İhsan Çulhalık: “Pendik, gayrimenkul yatırımcısı üzerinde mıknatıs etkisi yaratıyor” | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
İhsan Çulhalık: “Pendik, gayrimenkul yatırımcısı üzerinde mıknatıs etkisi yaratıyor”
04 ARALIK 2017, Pazartesi 14:05:51
İhsan Çulhalık: “Pendik, gayrimenkul yatırımcısı üzerinde mıknatıs etkisi yaratıyor”
İstanbul Anadolu Yakası’nın yeni genişleme bölgesi Pendik hattının, üç yılda 3 milyar dolarlık yatırımla en dikkat çeken bölgeler arasında olduğunu belirten İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, bölgenin gayrimenkul yatırımcısını mıknatıs gibi çektiğini söyledi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Nitelikli ve yatırım potansiyeli yüksek konut projelerine ev sahipliği yapmaya hazırlanan Pendik, gayrimenkul yatırımları açısından İstanbul’un parlayan yıldızı haline gelen bölgeleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yanı sıra, bölgede ulaşımı kolay hale getiren yeni bağlantı yolları sayesinde Pendik’te; bir yandan arsa stokları erirken, bir yandan da değerli konut projeleri yükseliyor. Değerleme raporları, inşaat sektörünün İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki yeni genişleme bölgesinin Pendik hattı olduğunu ortaya koyuyor. Bunda da Sabiha Gökçen Havalimanı’nın uçuş trafiğinin artmasının, sanayi bölgelerine yakın konumunun, eğitim kurumlarına yakınlığının katkısı bulunuyor.

Her bütçeye göre konut var

Pendik'in kısa sayılacak bir zaman diliminde İstanbul'un önde gelen merkezlerinden biri haline gelerek yatırımcıların markajına girdiğine dikkat çeken İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, bölgedeki konut dokusunun genel olarak site içerisinde güvenlikli ve sosyal imkânları olan projeler şeklinde olmasının da bölgeye yatırımı cazip getirdiğini söyledi. İlçede her gelir grubu için tercih edilebilir nitelikte konut stoku bulunduğunu hatırlatan Çulhalık, bölgenin lüks villa projelerinden sosyal olanaklara sahip nitelikli ucuz konutlara kadar farklı gelir gruplarına hitap eden projelere ev sahipliği yaptığını ifade etti.Gördükleri bu potansiyel nedeniyle bölgede yatırım yapma kararı aldıklarını söyleyen Çulhalık, “Bölge ciddi yatırım alıyor. Son üç yılda yaklaşık 6 milyon metrekarelik inşaat 

ruhsatı verildi, bu da konut, ticaret ve hizmet sektöründe 3 milyar dolarlık yatırım anlamına geliyor. Pendik gayrimenkul yatırımcısını mıknatıs gibi çeken bir bölge. Havaalanı, Teknopark ve bir çok üniversitenin bölgede olması kiralık dairelerin boş kalma sürelerini kısaltıyor. Bölge, ulaşım açısından mülklerin değerine olumlu yönde etki ediyor. Biz de bu potansiyelin içinde olmak istedik ve ‘Ondörtüç Pendik’ projesini hayata geçirdik” dedi.

‘Bugün al, teslimde ödemeye başla’

İnşaat çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini anlatan Çulhalık, proje ve ödeme koşulları hakkında şu bilgileri verdi: “Projenin teslim tarihini ilk planladığımız tarih olan Aralık 2018'den 6 ay öne çekerek Haziran 2018 olarak revize ettik. Hem birikimini değerlendirmek için hem de oturmak için projemize gelen müşterilerimize özel bir kampanya da yapıyoruz. 'Ondörtüç Pendik'; 'bugün al, teslimde ödemeye başla' sloganıyla satışa devam ediyor. Buna göre; yüzde 5 peşinatın ardından, banka kredisine uygun taksitler, teslimat sonrası Temmuz 2018'de ödemeye başlanabilecek. Ayrıca kendi bünyemizde 20 aya kadar vade imkanı sunarken, kişiye özel ödeme planıyla da ayrıca kolaylık sağlıyoruz."

Üç farklı konut tipinin bulunduğu projede, 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri yer alıyor. 9 bin metrekarelik alan üzerine kurulan 'Ondörtüç Pendik'; 243 konut ve 21 ticari birimden oluşuyor. Büyüklükleri 68 ile 146 metrekare arasında değişen daire seçenekleri sunan 'Ondörtüç Pendik'te daire fiyatları ise; 1+1'lerde 244 bin TL’den başlıyor. 

24 saat güvenlik hizmetinin yer aldığı 'Ondörtüç Pendik' sakinlerine; yüzme havuzu, yürüyüş yolları, çocuk parkı, spor alanları, dinlenme alanları imkanının yanı sıra kapalı otopark ayrıcalığı da sunuyor. Profesyonel site yönetiminin bulunacağı ve her daireye depo alanının tahsis edileceği projedeki mağaza ve restoranlar da site sakinlerine kendi kendine yetebilen bir yaşam alanı vadediyor. 

Sabiha Gökçen-Pendik metrosunun 2018’de, Pendik Kaynarca-Tuzla metrosunun ise 2020’de tamamlanması bekleniyor. Bu yatırımlar tamamlandığında projenin daha da değerli hale geleceği uzmanlar tarafından dile getiriliyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 686 kez okunmuştur.


ETİKETLER : İhsan Çulhalık, İnsay Yapı, Ondörtüç Pendik,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

İhsan Çulhalık: “Pendik, gayrimenkul yatırımcısı üzerinde mıknatıs etkisi yaratıyor”
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Seranit Yapı Grubu, Delos, SHGM, Point Bornova, TABA, SAİD Haifawi, LEED Sertifika, Maxi Kampanyası, Ali Özgül , Candy Hoover Group Türkiye, Orhan Ercek , Aziz Kocaoğlu, Hamptonality, TROX, javier Del Pozo, Nazım Özdemir, Galata, TresetteMutfak, İstikbal, ZKLD Aydınlatma, Divan Gaziantep, STFA İnşaat , Colins, Başiskele, Sabiha Gökçen Havalimanı, Mimar Yapı Yapı, KartalHill, AcıbademSağlıkGrubu, Çankırı-Çerkeş-Karalar, ColorGraze Powercore,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.