Diyarbakır’a 400 milyon liralık yatırım müjdesi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
Diyarbakır’a 400 milyon liralık yatırım müjdesi
30 Haziran 2017, Cuma 11:53:42
Diyarbakır’a 400 milyon liralık yatırım müjdesi
Diyarbakır merkez ve ilçelerinde içme suyu isale hattı, arıtma tesisi ve temiz su deposundan oluşan 400 milyon lira tutarında bir yatırım hamlesi başlatıldı. DİSKİ öncülüğünde başlatılan yatırıma Çevre Şehircilik Bakanlığı da destek verecek. DİSKİ Genel Müdürü Ahmet Karadağ, "Halkın yıllardır beklediği hizmetleri sunmak için var gücümüzle çalışacağız" dedi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Diyarbakır merkez ve ilçelerinde içme suyu isale hattı, arıtma tesisi ve temiz su deposundan oluşan 400 milyon lira tutarında bir yatırım hamlesi başlatıldı. DİSKİ öncülüğünde başlatılan yatırıma Çevre Şehircilik Bakanlığı da destek verecek. DİSKİ Genel Müdürü Ahmet Karadağ, "Halkın yıllardır beklediği hizmetleri sunmak için var gücümüzle çalışacağız" dedi. Belediyeye kayyum olarak atanan Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla, kurduğu güçlü kadroyla kentte hizmet atağı başlattı. Terörün ve HDP'li belediyelerin gölgesinde kalan ilçelerde de yatırıma ağırlık veren DİSKi, yılsonuna kadar önemli hizmetlere imza atacak.

Genel Müdür Karadağ, "17 ilçede ve köy statüsünden çıkarılan kırsal mahallerde altyapı ihtiyacını belirleyip rapor hazırladık. Bu program, ikinci içme suyu isale hattının yapımını, mevcut pompa istasyonunun yenilenmesini, ikinci bir içme suyu arıtma tesisinin kente kazandırılmasını ve büyük su depolarının yapılmasını kapsıyor. Sorumluluk alanımıza giren ilçelerdeki altyapı yatırımlarının yenilenmesine önem veriyoruz. Çınar, Çermik, Çüngüş ve Ergani'de önemli yatırımlar gerçekleştireceğiz. Lice, Hani, Kulp, Silvan, Kocaköy, Bismil ve Hazro'da da özellikle içme suyu yatırımlarına ağırlık vereceğiz" diye konuştu.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım2705 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Diyarbakır, DİSKİ, yatırım, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Diyarbakır’a 400 milyon liralık yatırım müjdesi
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
TAŞYAPI, Anıtlar Kurulu, Özgürlük Adası, Lokal aydınlatma, galata kulesi, NazımKaryağdı, Mustafa Serdar Ataseven, Tüketici, ERA Gold, Eglo, Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, doğalgaz yatırımı, İnterkom, (TANAP) , iFTasarımÖdülü, Panasonic Toughpad FZ-G1, Marmoline, Poggioli ve Beucler, Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Thermo, THG, Mektebim Koleji, MintaTouch , Aprilla Yatak Odası, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, 240 ay vade, Singapur Marinası, WOW Convention Center İstanbul, Rixos, Pack Omni Mini Led Aydınlatma,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.