Uruguay’da Bir Türk Şirketi, “Federal Elektrik” | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
İnşaat&Yatırım Sayı 156
Temmuz 2017 Sayı 156
İnşaat&Yatırım Sayı 155
Haziran 2017 Sayı 155
İnşaat&Yatırım Sayı 154
Mayıs 2017 Sayı 154
İnşaat&Yatırım Sayı 153
Nisan 2017 Sayı 153
Uruguay’da Bir Türk Şirketi, “Federal Elektrik”
07 Eylul 2017, Persembe 17:10:43
Uruguay’da Bir Türk Şirketi, “Federal Elektrik”
Uruguay’ da yapılan ihalede ilk defa Türk malı kullanılacak. Hem Federal Elektrik adına hem de ülkemiz adına sevindirici bir haber.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Federal Elektrik, Ocak ayı başında Administración Nacional de Usinasy Trasmisiones Eléctricas (UTE)  ihale kurumu tarafından açılan ihaleyi, Avrupa’ lı firmalara karşı kazanarak önemli bir başarıya imza attı. Türkiye adına ilk defa Uruguay’ da Tedaş kurumuna ihracat yapan firma oldu. 7 ay süren onay süreçlerinin ardından imzalanan sözleşme sonucunda, firma ilk sevkiyatı Eylül sonunda yapmayı planlıyorlar.  

Geçtiğimiz seneye göre ihracatını %30 arttıran Federal, resmi kurumların tedarikçi listesine girmesindeki başarılarının meyvelerini topluyor.

Yerli projelerden kazandığı tecrübenin, uluslararası alandaki bu önemli ihaleyi almalarına büyük katkı sağladığını belirten yetkililer, ilk defa bu ülkeye yerli ürünlerimizi ihraç edecek olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz diyerek detayları bizlerle paylaştılar. 

“Son ana kadar zorlu ve uzun bir rekabet dönemi geçti. Yüksek adetli bir ihale olduğu için kurum, onay süreçlerinde titizlikle değerlendirmeler yaptı. Normalde bu tür ihalelerde süreç 4 aylık bir dönemde bitiyor, ancak adedin yüksek olması ve Avrupa’ lı firmaların Pazar payından almamız sürecin biraz daha uzamasına sebep oldu diyebiliriz. Mevcut pazarlarda satışlarımız her geçtiğimiz sene artarak devam ediyor, amacımız yeni ülkelere hem ürünümüzü hem de Türkiye’ yi tanıtmak. Bildiğiniz gibi uzmanlık gerektiren zor bir sektörün içindeyiz. Türk mallarının kalitesini göstermek diğer firmalar için de yeni bir kapı açmak demektir. Hedef belirlerken sadece kendi firmamızı değil, geniş çerçevede düşünerek, kendi şehrimizi, kendi ülkemizi ve üretim yapan ülkemdeki tüm firmaları düşünerek hareket ediyoruz. Hepimiz bu şekilde düşünür, kalite odaklı üretime geçersek Türkiye ihracat rakamları hedeflenenin çok üzerine çıkacaktır.” diyerek sözlerini bitirdi. Federal Elektrik’ i tebrik ediyor, Türk firmalarının uluslar arası alanda başarılarının devam etmesini gururla takip ediyoruz.

Kaynak: İnşaat&Yatırım Dergisi 
153 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Federal Elektrik,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Uruguay’da Bir Türk Şirketi, “Federal Elektrik”
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Yüksel Akgül, TSE, İbrahimTatlıses, Mitingvegösterialanı, Onur Tekinturhan, Pawex Pompa, Global, , esn, Avi Alkaş, KYK Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Onur Sürmeli, Sunis Hotels, Niyazi Sağlık, Mustafa Dündar, SK Concept Çözümleri, Gülferi Yıldırım, Tarabya Oteli, Piazza AVM, Eko-Etiketi, Kurutmalı Çamaşır Makinesi, Vaillant, Evviva Tower, Fen Lisesi, Şakir Güntürkün, Pergel Grup, Arthur & Miller Real Estate, Efesus Stone, 4. UluslararasıYeşilÇatıKongresi, Sağlıkkent Projesi, KenanDoğulu,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.