Uruguay’da Bir Türk Şirketi, “Federal Elektrik” | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
Uruguay’da Bir Türk Şirketi, “Federal Elektrik”
07 Eylul 2017, Persembe 17:10:43
Uruguay’da Bir Türk Şirketi, “Federal Elektrik”
Uruguay’ da yapılan ihalede ilk defa Türk malı kullanılacak. Hem Federal Elektrik adına hem de ülkemiz adına sevindirici bir haber.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Federal Elektrik, Ocak ayı başında Administración Nacional de Usinasy Trasmisiones Eléctricas (UTE)  ihale kurumu tarafından açılan ihaleyi, Avrupa’ lı firmalara karşı kazanarak önemli bir başarıya imza attı. Türkiye adına ilk defa Uruguay’ da Tedaş kurumuna ihracat yapan firma oldu. 7 ay süren onay süreçlerinin ardından imzalanan sözleşme sonucunda, firma ilk sevkiyatı Eylül sonunda yapmayı planlıyorlar.  

Geçtiğimiz seneye göre ihracatını %30 arttıran Federal, resmi kurumların tedarikçi listesine girmesindeki başarılarının meyvelerini topluyor.

Yerli projelerden kazandığı tecrübenin, uluslararası alandaki bu önemli ihaleyi almalarına büyük katkı sağladığını belirten yetkililer, ilk defa bu ülkeye yerli ürünlerimizi ihraç edecek olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz diyerek detayları bizlerle paylaştılar. 

“Son ana kadar zorlu ve uzun bir rekabet dönemi geçti. Yüksek adetli bir ihale olduğu için kurum, onay süreçlerinde titizlikle değerlendirmeler yaptı. Normalde bu tür ihalelerde süreç 4 aylık bir dönemde bitiyor, ancak adedin yüksek olması ve Avrupa’ lı firmaların Pazar payından almamız sürecin biraz daha uzamasına sebep oldu diyebiliriz. Mevcut pazarlarda satışlarımız her geçtiğimiz sene artarak devam ediyor, amacımız yeni ülkelere hem ürünümüzü hem de Türkiye’ yi tanıtmak. Bildiğiniz gibi uzmanlık gerektiren zor bir sektörün içindeyiz. Türk mallarının kalitesini göstermek diğer firmalar için de yeni bir kapı açmak demektir. Hedef belirlerken sadece kendi firmamızı değil, geniş çerçevede düşünerek, kendi şehrimizi, kendi ülkemizi ve üretim yapan ülkemdeki tüm firmaları düşünerek hareket ediyoruz. Hepimiz bu şekilde düşünür, kalite odaklı üretime geçersek Türkiye ihracat rakamları hedeflenenin çok üzerine çıkacaktır.” diyerek sözlerini bitirdi. Federal Elektrik’ i tebrik ediyor, Türk firmalarının uluslar arası alanda başarılarının devam etmesini gururla takip ediyoruz.

Kaynak: İnşaat&Yatırım Dergisi 
384 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Federal Elektrik,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Uruguay’da Bir Türk Şirketi, “Federal Elektrik”
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
İbrahim Zaman, Emin Evim İnşaat, BienSeramik, Maltepe Nish Adalar, Niğde Bor Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi, Karmod, Ferit Şahenk, Efesus Stone, İndex Gruo, BDR Thermea , KemalKılıçdaroğlu, EGE Gayrimenkul, VIA/PORT Venezia, AnılAltıok, Çelik Binalar, Marketing Türkiye dergisi, Bahçetepe Kuleler, Breeze Demar Emlak Projesi, Y.Mimar Umut, İnovasyon, Luv, Volkan Ş. Ediger, Maslak Oto Sanayi Sitesi, Gürsoy Grup & Via Properties, LiderlerZirvesi, BaşarıSertifikası , Göksun Çayı, Dünya Orman Kahramanları , Ticaret ve Yatırım Heyeti Programı, Nuri Bulut,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.