Nidapark Küçükyalı Satış Ofisi ve Örnek Dairelerinde Gönye Proje Tasarım İmzası | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
Nidapark Küçükyalı Satış Ofisi ve Örnek Dairelerinde Gönye Proje Tasarım İmzası
16 KASIM 2017, Persembe 09:47:14
Nidapark Küçükyalı Satış Ofisi ve Örnek Dairelerinde Gönye Proje Tasarım İmzası
İnşaat ve gayrimenkul yatırım şirketleriyle çözüm ortaklığı yaparak, Türkiye’nin en önemli rezidans, toplu konut ve ofis projelerinin iç mimari tasarımlarına imza atan Gönye Proje Tasarım, Tahincioğlu tarafından hayata geçirilen Nidapark Küçükyalı projesinin örnek daire ve satış ofislerini tasarladı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Tahincioğlu yatırımıyla Anadolu yakasının en prestijli bölgelerinden biri olan Küçükyalı’da hayata geçirilecek olan Nidapark Küçükyalı projesinin satış ofisi ve örnek daireleri Gönye Proje Tasarım tarafından tasarlandı. Gönye Proje Tasarım ekibi, ticaret ve konut alanları ile birlikte okul, meydan ve park alanlarından oluşan Nidapark Küçükyalı projesinin yoğun bir anayol üzerinde konumlanan satış ofisinde, kullanıcıları beton görüntüden ve trafik gürültüsünden tamamen uzaklaştıran ve nefes almalarını sağlayan, yeşille iç içe, ferah bir tasarıma imza attı. İki cepheden de güneş ışığı alan Nidapark Küçükyalı Satış Ofisi’nde oluşturulan peyzaj alanlarıyla birlikte malzemelerde doğal dokulara yer vermeye özen gösteren mimarlar, zeminde açık renk mermer görünümlü seramikler kullanırken duvarlarda dokulu boya ve açık toprak tonlarında duvar kağıtlarını tercih etmiş. Satış birimlerine ayrı görüşme alanları oluştururken aralarında bölücü paneller yerine yüksek bitkiler kullanan Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal, böylelikle müşterilerin ağırlandığı alanları üç tarafından bitkilerle çevreleyerek dış atmosferden uzak, botanik ve samimi mekanlar oluşturmuş. Tavanlarda ise her satış birimine özel olarak, neredeyse mekan büyüklüğünde aydınlatma şapkaları tasarlayan mimarlar, tavandan sarkıtılan bu ürünlerle ikonik ve vurucu bir etki yaratmayı başarmış.

Şık detaylarla zenginleşen, modern örnek daireler…

Nidapark Küçükyalı projesinin örnek dairelerini de tasarlayan Gönye Proje Tasarım, görsel tasarım zenginliği ile birlikte fonksiyonları da öncelikli tutarak, modern bir tasarım çizgisini malzeme seçimi ve ince detaylarla zenginleştirmiş.

Banyo, mutfak ve vestiyer alanlarındaki dolap sayılarının ve depolama alanlarının özel olarak kurgulandığı örnek dairenin zeminlerinde, giriş alanından oda içlerine dağılarak devam edecek şekilde parke kullanımına yer vererek sıcak bir ev hissinin daha ilk adımdan itibaren algılanmasını hedeflemiş. Banyo zemin ve duvarlarda doğal taş görünümlü seramiklerle duvar kağıtlarını dengeli bir şekilde kullanarak sıcak etkiyi ıslak hacimlerde de sürdüren Gönye Proje Tasarım, mobilyalarda ahşap görünümlü kapaklar kullanmış; banyo aynalarını ise dolaplı tasarlayarak depolama alanları arttırmış.

Yaşama alanlarında kanepelerde yer alan şık deri detaylar, üzerinde kullanılan özel tasarlanmış deri detaylı yastıklarla tamamlanmış. Zeminde kullanılan halılar, mobilya renklerinden yola çıkarak özel olarak tasarlanıp, üretilmiş. TV paneli ve yemek masasında ise doğal mermer tercih edilmiş.

Örnek dairenin yaşam alanlarındaki modern ve şık çizgi yatak odalarına da taşınmış. Ebeveyn yatak odasının giyinme bölümü, füme cam seperatörle ayrılarak bu bölümde doğal ışıktan yararlanılmış. Yatak başında, geniş ahşap paneller içerisinde zarif bronz metal detaylara yer verilmiş. Nidapark Küçükyalı projesinin örnek dairelerinde kullanılan tüm yağlı boya tablolar Ressam Esra Yılmaz tarafından bu projeye özel olarak hazırlanmış.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım4579 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Tahincioğlu, Nidapark Küçükyalı, Gönye Proje Tasarım,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Nidapark Küçükyalı Satış Ofisi ve Örnek Dairelerinde Gönye Proje Tasarım İmzası
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Via Port / Houses, Adell Armtatür, Semih Şenol Bozüyük Fabrika , Dumankaya Finansman, Silestone®, Via Port Venezia, Smuso, Kılıçoğlu, 

BetonartFresh, Nurhan Gazer, Yonca Aközer, BaşyapıtDragos, Gazetecilik, Romano Serisi , Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. , Başyazıcı Holding , Diamond Clean Teknolojisi, DünyaÇiment Birliği, Hisarüstü-Aşiyan, NG Afyon Wellness & Convention, Kim Marketler Zinciri, Türkiye Facebook , “www.klimatherm.com.tr”, ULI, Brigitte Weber, Bülent Polat, AVM Tüketici Algı Araştırması ve AVM Tüketicisi Büyüteç Altında Raporu, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Mehmet Özer, İnovatif ürün, GROHE CoolTouch®,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.