Büyüyen ekonomi en çok gayrimenkule yarayacak | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
İnşaat&Yatırım Sayı 156
Temmuz 2017 Sayı 156
İnşaat&Yatırım Sayı 155
Haziran 2017 Sayı 155
Büyüyen ekonomi en çok gayrimenkule yarayacak
23 Agustos 2017, Carsamba 10:29:19
Büyüyen ekonomi en çok gayrimenkule yarayacak
Türk ekonomisinin tüm olumsuzluklara karşın ilk çeyrekte yüzde 5 büyümesi, ikinci çeyrekte de yüzde 7 ve üzerinde büyüyeceği beklentisi, en fazla gayrimenkule yarayacak.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Başkent Ankara’da büyük ölçekli gayrimenkul yatırımlarına yön veren EKN Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Eken, iyi giden ekonomilerde sanayiden, turizme; hizmet sektöründen, tarıma her sektörde artan yatırımların her zaman gayrimenkulün yıldızını parlattığını kaydetti.

Osman Eken, ekonomiye güvenin yatırımcıyı ilk olarak “yarın ne olur kaygısı ile yapılan” döviz, altın, faiz gibi araçlardan uzaklaştırdığını belirterek, şunları söyledi: “Türkiye son yıllarda çok önemli eşiklerden geçti. Bu zorluklara karşın ilk çeyrekte yüzde 5’lik büyüme tüm çevreleri şaşırtırken, ikinci çeyrekte Başbakan Yıldırım’ın yüzde 7 ve üzeri büyüme beklentisi yolundaki açıklaması hepimizi daha da umutlandırdı. Ekonomideki büyüme gayrimenkulde değer artışını da beraberinde getirecek. Çünkü yatırımlar artacak, yabancı daha fazla gelecek, alım gücü artacak. Bazı lokasyonlarda kısa vadede çok ciddi artışlar da bekliyoruz.”

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 496 kez okunmuştur.


ETİKETLER : OsmanEken, gayrimenkul, EKNGroup, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Büyüyen ekonomi en çok gayrimenkule yarayacak
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Bahar Korçan, İSPARK, Ozan Trans Lojistik, (RBS), Abrazo Lithocast Freestanding, AlbarakaTürk, Red Dot Design Awards 2014, Ralf Christian, çimento, NBG, YalınTan, TÜDER, Ali Cenk Dönmez, Avesta Concern, COHO, MYC Partners, Luxury Lifestyle Awards 2014, Rönesans Gayrimenkul Yatırım, ErdalÇelebi, Baumit StarContact, OftonTurizmGrubu, Türk Prysmian Kablo, Hasoğlu Yapı, Bosch Türkiye, NefAtaköy22, Ultrafuga Flex, Büyük Çiğli Karayolu geçidi, BostancıDeluxe, Desigo V5.1, Greenguard Çevre Enstitüsü,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.