Büyüyen ekonomi en çok gayrimenkule yarayacak | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
Büyüyen ekonomi en çok gayrimenkule yarayacak
23 Agustos 2017, Carsamba 10:29:19
Büyüyen ekonomi en çok gayrimenkule yarayacak
Türk ekonomisinin tüm olumsuzluklara karşın ilk çeyrekte yüzde 5 büyümesi, ikinci çeyrekte de yüzde 7 ve üzerinde büyüyeceği beklentisi, en fazla gayrimenkule yarayacak.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Başkent Ankara’da büyük ölçekli gayrimenkul yatırımlarına yön veren EKN Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Eken, iyi giden ekonomilerde sanayiden, turizme; hizmet sektöründen, tarıma her sektörde artan yatırımların her zaman gayrimenkulün yıldızını parlattığını kaydetti.

Osman Eken, ekonomiye güvenin yatırımcıyı ilk olarak “yarın ne olur kaygısı ile yapılan” döviz, altın, faiz gibi araçlardan uzaklaştırdığını belirterek, şunları söyledi: “Türkiye son yıllarda çok önemli eşiklerden geçti. Bu zorluklara karşın ilk çeyrekte yüzde 5’lik büyüme tüm çevreleri şaşırtırken, ikinci çeyrekte Başbakan Yıldırım’ın yüzde 7 ve üzeri büyüme beklentisi yolundaki açıklaması hepimizi daha da umutlandırdı. Ekonomideki büyüme gayrimenkulde değer artışını da beraberinde getirecek. Çünkü yatırımlar artacak, yabancı daha fazla gelecek, alım gücü artacak. Bazı lokasyonlarda kısa vadede çok ciddi artışlar da bekliyoruz.”

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 612 kez okunmuştur.


ETİKETLER : OsmanEken, gayrimenkul, EKNGroup, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Büyüyen ekonomi en çok gayrimenkule yarayacak
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Laurent Bataille, Demirciler HES, SBS Alışveriş İş ve Yaşam Merkezi A.Ş , Öğretmen kampüsü, Van AVM, Adres Natura, ProLine, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı, Selenium, Belsa Plaza, TÜREK, Dardanel, Black Box İstanbul, HYSTER, Asansör Fuarı, SEÇ Turizm, Future Awards 2013, Tim Wallis, Çimento Sürdürülebilirlik Girişimi, Avrupa’nın En İyi Karma Kullanım Projesi’ Ödülü, Güney Akım, Wyndham Grand İstanbul, Enza Home, S&P, Corian Renk Dönüşümü, Klaus Dittrich, cami, OfisBeylerbeyi, Koray Şirketler Topluluğu,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.