Daikin Türkiye Akademi İç Eğitmenler Günü’nü kutladı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
Daikin Türkiye Akademi İç Eğitmenler Günü’nü kutladı
16 Haziran 2017, Cuma 14:53:42
Daikin Türkiye Akademi İç Eğitmenler Günü’nü kutladı
Eğitimleri ile Daikin farkını ortaya koyan Daikin Türkiye Akademi, İç Eğitmenler Günü’nü kutlarken, mavi yaka çalışanlarına özel bir eğitim programı da başlattı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

“Eğitim gücümüz ve değerimizdir” mottosu ile “Eğitimde Daikin farkını yaşatmak” amacıyla farklı departmanlardaki yöneticilerden oluşan İcra Kurulu Yönetiminde faaliyetlerini sürdüren Daikin Türkiye Akademi, çalışanlarına yönelik programlar yapmaya devam ediyor. Daikin Akademi, Mayıs ayında hem İç Eğitmenler Günü’nü kutladı hem de mavi yaka çalışanlarına özel bir eğitim programı gerçekleştirdi. 

BAŞARILI EĞİTMENLERE ÖDÜL

Daikin Türkiye Akademi, İç Eğitmenler Günü’nde 89 iç eğitmenini buluşturdu. Daikin Solution Plaza fuHa İstanbul’un Levent’teki merkezinde 24 Mayıs günü düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Neslihan Yeşilyurt yaparak, “Daikin Türkiye Akademi, iç eğitmenlerine verdiği değer ve gelişimlerine gösterdiği destek ile fark yaratmaya devam etmektedir” dedi. Liderlik konusundaki deneyimlerini iç eğitmenlerle paylaşan Yeşilyurt, kısa sürede kendi iç eğitmenlerini yetiştiren Daikin Türkiye Akademi’nin insan kaynakları ile iklimlendirme sektörüne değer katmaya devam edeceğini vurguladı. 

İç Eğitmenler Günü etkinliğinin konuk konuşmacısı olan Franklin Covey İş Ortağı Özer Koç ise “Yeni Kıtalar Keşfet” konulu sunumu ile iç eğitmenliğin kurumsal firmalardaki önemini anlatırken zaman, maliyet ve güvenin önemine vurgu yaptı.  

Daikin Türkiye Akademi Yöneticisi Birsen Atakay ise, kurumsal akademi olma yolunda yapılan çalışmalara değinerek bugüne kadar gerçekleşen eğitim ve gelişim programları hakkında bilgi verdi. Daikin Türkiye Akademi’nin stratejileri, eğitim içeriklerinin oluşturulması, eğitimin başında yapılması gereken analiz çalışmalarının önemine dikkat çeken Atakay, iç eğitmenliğin şirket yönetimi ve icra kurulu açısından önemini vurguladı. 

Ayrıca etkinlik kapsamında Daikin Türkiye Akademi’nin başarılı iç eğitmenleri de ödüllendirildi. Üç farklı kategoride yapılan değerlendirme sonucunda; ödül almaya hak kazanan eğitmenler şu isimlerden oluştu:

Fabrikada en çok kişiye ulaşan eğitmen: Satınalma Proje Şefi Aykut İşler 

Bayilere en çok eğitim veren eğitmen: Isıtma Teknik Ürün Şefi Sinan Aydın 

Eğitim sonrasında değerlendirme puanı en yüksek eğitmenler: Tedarik Zinciri Departman Md. Alper Reisoğlu ve Ege Bölge Servis Şefi Alper Şentürk 

FABRİKA ÇALIŞANLARINA ÖZEL EĞİTİM

Bu arada şirket çalışanlarına yönelik eğitimlerine hız kesmeden devam eden Daikin Akademi, mavi yaka çalışanlarına yönelik ilk kapsamlı eğitimi olan "Daikin Formen Gelişim" programını gerçekleştirdi. Daikin Akademi’nin Inotec ile birlikte yürüttüğü çalışma ile 36 mavi yaka formen çalışanı bu programa katılarak, sertifika ve plaketlerini aldı. Fabrika yöneticileri ile ortaklaşa yürütülen çalışmalar sonucunda ortaya çıkan 5 günlük eğitim programı şu konulardan oluştu: “Özgüven, fabrika ortamında birbirimizi anlamak, stres yönetimi, problemi doğru teşhis etme, etkili çözüm üretme ve doğru karar alma, motivasyon yönetimi, takım çalışması ile etkin sunum teknikleri.”

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


669 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Daikin, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Daikin Türkiye Akademi İç Eğitmenler Günü’nü kutladı
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Beyaz Bahçe, EnsarElektronik, Ayvaz A.Ş., U2, 'Three' 'Spessore' , Ahmet Kerem Şengezer, Schwyz Kantonu, Albero Serisi, Ozan Trans Lojistik, RecordatiOfisi, EmoAyvaz, Euromoney Gayrımenkul Sektörü, Bezmen Ailesi , Plywood, “Dünyanın En Büyük 225 Uluslararası Müteahhidi”, İtalya Mobilya Sektörü, Asmalı Bahçeler, KAZREALTY 2014 Fuarı, Patrick Bellew, Hoist Liftruck, ideal, Tepeora Evleri, Sipahiler Ağası Mehmet Emin Ağa Yalısı, Therm Fuarına , SAFİPORT, İsviçre Festivali, IMWF, Monika Schmutz Kırgöz, Oyak, Banyo,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.