Ağaç işleme makineleri sektörünün ihracatı ithalatını geride bıraktı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
Ağaç işleme makineleri sektörünün ihracatı ithalatını geride bıraktı
08 Eylul 2017, Cuma 14:18:31
Ağaç işleme makineleri sektörünün ihracatı ithalatını geride bıraktı
Türkiye mobilya sektörünün makine ihtiyacına cevap vermekte itici güç olan ağaç işleme makineleri ve yan sanayi sektörü, ihracatı, ithalattan fazla olmasıyla başarı grafiğini her yıl bir üst banda çıkarıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye mobilya sektörünün makine ihtiyacına cevap vermekte itici güç olan ağaç işleme makineleri ve yan sanayi sektörü,  ihracatı, ithalattan fazla olmasıyla başarı grafiğini her yıl bir üst banda çıkarıyor. Bu ivme ile yılın ilk yarısında ihracatını 43 milyon dolara ulaştıran sektör, ülke ekonomisine de katkı vermeyi sürdürüyor.

Her yıl gelişim gösteren Türkiye mobilya sektörünün itici gücü ağaç işleme makineleri sektörü, geçmişten getirdiği tecrübeyi teknolojiyle harmanlayarak yıllar içinde çok önemli yol kat etti. 

Kaçak: Yılın ilk yarısında yüzde 21 oranında büyüme kaydettik

Gelinen nokta itibarıyla ağaç işleme makineleri ve yan sanayi sektörünün Türk makine sektörüne olan katkısının her geçen yıl artığını söyleyen Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak, geçtiğimiz yıllarda sektörün yaklaşık büyüklüğünün 190 milyon dolar olduğunun altını çizdi. Yılın ilkyarısında geçen yılın aynı dönemine göre üretimde yüzde 21 oranında büyüme kaydederek 60 milyon dolar gibi bir rakama ulaştıklarını söyleyen Kaçak, “İlk yarıyıl ihracatında 43 milyon doları yakaladık. İthalatta ise geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 38’lik bir azalma sağlayarak 28 milyon dolar bandında kaldık.” dedi. 

Özmert: Fuar, sektörün gelişimine katkı sağlamaya devam edecek 

Bu rakamlara bakarak sektörün geleceğinden emin olduklarının altını çizen REED TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı Fatih Özmert, fuarlarda sektörün tüm paydaşlarının buluştuğunu ve ağaç işleme makineleri, mobilya yan sanayi ve aksesuarları alanında en yeni teknolojilerin yer aldığını söyledi. Fuarın Avrasya Bölgesi’nden sayısız sektör profesyonelini aynı çatı altında buluşturduğunu dile getiren Özmert, “Fuarlarımız her zaman, katılımcıların ve ziyaretçilerin beklediği bir platform olmayı başardı. Sektörün bilirkişilerinin konuştuğu ve sektörün tüm ihtiyaçlarını çözüm sunacak yeniliklerin yer aldığı bu platform, tüm endüstrinin bir araya geldiği, sektörle ilgili her türlü gelişmenin masaya yatırıldığı önemli bir buluşma noktası. Ayrıca sektörünün gelişimine de her zaman olduğu gibi önemli ölçüde katkı sağlayacaktır.” dedi.

Kaynak: İnşaat & Yatırım 


331 kez okunmuştur.


ETİKETLER : ağaç, sektör, ihracat, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Ağaç işleme makineleri sektörünün ihracatı ithalatını geride bıraktı
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
İmar Emsali, BostancıDeluxe, GayrimenkulünEnerjisiRaporu2017, Ömer Faruk Barata, Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, Cityscape Global 2014 , Kentine Güvenen Kentler Buluşmas, Çam, Kale Endüstri Holding, Davos, Sempozyum, “Konut Konferansı 2012, Mersin, Detek Deniz Teknolojileri, Istanbul Suites, MidtownSeleniu byDeyaarProjesi, MASTER LEDtube Value InstantFit, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ÖzyeğinAVM, GES, Yale Alarm Merkezi, BMcam, TED Üniversitesi, Form Endüstri Tesisleri, Vicem Bodrum Yalıları Projesi, Erkan Akçay, Aktif Çevre, güş, Areon Andanos Residence, Yeni Nesil Perdeli Tenteli,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.