Y Kuşağı İçin Şekillendirilen Yalın Tasarım:Aktif Group Yönetim Binası | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
Y Kuşağı İçin Şekillendirilen Yalın Tasarım:Aktif Group Yönetim Binası
16 Agustos 2017, Carsamba 11:43:37
Y Kuşağı İçin Şekillendirilen Yalın Tasarım:Aktif Group Yönetim Binası
Odak noktasına kurumsal kimliği koyarak, teknolojiyle entegre, kullanıcı deneyimini üst düzeye taşıyan tasarımlara imza atan EDDA Mimarlık, Aktif Group’un Ümraniye’deki yeni yönetim binasını tasarladı. İç Mimar Eda Tahmaz’ın “Y” kuşağı beklentileriyle şekillendirdiği yönetim binasında, ofisler ve sosyal alanlar birleştirilerek, iş stresinden uzak, dinamik, enerjisi yüksek, ergonomik çalışma ortamı yalın bir tasarımla buluştu.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Elektrik ve elektromekanik sektörünün öncü firmalarından Aktif Group’un Ümraniye’deki 1.400 m²’lik yeni yönetim binasının iç mekan tasarımını genç ve dinamik çalışma ekibinin talepleri doğrultusunda şekillendiren İç Mimar Eda Tahmaz liderliğindeki EDDA Mimarlık, firmanın kurumsal kimliğine bağlı kalarak yalın bir yaklaşımla dinamik, enerjisi yüksek ve ergonomik bir çalışma ortamı oluşturmuş.

Y kuşağının beklentilerinden yola çıkan EDDA Mimarlık, sıradan olmayan ve canlı bir ofis yaratma arzusuyla süreç içerisinde çalışanlar ile fikir alışverişinde bulunmuş. İş hayatının stres ve yoğunluğundan uzaklaşmak üzere planlanmış tasarımda ofis alanları, sosyal alanlar ile bütünleştirilmiş. Yalın tasarım çizgisi korunarak renkler, sıcak malzemeler ve iç peyzaj ile desteklenen dinamik atmosfer ortak alanlara da alınarak, markanın iş karakterini yansıtan renk farklılıkları ile departmanlar arasında çeşitlilik oluşturulması hedeflenmiş.

Yönetim kurulu toplantı odasının dairesel formda, departmanların ise farklı formlarda birbiri içerisine yerleşecek şekilde ele alınmasıyla yükselen enerji, ofis duvarları için tasarlanan panolarda ve bölücü camlarda kurgulanan birbiri içerisinde akan grafik çalışmalar ile desteklenmiş. Tavanlar ve mobilyalara da bu farklı formlar yansıtılarak mekanın kendi içerisindeki üç boyut etkisi daha da vurgulanmış.

Tasarıma özel aydınlatma

Tüm departmanları kendi içerisinde tasarlarken, markanın çağdaş çalışma kültürünü yansıtan şeffaf ve akıcı bir oluşum hedefleyen EDDA Mimarlık, ofis alanlarının yanı sıra, departmanların çalışma, toplantı, eğitim ve seminer alanları ile sosyal alanlarda şeffaf cam bölücüler kullanarak gün ışığını maksimum düzeyde çalışma alanları içerisine katmış ve elde edilen ferah ortam ile çalışan konforunun artmasını sağlamış. EDDA Mimarlık imzası taşıyan aydınlatma tasarımı ise projede en çok dikkat çeken öğelerden biri olma özelliği kazanmış.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 2144 kez okunmuştur.


ETİKETLER : EDDAMimarlık, EdaTahmaz, AktifGroupYönetimBinası,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Y Kuşağı İçin Şekillendirilen Yalın Tasarım:Aktif Group Yönetim Binası
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Bodrum Hebil 157, NaksanHolding, Paintistanbul 2014 Kongresi, Andrey Nezhkin, Sultan II. Mahmud, Colors serisi, Işıltılı Gelin Koleksiyonu, Markus Elsasser, El Nahyan, Detaş Konut A.Ş., Tim Wallis, Metropol Style Mega Giyinme Odalı Gardrop, Mercedes Benz CLA 200 Style, HeinzPeter , Hilal Erdoğan Şumnu, Rusya Federasyonu, of İstanbul, CapacityAVM, Cemdağ, Stadyum Meydanı, GIO, SOCARTürkiye, Alarko, TPJD, 3DWalldecor, Varuna, DeluxiaParkResidence, Necdet Uygurer, IMM Köln 2013 Fuarı, Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı Unicera,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.