Sur Yapı Satış Ofislerine Batur ve Batur Mimarlık Dokunuşu | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
Sur Yapı Satış Ofislerine Batur ve Batur Mimarlık Dokunuşu
21 KASIM 2017, SALI 14:02:28
Sur Yapı Satış Ofislerine Batur ve Batur Mimarlık Dokunuşu
Mimari ve iç mimari tasarımlarını teknolojik, estetik ve fonksiyonel bir anlayışla şekillendiren Batur ve Batur Mimarlık, Bayrampaşa Axis AVM ve Kağıthane Axis AVM içerisinde yer alan Sur Yapı satış ofislerini tasarladı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Mimari ve iç mimari tasarımlarını teknolojik, estetik ve fonksiyonel bir anlayışla şekillendiren Batur ve Batur Mimarlık, Bayrampaşa Axis AVM ve Kağıthane Axis AVM içerisinde yer alan Sur Yapı satış ofislerini tasarladı. Aydınlatma tasarımı ile kurgulanan etkileyici sergileme ortamının ziyaretçiyi kendisine çektiği satış ofislerinde ahşap ve mermerle yakalanan uyum, kişinin alışveriş merkezinden soyutlanarak kendisini projenin içerisinde hissetmesini sağlıyor.

Bugüne kadar kurumsal ofis ve konut projeleri başta olmak üzere farklı yapı tipolojilerinde birçok mimari ve iç mimari projeye imza atan Y.Mimar Kutluer Batur ve Y. Mimar Aylin Batur ortaklığındaki Batur ve Batur Mimarlık, Sur Yapı için Bayrampaşa Axis AVM ve Kağıthane Axis AVM içerisinde yer alan satış ofislerini tasarladı. Aydınlatma tasarımı ve kullanılan malzemelerin yakaladığı uyum ile dikkat çeken satış ofislerine, aydınlık ve ferah bir görünüm hakim.

Sur Yapı’dan gelen talepler doğrultusunda alışveriş merkezi koridorlarında gezen ziyaretçilerin rahatlıkla içeride maketleri görebileceği, projeler hakkındaki görsellere ulaşabileceği ve çekinmeden satış sorumlularına fiyat sorabilecekleri bir tasarım hedefiyle müşterinin kendisini alışveriş merkezinden soyutlayacağı etkileyici bir ortam kurgulayan Batur ve Batur Mimarlık, kişinin istediği daireyi, konumunu görerek seçeceği rahat bir sergileme alanı yaratarak, kendisini özel hissetmesini sağlamış. Bir duvarı bütünüyle ışıklı görsellerle kaplayarak ziyaretçilere kendilerini projenin içinde hissettiren Batur ve Batur Mimarlık, kullandığı malzemeler ve detaylardaki kalite ile de iç mekan tasarımını zenginleştirmiş.

Tasarımda ön plana çıkan özelliklerden en önemlisi ise mermer ile ahşabın uyumu olmuş. Görsel duvarın olduğu kısımda ahşabın kütlesel ağırlığı ile zengin bir sunum ortaya koyan Batur ve Batur Mimarlık, satış görevlilerin olduğu alanda ise mermer duvar kaplaması ve bazası kullanarak sakin ve yumuşak bir geçiş planlamış. Düz bir tavan yerine latalar ile dilimlenmiş bir tavan tercih edilerek de tasarıma dinamik bir atmosfer kazandırılmış. Mermer baza üzeri LCD kaidesi detaylarında müşteriye detaylardaki gizliliğin hissettirildiği iç mekanda dikkat edilen noktalardan biri de toplu alışlarda müşterinin kolayca pazarlık yapabileceği şeffaf bir toplantı odası ile mekanı bölmeden izole edebilmek olmuş.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 2316 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Sur Yapı, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Sur Yapı Satış Ofislerine Batur ve Batur Mimarlık Dokunuşu
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
NurolHolding, Tonon, Isıtma Çözümleri Türkiye Direktörü Yaşar Hüseyin Şan, Nicoletti Home, 7. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı, ACOTürkiye, Haziran2015Raporu, Glasscom ve Otantika, Gold Partner, SRC Yapı, 212 AVM, Gökhan Karahan, Leitner Grubu, Ali Taran, KonutFiyatEndeksi , Deniz Yıldızı, Kağıt Atıklar Geri Dönüşüme” , Yeşil Kentsel, Emlakdream.com , CrystalHotels, SurŞirketlerGrubu, KazancıHolding, Alldesign 2013, 6. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi”, Marshall Osmanlı Renkleri, BumerangKartal, Smart Dokunmatik Koltuk Takımı, EroğluGayrimenkul, Cem Çiftçi, BMA3150EA,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.