Büyüyen ekonomi en çok gayrimenkule yarayacak | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
İnşaat&Yatırım Sayı 156
Temmuz 2017 Sayı 156
İnşaat&Yatırım Sayı 155
Haziran 2017 Sayı 155
İnşaat&Yatırım Sayı 154
Mayıs 2017 Sayı 154
İnşaat&Yatırım Sayı 153
Nisan 2017 Sayı 153
Büyüyen ekonomi en çok gayrimenkule yarayacak
23 Agustos 2017, Carsamba 10:29:19
Büyüyen ekonomi en çok gayrimenkule yarayacak
Türk ekonomisinin tüm olumsuzluklara karşın ilk çeyrekte yüzde 5 büyümesi, ikinci çeyrekte de yüzde 7 ve üzerinde büyüyeceği beklentisi, en fazla gayrimenkule yarayacak.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Başkent Ankara’da büyük ölçekli gayrimenkul yatırımlarına yön veren EKN Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Eken, iyi giden ekonomilerde sanayiden, turizme; hizmet sektöründen, tarıma her sektörde artan yatırımların her zaman gayrimenkulün yıldızını parlattığını kaydetti.

Osman Eken, ekonomiye güvenin yatırımcıyı ilk olarak “yarın ne olur kaygısı ile yapılan” döviz, altın, faiz gibi araçlardan uzaklaştırdığını belirterek, şunları söyledi: “Türkiye son yıllarda çok önemli eşiklerden geçti. Bu zorluklara karşın ilk çeyrekte yüzde 5’lik büyüme tüm çevreleri şaşırtırken, ikinci çeyrekte Başbakan Yıldırım’ın yüzde 7 ve üzeri büyüme beklentisi yolundaki açıklaması hepimizi daha da umutlandırdı. Ekonomideki büyüme gayrimenkulde değer artışını da beraberinde getirecek. Çünkü yatırımlar artacak, yabancı daha fazla gelecek, alım gücü artacak. Bazı lokasyonlarda kısa vadede çok ciddi artışlar da bekliyoruz.”

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 437 kez okunmuştur.


ETİKETLER : OsmanEken, gayrimenkul, EKNGroup, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Büyüyen ekonomi en çok gayrimenkule yarayacak
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
PPP, Erol Teknik Servis, FairmontQuasarİstanbul, AVRUPA YAPISAL ÇELİK ÖDÜLÜ, Burdur, hafif çelik sistem, İnform, Hade Türkmen’i, Kohler, Depaan, MaidanTower, oda sıcaklığı, Uğur Genç, TEB Aile Akademisi Evi, KazancıHolding, Adres Botanik, Kadir Topbaş, Innovia Park, İnegöl OSB, Şofben, Yeşil İnşaat, International Property Awards - Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri, The Ritz-Carlton İstanbul, Enerji Fuarcılık, Olivari kapı kolları, Kağthane, FatihBelediyesi, Kingdom Holding Co, 6milyonziyaretçi, BoytorunArchitects,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.