Diyarbakır’a 400 milyon liralık yatırım müjdesi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
Diyarbakır’a 400 milyon liralık yatırım müjdesi
30 Haziran 2017, Cuma 11:53:42
Diyarbakır’a 400 milyon liralık yatırım müjdesi
Diyarbakır merkez ve ilçelerinde içme suyu isale hattı, arıtma tesisi ve temiz su deposundan oluşan 400 milyon lira tutarında bir yatırım hamlesi başlatıldı. DİSKİ öncülüğünde başlatılan yatırıma Çevre Şehircilik Bakanlığı da destek verecek. DİSKİ Genel Müdürü Ahmet Karadağ, "Halkın yıllardır beklediği hizmetleri sunmak için var gücümüzle çalışacağız" dedi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Diyarbakır merkez ve ilçelerinde içme suyu isale hattı, arıtma tesisi ve temiz su deposundan oluşan 400 milyon lira tutarında bir yatırım hamlesi başlatıldı. DİSKİ öncülüğünde başlatılan yatırıma Çevre Şehircilik Bakanlığı da destek verecek. DİSKİ Genel Müdürü Ahmet Karadağ, "Halkın yıllardır beklediği hizmetleri sunmak için var gücümüzle çalışacağız" dedi. Belediyeye kayyum olarak atanan Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla, kurduğu güçlü kadroyla kentte hizmet atağı başlattı. Terörün ve HDP'li belediyelerin gölgesinde kalan ilçelerde de yatırıma ağırlık veren DİSKi, yılsonuna kadar önemli hizmetlere imza atacak.

Genel Müdür Karadağ, "17 ilçede ve köy statüsünden çıkarılan kırsal mahallerde altyapı ihtiyacını belirleyip rapor hazırladık. Bu program, ikinci içme suyu isale hattının yapımını, mevcut pompa istasyonunun yenilenmesini, ikinci bir içme suyu arıtma tesisinin kente kazandırılmasını ve büyük su depolarının yapılmasını kapsıyor. Sorumluluk alanımıza giren ilçelerdeki altyapı yatırımlarının yenilenmesine önem veriyoruz. Çınar, Çermik, Çüngüş ve Ergani'de önemli yatırımlar gerçekleştireceğiz. Lice, Hani, Kulp, Silvan, Kocaköy, Bismil ve Hazro'da da özellikle içme suyu yatırımlarına ağırlık vereceğiz" diye konuştu.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım4047 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Diyarbakır, DİSKİ, yatırım, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Diyarbakır’a 400 milyon liralık yatırım müjdesi
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Uphill Court, Hüseyin Mutlu, Eyüphan Boyvadaoğlu, Onduser, Tekin Acar, Silverline Ankastre, Novawood Thermowood Dişbudak, Milas-Bodrum Hava Limanı Yeni Dış Hatlar Binası, Nuri Özelmacıklı, smeg Colonial, Orion, Kerem Altınöz, Bahçen Elvanşehir Evleri, Mumbai Acetech 2013, Dumankaya İkon Emporis, Arkas Holding, Berna Yüksel, Bardolio, orcan, Tarkan Ander, XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği, Greenist Konutları, Başakşehir, Ofton İnşaat, ÇınarlıBahçe, Ömer Onay, Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi, filo, LEED® Gold Sertifikalı Ofis Binası, Allison,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.