MOD Gayrimenkul’den "Avrupa'nın yeni finans merkezi" Frankfurt’a konut yatırımı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
MOD Gayrimenkul’den "Avrupa'nın yeni finans merkezi" Frankfurt’a konut yatırımı
02 KASIM 2017, Persembe 14:35:05
MOD Gayrimenkul’den
İstanbul’da özellikle Basın Ekspres Yolu ve çevresinde konut, rezidans, sağlık merkezi ve eğitim kurumları inşa eden MOD Gayrimenkul, Frankfurt’ta 2. konut projesine hazırlanıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

İstanbul’da özellikle Basın Ekspres Yolu ve çevresinde konut, rezidans, sağlık merkezi ve eğitim kurumları inşa eden MOD Gayrimenkul, Frankfurt’ta 2. konut projesine hazırlanıyor. MOD Gayrimenkul, Brexit sonrasında İngiltere’nin AB’den ayrılma kararının ardından Avrupa’nın yeni finans merkezi olacağı öngörülen Frankfurt’ta, 150 konutluk yeni projesinin hazırlıklarını sürdürüyor.

MOD Gayrimenkul, Frankfurt’ta ikinci konut projesine hazırlanıyor. MOD Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Yirik, İstanbul’un ardından MOD markasını Frankfurt’a da taşıdıklarını kaydederek şunları belirtti: “Frankfurt’ta kendi arsamız üzerinde 150 konutluk yeni konut projemize başlıyoruz. Proje 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere lüks dairelerden oluşuyor. Bu projemizden önce Frankfurt’ta 45 daireden oluşan ilk projemizi tamamlamış ve yoğun ilgi görmüştük.”

Frankfurt Avrupa’nın yükselen yıldızı

Frankfurt’un gayrimenkul sektörü açısından büyük öneme sahip olduğunu ifade eden Özgür Yirik, şunları söyledi: “Almanya’da uzun zamandır yatırımlarımız devam ediyor. Frankfurt’u tercih etmemizin en önemli ise Brexit sonrasında İngiltere’nin AB’den ayrılma kararından kaynaklanıyor. İngiltere’nin AB’den kopmasıyla birlikte Frankfurt’un Avrupa’nın yeni finans merkezi olacağı konusunda uzmanlar hemfikir. Bununla birlikte Almanya’da inşaat sektörü her yıl düzenli olarak büyüyor. Frankfurt ise sektörün yükselen yıldızı konumunda. Finans merkezleri dünyanın her yerinde ekonomiyi ciddi ölçeklerde canlandırıyor. Finans merkezi konumuna yükselen şehirlerin dışarıdan göç almasına paralel olarak yeni konut ihtiyacı da artış gösteriyor. Bu yapılanma konut ihtiyacını doğrudan tetikliyor. MOD Gayrimenkul olarak bu fırsatı değerlendirerek Frankfurt’ta kentin ihtiyaçları doğrultusunda ses getiren projelere imza atmaya devam ediyoruz.”

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 1135 kez okunmuştur.


ETİKETLER : MOD Gayrimenkul, Frankfurt,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

MOD Gayrimenkul’den "Avrupa'nın yeni finans merkezi" Frankfurt’a konut yatırımı
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
QZENS , Siv Yapı, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Atlas Grup, AdemAtmaca, Safran White, Shangri-La , HasanBayhan, İstanbul Sheraton Oteli, Mahal, Anadolu İplik, ANTIQUE ROSE, Kilyos serisi, Ankara-Konya YHT, OndörtüçPendik, Bülent Aras, İbrahim Özbek, Didem Aydın, Elektrik-Elektronik İhracatı, Hoşbaht Yusifzade, Turgut Uyar, Ytong Mimari Fikir Yarışması, MedineHavalimanı, Esenler kentsel dönüşüm, Cersaide, AremasGayrimekul, Le Méridien, Konya Ekonomi Ödülleri, Metsanİnşaat, Antplato,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.