3M Bilimi verimliliği arttırıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
3M Bilimi verimliliği arttırıyor
01 ARALIK 2017, Cuma 16:30:26
3M Bilimi verimliliği arttırıyor
Aşındırıcı ürünlerde yenilikçi çözümler sunan 3M, üçgen şekillendirilmiş patentli Cubitron™II teknolojisiyle, kaynak ağzı açma, kaynak dikişi temizleme gibi üretim süreçlerinde operasyon hızınızı arttırıp maliyetlerinizi düşürmenizi sağlıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

“3M Bilimi. Hayatın Her Anında.” yaklaşımıyla faaliyetlerini sürdüren 3M, geliştirdiği patentli Cubitron™ II mineraline sahip ürünler ile geleneksel aşındırıcılara göre daha yüksek bir performans sunuyor.

Cubitron™ II mineralinin yapısı, geleneksel aşındırıcılardan oldukça farklı. Benzersiz üçgen şekli sayesinde kullanım sırasında sürekli köşegen keskin yüzeyler bırakacak şekilde kırılır. Kendini bileyen 3M Cubitron™ II aşındırıcı ürünleri, ülkenin önemli metal işleme endüstrilerinde taşlamacıların en çok tercih ettikleri ürün haline geldi. 

3M bilim insanları, aşındırıcı minerallerin elektrostatik yöntemle köşegen yüzeyler bırakacak şekilde şekillendirdi ve böylelikle verimliliğin daha da artırılmasının yolunu bulmuş oldu. Cubitron™ II'nin bu benzersiz özellikliği sayesinde,taşlama ve kesme süreçleri daha hızlı, daha etkili ve daha düşük yüzey ısılarında gerçekleşiyor. Bu özelliğiyle yüzeyde yanma riskini ortadan kaldıran Cubitron™ II ürünleri, paslanmaz çelik gibi değerli metallerin işlenmesinde büyük fark yaratıyor. 

3M Türkiye Endüstri Ürünleri Grubu Ülke Direktörü Zafer Kaşıkara Cubitron™ II ile ilgili olarak şunları söyledi; “3M'de biz, bilimin en zor sorunları çözüp, geleceği şekillendireceğine inanıyoruz. 3M Bilimi’nin hayata dokunduğu ürünlerimizden biri de Cubitron™ II ailesi aşındırıcı ürünlerimiz. 3M’in patentli yeni teknolojisinin sağladığı hızlı aşındırma ve uzun ömür sayesinde müşterilerimizin verimliliklerini arttırıp, işletme maliyetlerini düşürüyoruz ve de geleneksel ürünlerle üstesinden gelemedikleri üretim problemlerini çözmelerine destek oluyoruz.”

Cubitron™ II aşındırıcı minerali, kesme ve taşlama taşlarının yanı sıra; fiber disk, bant zımpara veya cırt zımpara olarak da  üretiliyor. Tüm bu ürünler, her türlü aşındırma sürecinde daha fazla işin daha kısa süre de yapılmasına olanak tanıyor.

Kaynak: İnşaat&aytırım Dergisi 
655 kez okunmuştur.


ETİKETLER : 3M, Cubitron, Zafer Kaşıkara,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

3M Bilimi verimliliği arttırıyor
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Tektaş Kentsel Dönüşüm Yönetim Kurulu, Natte, GökçenAnlı, Worn Wood , Galsiad, Alaaddin Yılmaz, Şanzelize, Beşiktaş, Prof. Dr. Zerrin Yılmaz, Süleyman Çetinsaya, satılık, Bizimevler7, Oriental, Bau Fuarı, Prof. Dr. Önder Küçükerman, Suat Altın İnşaat, EminGrup, The Mandarins Acıbadem, Kiğılı, KONE, MelaminÜreFormaldehit , ColdwellBankerTürkiye, HİTECH, Göktürk, Cem Murat Sofuoğlu, Evviva Greencity, TürkSMD, Uzaltaş, “Beyaz Köşk” , 36. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.