Kitapkent’e Smart City ödülü | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
Kitapkent’e Smart City ödülü
24 KASIM 2017, Cuma 11:51:23
 Kitapkent’e Smart City ödülü
GAD Vakfı tarafından İstanbul Ticaret Odası için tasarlanan Kitapkent projesi ödüle doymuyor. Proje, Dünya Mimarlık Festivali’nden de ödülle döndü.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye’nin önde gelen mimarlarından Gökhan Avcıoğlu tarafından kurulan GAD Vakfı (GADEV) tarafından tasarlanan ve İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) önemli projeleri arasında yer alan Kitapkent (Media City) projesi, gittiği her organizasyondan ödülle dönüyor. Dünyanın en prestijli gayrimenkul zirvesi MIPIM işbirliğinde düzenlenen “AR Future Project Awards 2017”de, “JeuD’Esprit” jüri özel ödülünü alan ve yine bu yıl Amerikan Architecture Prize tarafından düzenlenen yarışmada landscape architecture/urban planning kategorisinde yılın projesi seçilen Medya Kent, mimarlık dünyasının önde gelen etkinliklerinden biri olan Dünya Mimarlık Festivali’nin (WAF), onuncu yılı şerefine özel olarak verdiği WAFX ödüllerinde Smart City kategorisinde ödüle layık bulundu.

3 milyon metrekareye yapılacak

Osmanlı dönemine uzanan yayıncılığın kalbinin attığı Bab-ı Ali kültürünü yeniden hayata geçirmeyi planlayan Kitapkent, medya ve yayıncılık sektörünü bir merkezde toplamayı amaçlıyor.

Bu dev projede yayıncısından yazarına, gazetesinden kitabevlerine, matbaasından dağıtımına kadar sektörün tüm tarafları yer alacak. Üç milyon metrekareye yakın bir alan üzerine kurulması planlanan Kitapkent, kültür ekonomisi alanında da Türkiye’yi bölgesel üs yapacak bir yayıncılık kümelenme projesi olacak.

GADEV mimarlığı geliştirmek için kuruldu

Geçen hafta Berlin’de düzenlenen Dünya Mimarlık Festivali’nden de ödülle dönmeyi başaran GADEV ise GAD Office’in sahibi Mimar Gökhan Avcıoğlu tarafından 2014 yılında kuruldu. Birçok ödüllü projeye imza atan GADEV; mimarlık mesleğinin gelecek nesillere günün koşulları ile uyumlu bir şekilde aktarma amacını güdüyor.

GADEV’in amaçları arasında, “Mimarlık, inşaat, mühendislik ve enstalasyon kültürünü geliştirmek ve bu konuda farkındalık yaratma; Belgesel değerleri korumak ve bu doğrultuda gerekli organizasyonları yapmak; Türkiye’deki mimarlık ve sanat üretimini uluslararası ölçekte tanıtmak; Mimarlar arasındaki dayanışmayı artırmak; Gerçekleştirilen çalışmaları eğitim ve uygulamalar yoluyla ödüllendirmek; Mimari yaratıcılığı artırmak amacıyla yol gösterici çalışmalar yürütmek; İnsanları mimarlık konusunda bilgilendirmek; Eğitim kurumlarında ileri eğitim sistemlerini mümkün kılan çalışmalara katkıda bulunmak; Başarılı öğrencilerin eğitimlerine destek olacak her türlü katkıda bulunmak; Yerel ve uluslararası akademik, sanatsal, kültürel etkinlikler düzenlemek ve ya bunlara katılmak” da yer alıyor.

KAYNAK: Dünya1032 kez okunmuştur.


ETİKETLER : GADEV, GAD Vakfı, Kitapkent, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Kitapkent’e Smart City ödülü
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
İxir, yapıruhsat, AnatoliumMarmaraKartal, ecep Tayyip Erdoğan, Norm Bağlantı, Ali Taran, Mahmut Çelik, Sanremo, C3PO Projesi, Konut Satış İstatistikleri, Örnekköy, İstanbul İl Özel İdaresi Proje , RönesansHolding , CE Belgeli Mavi Dow Levhalar, Küçükkuyuport Evleri, Yeşil Güvenlik, Villa Liman , Eskişehir Yağ, Rt Fuarı, ısı, Kentsel Dönüşüm, Dekon Plus, EDEV (Engelli DinlenmeEvi), DedeoğluMimarlık, Tekniksat, MESA KOZA 66, Alkoçlar, IBRC, Efes Plaza İş, Proto Thema,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.