Ahşabın bakım zamanı geldi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
İnşaat&Yatırım Sayı 156
Temmuz 2017 Sayı 156
İnşaat&Yatırım Sayı 155
Haziran 2017 Sayı 155
İnşaat&Yatırım Sayı 154
Mayıs 2017 Sayı 154
İnşaat&Yatırım Sayı 153
Nisan 2017 Sayı 153
Ahşabın bakım zamanı geldi
07 Eylul 2017, Persembe 17:06:23
Ahşabın bakım zamanı geldi
Dış mekanda kullanılan her ürünün bakıma ihtiyacı olduğu gibi zamanla ahşap ürünlere de bakım yapmak gerekiyor. Ahşabın bakımı için sonbahar aylarının uygun bir zaman olduğunu söyleyen Novawood Genel Müdür Yakup Kayataş; ahşaba ne kadar iyi bakılırsa o kadar güzel görüneceğini özellikle thermowood ahşabını tercih edenlerin bakımını daha pratik yapacağını belirterek ahşap bakımı hakkında ip uçlarını aktardı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Ahşap ürünlerin uzun süre korunması ve bakımı çok önemli. Ahşap aynı cildimiz gibi nefes alır, nem alınır ve tekrar verir.  Novawood Genel Müdür Yakup Kayataş; doğru yöntemlerle yapılan bakımla ahşabın ilk günkü görüntüsüne ulaşılabileceğini vurguluyor.  Ahşapta bakım ve onarım ile zaman kaybetmek istemeyenlere thermowood ahşap ürünlerini önerdiklerini belirten Kayataş; ‘‘Novawood’ un Türkiye’de ilk temsilcisi olduğu “Thermowood Termal Modifikasyon” teknolojisi ile ahşap malzeme asgari 180⁰C’ye kadar ısıl işleme tabi tutulup buharla koruma altına alınıyor. Bu teknoloji ile normal ahşaba göre daha stabil, çürümeye karşı dayanıklı ve yalıtım özellikleri arttırılmış bir kullanım sunuyoruz. Böylece  ahşaplara bakım yapılmazsa sadece dış yüzeyinde UV etkisinden dolayı renk solmaları (grileşme) görülüyor. Küçük bir bakım ile kullanıcılarımız ilk günkü görüntüsüne döndürebiliyor’’ dedi. 

Ahşap bakımı zor ve zahmetli bir iş olmaktan çıkıyor

Thermowood ürünlerin bakımının oldukça kolay olduğunu belirten Kayataş; öncelikle yüzeydeki kirin temizlenmesi ve gözeneklerin açılması için kumlama zımparalama, tazyikli su gibi temizleme işlemlerin yapılması gerektiğini söylüyor. Temizleme işleminden sonra fırça veya rulo ile cila/yağ sürülerek ahşabın bakımı yapılabiliyor.

Bakım zamanını güneş alma açısı ve süresi, iklim şartları gibi koşulların etkilediğini söyleyen Yakup Kayataş; bu sürelerin üç yıl ile yedi yıl arasında değiştiğini belirtiyor. Thermowood işlemi görmemiş malzemelere çürüme, mantar, böceklenme, madde atılımları ve dönme gibi sorunlardan dolayı sık sık bakım yapmak gerekirken Thermowood ürünlerde bu sorunlarla karşılaşılmıyor.

Kaynak: İnşaat&Yatırım Dergisi 


263 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Thermowood, Novawood ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Ahşabın bakım zamanı geldi
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Marina 101, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri, Faik Öztunç, HedonikFiyatKonutEndeksi, Ahmet Erkurtoğlu, Gayrimenkul Bilgi Merkezi, Dr. Asım Güzelbey, Anadolu Gayrimenkul, Kurköy, Milas, Teksas Üniversitesi, Rezzan Benardete, Foamboard Frigo, Schüco International, Trump Office Tower, Kömür, Forum Bornova Alışveriş Merkezi, JADOGlance, ÖzdisanElektronik , Cosco Pacific, Hoist Liftruck, Çin İstatistik İdaresi, GMKA, Burhanettin Kocamaz, Bien, Teknoasfalt , Kartonworks, ICCI 2014, Çiftkurtlar Grubu, 1. Çukurova Yapı Zirvesi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.