yatırım Yönetimi kurucusu Dave Checketts ile Profesyonel Spor Yatırımı’ndan JDS Geliştirme Grubu Kurucu ve Yönetici Ortağı Michael Stern’e, birçok katılımcının liderliğinde, yatırımla ilgili çeşitli konularda bilgilendirici paneller Bass Müzesi'nde düzenlendi.

Bir kültür simgesi tasarlamak: AKM

Türkiye’nin uluslararası alanda en güçlü mimarlarından Murat Tabanlıoğlu, Design Miami çadırında yatırımcıları bir araya getiren Art Brunch’ta, yeni Atatürk Kültür Merkezi projesini anlattı. Sanat Mimari Buluşması; Bir 21. Yüzyıl deneyimi” başlığı altında, bir kültür simgesi tasarlamak içeriğinde düzenlenen paneldeki diğer konuşmacılar tasarımcı Andrew Sheinman ve mimar Kobi Karp oldu.

“Güncel AKM projesinin, örnek bir vaka teşkil etmesini bekliyoruz”

Bir anlamda farklı sosyal grupların bir araya gelebildiği bu tür yarı-kamusal mekanların, birer rastlaşma alanları olarak da kurgulanması gerektiğine vurgu yapan Murat Tabanlıoğlu, “Kültür yapıları aracılığıyla, yaratıcı ifade ve toplumsal bilinç birlikte ve doğru ele alındığında, kentler herkes için yaşanır, uzun ömürlü olabilir. AKM, çağdaşlarıyla birlikte ele aldığımız bir değerlendirme içinde, ‘nasıl olmalı?’ sorusuna verilecek cevaplardan biri olacak şekilde tasarlandı. Özellikle ‘opera gibi karmaşık bir işlevin icrasına hizmet veren, 60’ların mimarisini bugün nasıl ele almalıyız?’ sorusuna cevap ararken, güncel AKM projesinin, örnek bir vaka teşkil etmesini bekliyoruz. Çünkü hala dünyanın pek çok şehrinde ‘tarihi yapıların korunması’ kuvvetle savunulmasına rağmen, new-old (yeni-eski) denilen 20. YY yapılarının korunmaları ile ilgili net prensipler, henüz çok yakın bir zamanda tartışılmaya başlandı” açıklamasında bulundu.

REDinNYC Yatırım Forumu Art Basel ses getirdi

Yıl boyunca New York'taki etkinlikleriyle köklü aile şirketlerini ve ticari gayrimenkulün en üst düzeydeki uzmanlarını bir araya getiren REDinNYC, Art Basel 2017'de 150'nin üzerinde davetliyi buluşturdu. REDinNYC tarafından düzenlenen buluşmanın sponsorları: Anchin, Candelwood, Charterhouse, Denison Yachting, TC Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, Herrick, O Hub, JDS, KAR, Owl Rock, Pembooke & Ives, Ponant, RealConnex, Kerbedfdanz, Tiger21, Türk Hava Yolları, Vignobles K, Cervera, Roberto Malca Real Estate oldu.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım691 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Tabanlıoğlu, Design Miami, AKM,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Tabanlıoğlu, Design Miami’de yeni AKM’yi anlattı
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Seramik ve Banyo Fuarı, Chapman Taylor , Bosch Talent Camp, EsenyurtBelediyesi, Başbakanlık Binası, Permak Grubu, Biblos, Hüseyin Toğay, AÇEV, Güneri İnşaat, SuruçOvası, AyvazOnline, Orkide, Panelsan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Maşlak, LG Prestige Inverter, DEHA Grup, Lokal aydınlatma, KENTDER, Sefaköy, Adlon Residence Golf Society, EUbuild EE , Line Interactive, Good Design Award 2012, Support-EUWF, Mavi yakalılar, Sinema Paketi, Japonya Festivali 
Daikin, ORYAPARK İstanbul, Konut Satış İstatistikleri, Erden Timur,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.