Büyüyen ekonomi en çok gayrimenkule yarayacak | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
Büyüyen ekonomi en çok gayrimenkule yarayacak
23 Agustos 2017, Carsamba 10:29:19
Büyüyen ekonomi en çok gayrimenkule yarayacak
Türk ekonomisinin tüm olumsuzluklara karşın ilk çeyrekte yüzde 5 büyümesi, ikinci çeyrekte de yüzde 7 ve üzerinde büyüyeceği beklentisi, en fazla gayrimenkule yarayacak.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Başkent Ankara’da büyük ölçekli gayrimenkul yatırımlarına yön veren EKN Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Eken, iyi giden ekonomilerde sanayiden, turizme; hizmet sektöründen, tarıma her sektörde artan yatırımların her zaman gayrimenkulün yıldızını parlattığını kaydetti.

Osman Eken, ekonomiye güvenin yatırımcıyı ilk olarak “yarın ne olur kaygısı ile yapılan” döviz, altın, faiz gibi araçlardan uzaklaştırdığını belirterek, şunları söyledi: “Türkiye son yıllarda çok önemli eşiklerden geçti. Bu zorluklara karşın ilk çeyrekte yüzde 5’lik büyüme tüm çevreleri şaşırtırken, ikinci çeyrekte Başbakan Yıldırım’ın yüzde 7 ve üzeri büyüme beklentisi yolundaki açıklaması hepimizi daha da umutlandırdı. Ekonomideki büyüme gayrimenkulde değer artışını da beraberinde getirecek. Çünkü yatırımlar artacak, yabancı daha fazla gelecek, alım gücü artacak. Bazı lokasyonlarda kısa vadede çok ciddi artışlar da bekliyoruz.”

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 572 kez okunmuştur.


ETİKETLER : OsmanEken, gayrimenkul, EKNGroup, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Büyüyen ekonomi en çok gayrimenkule yarayacak
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Obayashi, Design Turkey 2012 Endüstriyel Tasarım Ödülleri, KadıncıkHidroelektrik, AVM Ciroları, Valery Arestov, duşteknesi, Aydın Doğan, ÖzelDünyamHastanesi, Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği, Mustafa Cem, Galatasaray Spor Kulübü, EmlakVergisi, Uransan A.Ş., Rotodigit teknolojisi, Kuruçeşme, 3S Kale, GökhanKıran, TekfenHolding, DVA300S, Bülent Demiren, Erkan Akdemir, EMLAK Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı , Er Yalıtım, Prf.Dr.Ziya Selçuk, Nobel, AğaoğluEnerjiGrubu, Limak İnşaat, Zentrum serisi, Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği, Fertaş A.Ş,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.