Yol kazasına karşı düzenleme şart | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
Yol kazasına karşı düzenleme şart
06 ARALIK 2017, Carsamba 09:22:07
Yol kazasına karşı düzenleme şart
GAYRİMENKUL sektörü temsilcileri sektörde yaşanan sorunların çözümü için yasal düzenleme talep ediyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

En temel sorunlar ise ‘bölgesel arz fazlası’ ve ‘yeterli finansman gücü olmayan firmalar’ olarak görülüyor. Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, her iki başlık için sektör temsilcilerinin bir çalışma başlattığını, sorunun tespiti ve çözüm önerileri konusunda bir raporu ilgili bakanlıklara sunacaklarını ifade etti. Avrupa’nın tamamında 20-30 bin inşaat şirketi bulunurken, Türkiye’de inşaat şirketi sayısının 300 bin, sadece İstanbul’da ise 47 bin civarında olduğunu söyleyen Yılmaz, “Son dönemde ev satan emlakçılar için bile düzenleme yapılırken, üreticiler için bir düzenleme getirilmedi” dedi. Kamu kuruluşlarının ihalelerinde şirketlerin şartnamelere göre hareket ettiğini ancak özel sektörde böyle bir düzenleme olmadığını ifade eden Yılmaz, “Bizim sektörümüze çok fazla giriş-çıkış var. Tabii ki sektöre girişler olmalı ancak kalıcı olmak isteyen inşaat işine girsin. Sektörü bilmeyen, sadece bir iş yapmak için girenler arz-talebi bozduğu gibi sektörün dinamiklerini de bozuyor. Sektöre girecek olan firmalara sermaye yeterliliği, iş bitirme yeterliliği ve teknik yeterlilik kriterleri getirilmeli” diye konuştu.

Fikirtepe, Bağdat Caddesi gibi örnekler verip, Türkiye’nin kentsel dönüşümde istenen başarıda ilerlemediğini Yılmaz, “Türkiye’de 7.5 milyon konutun dönüştürülmesi hedefi var. Eğer bu kadar konut dönüşecekse bu yasal düzenlemeler mutlaka yapılmalı. Yapılmadığı takdirde çok yol kazasına uğrarız” dedi. İstanbul’da özellikle de lüks konut segmentinde belli noktalarda arz fazlası oluştuğunu da belirten Yılmaz, belediyelerin verilen ruhsatları takibe alması gerektiğini ifade etti.

1.1 MİLYAR CİROYLA REKOR YIL

2017 yılı değerlendirmesi yapan Ziya Yılmaz, bu yıl Validebağ Korusu’nun yanında inşa ettikleri Validebağ Konakları ve Dap İzmir’i satışa çıkardıklarını söyledi. Yılmaz, “Çadır kampanyaları ile rekor rakamlara ulaştık. Ciromuz yılın 11’inci ayında 1 milyar 20 milyon lira oldu. Yılı 1.1 milyar lira ciro ile tamamlayacağız. Bizim için 2017 rekor yıl oldu. 11 ayda 918 konut sattık, konutların ortalama metrekare fiyatı 12 bin lira oldu” dedi. Validebağ’da 593 milyon liralık satış yaptıklarını, Dap İzmir’de de 1 aylık tanıtımla 707 dairenin 411’ini sattıklarını ifade eden Yılmaz, ilgi gören topraktan senetle satış kampanyasını İstanbul’da Validebağ ve Teras Kule projelerinde 60 ay, İzmir’de 36 ay vade avantajıyla 19 Aralık’a kadar uzattıklarını açıkladı.

KAYNAK: Hürriyet272 kez okunmuştur.


ETİKETLER : GAYRİMENKUL, Ziya Yılmaz, Fikirtepe, Bağdat Caddesi ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Yol kazasına karşı düzenleme şart
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
CPR, “Genç Hafta” , Zorlu Levent projesi, Artaş, Amerika Birleşik Devletleri, KuzeyMarmara, İzmit Körfez Geçiş Köprüsü, IEA, 13. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Türk İnşaat Sektöründe Plastik Kullanımı 2012, İstanbulTower205, Marka Konut, İdil Hamzadi, Fikirden Değere, Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren, DUARTE, Doğuş Otomotiv, Tüyap, Bosch Talent Camp, BTM ve “Yapı Güvenliği” , Ariston Club, Tanay Sıdkı Uyar, Global Magic Brands, Hammerite, EMEA, arşiv odaları, Jean-Pierre Ducournau, Ulusal Çelik Yapı Tasarım Ödülleri, StudioVertebra, Ertan Yetim,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.