İnşaat sektörü reklamlarda “1 numara” | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
İnşaat&Yatırım Sayı 156
Temmuz 2017 Sayı 156
İnşaat&Yatırım Sayı 155
Haziran 2017 Sayı 155
İnşaat sektörü reklamlarda “1 numara”
08 Eylul 2017, Cuma 14:55:52
İnşaat sektörü reklamlarda “1 numara”
Her geçen gün büyüyen ekonomisi ve iş hacmiyle global pazarda tüm dikkatleri üzerine çeken Türkiye, reklamcılık sektöründe de büyüme trendini sürdürüyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Her geçen gün büyüyen ekonomisi ve iş hacmiyle global pazarda tüm dikkatleri üzerine çeken Türkiye, reklamcılık sektöründe de büyüme trendini sürdürüyor.  2016 yılında Türkiye reklamcılık pazarı dünya ortalamasının üzerinde büyüme gösterdi. Yüzde 11 olarak gerçekleşen büyüme oranının bu denli yüksek olmasının sebebi ise inşaat şirketlerinin sayısının yükselmesi ve üretilen konut ve proje sayılarının artması, medya harcamalarının da doğru orantıda artması olarak yorumlanıyor.

Konu ile ilgili değerlendirme yapan Marcode Pazarlama Danışmalığı ve Reklam A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Gökçiler: “İnşaat markalarının geçen sene markalı konut projeleri için 1 Milyar TL reklam harcaması yaptığını öngördüklerini söyledi. Geçtiğimiz yıl 1.400’ün üzerinde markalı konut projesinin hayata geçirildiğini aktaran Gökçiler, bu projelere ait toplam 560 bin konutun satışı için TV, İnternet ve basının toplam harcamaların yüzde 80’in üzerinde bir pay aldığını aktardı.İnşaat firmalarının yaptıkları iletişimde ağırlıklı olarak satış odaklı olduklarını söyleyen Gökçiler bunun uzun vadede inşaat şirketleri için bir risk oluşturacağını söylüyor.

Rekabetin çok yoğun olduğu bu sektörde ileride daralacak talebin etkisinin daha az hissedilmesi adına markalaşmanın ve farklılaşmanın önemli olduğunu bunun ise sadece fiyat iletişimi yapmakla mümkün olmadığını ifade eden Pazarlama Uzmanı Dr. Ali Gökçiler, rekabette ayrışma konusuna daha fazla eğilmeye başlayan markaların ilerde daha fazla ve daha yüksek metrekare fiyatları ile satılacağının altını çizdi.

Kaynak: İnşaat&Yatırım Dergisi 346 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Marcode Pazarlama Danışmalığı, Reklam, Dr. Ali Gökçiler,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

İnşaat sektörü reklamlarda “1 numara”
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Gazi Çelik, YAŞAMA SEVİNCİ KOROSU, CityscapeTurkey2016, Zafer KARADENİZ, BİGİAD, Mehmet Özdoğan, Mehmet Yalçıntepe, Bir Ritüel: Hamam, Saturn, Ahmet Akyaz, İmar Torbası, 8. Gayrimenkul Fuarı, Statüpark Pendik, TARİHİ KIZILÖREN HANI, 3000 Serisi™, Hipp, Prof. Dr. Gürsel Öngören, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Borusan Holding , ESTAConstructio, Şanslı Evler, GülYapı, YEŞİL BİNA, Aykut Tekinalp, Kaan Yücel, Hürriyet E-Business , Fairmont Quasar, AhmetÇetinkaya, Eren Ataman, R serisi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.