Beyoğlu’na 2.5 milyar dolar yatırım yolda | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
Beyoğlu’na 2.5 milyar dolar yatırım yolda
04 ARALIK 2017, Pazartesi 11:51:45
Beyoğlu’na 2.5 milyar dolar yatırım yolda
BEYOĞLU ilçesinin bugünü, geleceği ve sunduğu fırsatlar ‘Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması’nda ele alındı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Dün başlayan ve bugün de devam eden etkinlikte önümüzdeki iki ile beş yıl arasında hayata geçecek büyük projelerin bitmiş hali dev Beyoğlu maketi üzerinden tanıtılıyor. Beyoğlu Belediyesi ve Beyoğlu Yatırımcılar Grubu (BIG) tarafından Grand Pera Emek Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin açılışına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile birlikte Beyoğlu’nda yatırımları katıldı. Yaşanan göç dalgası ile İstanbul’un büyük tahribata uğradığını belirten  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki:  “2000’ler gelene kadar kimliksiz, sağlıksız şehirler sahip olmuşuz. Bir terzi girmiş ölçüsüzce ölçüp biçmiş. Bugün geleceğe aydınlık bakıyoruz. Doğru bir mantık ve çözümle iyi işlerin yapıldığını görmek hepimizi gelecek adına ümitli kılıyor. Bir insanı ilk önce yüzünden tanırsınız Türkiye’nin yüzü de İstanbul’dur göz bebeği de Beyoğlu” dedi.

GALATAPORT 6 MİLYAR

2004’ten bu yana 5 bin 737 binanın restorasyon ve renovasyondan geçtiğini belirten Demircan, yeni inşaat yapmadan eski binaları hayata döndürerek 2 milyon 250 bin metrekare ticaret ve yaşam alanı kazandırdıklarını ifade etti. 2004’de 6 bin olan konaklama kapasinin bugün 46 bine çıktığını belirten Demircan, “Turizm, hizmet ve perakende sektöründeki yatırım toplamı ise 3 milyar doları buldu. Tüm bu yeni yatırımlarla birlikte 13 yıl içerisinde 100 bin yeni istihdam oluştu. Tarlabaşı’ndan Atatürk Kültür Merkezi’ne, Narmanlı Han’dan, Maksim Sahnesi’ne, Alkazar Sineması’na ve İstiklal Caddesi’ne büyük işler bir bir bitiyor. Galataport, Haliçport, Okmeydanı, Piyalepaşa gibi çılgın projeler, bütün hızıyla ilerliyor.  Sadece Galataport tek başına 6 milyar TL’lik bir yatırım değerine sahip. 7 milyon turist hedefi ve 2 milyon kruvaziyer yolcu hedefi var. Yapımına ruhsat verdiğimiz halen inşası devam eden 1 milyon 455 bin metrekare ticari alan önümüzdeki 3 yıl içerisinde faaliyete geçecek. Başka bir ifadeyle Okmeydanı ve Haliçport hariç 2.5 milyar dolar yatırım hayat bulacak. Böylelikle 3 yılda, son 13 yılda elde ettiğimiz büyümeye denk bir gelişme gerçekleşecek.” 

Hürriyet Gazetesi köşe yazarlarından Vahap Munyar’ın moderatörlüğünde yapılan panelde Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Nef Kurucusu Erden Timur, Esta Construction Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek ve Demsa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Demet Sabancı Çetindoğan Beyoğlu’ndaki yatırımlarından ve bölgenin yatırım potansiyelinden bahsetti.

KAYNAK: Hürriyet2032 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Beyoğlu, yatırım, Galataport,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Beyoğlu’na 2.5 milyar dolar yatırım yolda
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Başakşehir, Diyarbakır- Şanlıurfa ve Şanlıurfa-Mardin , Rosso Monza, Expo 2016 Antalya 8. Konsey Toplantısı, Orjin Group, VİKO Kardelen serisi, Talha Haksever, sıcak su, Hakan Sömer, iş kazası, Avrasya Tüneli Projesi, Bayram Şenocak, Bursa Modül Güneş Evi, İzmirSerbestBölgesi, ISO 9001 Belgesi, Hateks, Yeni Ürün, Perpa Ticaret Merkezi, Rogier Reinders, B-Tone, Tekirdağ OSB, JIPM, Zkld Mimarlık, Hadımköy, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, İncek Loft, ısıpompası, Fibrobeton, “Türkiye Gayrimenkul Sektörü Temel Göstergeleri 2012”, Termolux Centertap ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.