Y Kuşağı İçin Şekillendirilen Yalın Tasarım:Aktif Group Yönetim Binası | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
Y Kuşağı İçin Şekillendirilen Yalın Tasarım:Aktif Group Yönetim Binası
16 Agustos 2017, Carsamba 11:43:37
Y Kuşağı İçin Şekillendirilen Yalın Tasarım:Aktif Group Yönetim Binası
Odak noktasına kurumsal kimliği koyarak, teknolojiyle entegre, kullanıcı deneyimini üst düzeye taşıyan tasarımlara imza atan EDDA Mimarlık, Aktif Group’un Ümraniye’deki yeni yönetim binasını tasarladı. İç Mimar Eda Tahmaz’ın “Y” kuşağı beklentileriyle şekillendirdiği yönetim binasında, ofisler ve sosyal alanlar birleştirilerek, iş stresinden uzak, dinamik, enerjisi yüksek, ergonomik çalışma ortamı yalın bir tasarımla buluştu.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Elektrik ve elektromekanik sektörünün öncü firmalarından Aktif Group’un Ümraniye’deki 1.400 m²’lik yeni yönetim binasının iç mekan tasarımını genç ve dinamik çalışma ekibinin talepleri doğrultusunda şekillendiren İç Mimar Eda Tahmaz liderliğindeki EDDA Mimarlık, firmanın kurumsal kimliğine bağlı kalarak yalın bir yaklaşımla dinamik, enerjisi yüksek ve ergonomik bir çalışma ortamı oluşturmuş.

Y kuşağının beklentilerinden yola çıkan EDDA Mimarlık, sıradan olmayan ve canlı bir ofis yaratma arzusuyla süreç içerisinde çalışanlar ile fikir alışverişinde bulunmuş. İş hayatının stres ve yoğunluğundan uzaklaşmak üzere planlanmış tasarımda ofis alanları, sosyal alanlar ile bütünleştirilmiş. Yalın tasarım çizgisi korunarak renkler, sıcak malzemeler ve iç peyzaj ile desteklenen dinamik atmosfer ortak alanlara da alınarak, markanın iş karakterini yansıtan renk farklılıkları ile departmanlar arasında çeşitlilik oluşturulması hedeflenmiş.

Yönetim kurulu toplantı odasının dairesel formda, departmanların ise farklı formlarda birbiri içerisine yerleşecek şekilde ele alınmasıyla yükselen enerji, ofis duvarları için tasarlanan panolarda ve bölücü camlarda kurgulanan birbiri içerisinde akan grafik çalışmalar ile desteklenmiş. Tavanlar ve mobilyalara da bu farklı formlar yansıtılarak mekanın kendi içerisindeki üç boyut etkisi daha da vurgulanmış.

Tasarıma özel aydınlatma

Tüm departmanları kendi içerisinde tasarlarken, markanın çağdaş çalışma kültürünü yansıtan şeffaf ve akıcı bir oluşum hedefleyen EDDA Mimarlık, ofis alanlarının yanı sıra, departmanların çalışma, toplantı, eğitim ve seminer alanları ile sosyal alanlarda şeffaf cam bölücüler kullanarak gün ışığını maksimum düzeyde çalışma alanları içerisine katmış ve elde edilen ferah ortam ile çalışan konforunun artmasını sağlamış. EDDA Mimarlık imzası taşıyan aydınlatma tasarımı ise projede en çok dikkat çeken öğelerden biri olma özelliği kazanmış.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 3477 kez okunmuştur.


ETİKETLER : EDDAMimarlık, EdaTahmaz, AktifGroupYönetimBinası,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Y Kuşağı İçin Şekillendirilen Yalın Tasarım:Aktif Group Yönetim Binası
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Vintage Collection, Frekans Kontrollü Vidalı Gruplar, Christoph Hallier EED, yatırım danışmanlık, Abud Efendi Konağı, Zekeriyaköy Kentsel Tasarım Projeleri, ÇağlaGürsoy, Türk Ekonomi Bankası, ‘Kässbohrer Lowbed, inşaatmalzemeleriendeksi, Batıkent-Sincan, Hava Lojistik Merkezi, Silverline Green Tech Davlumbaz, Prof. Dr. Kadri Özçaldıran, Philippe Starck, bikoköşe koltuğu, Hak Yapı, Dosso Dossi Old City, ign of the City Awards, Taylan Dedeoğlu, Revox, One Tower Kule Konut, Tevfik Göksu, MahmutSefaÇelik , ıAtay Uslu, ErdoğanBayraktar, YAP Şili, MNGAVM, Yusuf Yıldırım, Arma Residence,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.