Mercedes-Benz Rusya'da Yapacağı En Büyük Yatırım İçin ESTA'yı Tercih Etti! | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
Mercedes-Benz Rusya'da Yapacağı En Büyük Yatırım İçin ESTA'yı Tercih Etti!
15 Haziran 2017, Persembe 09:19:22
 Mercedes-Benz Rusya'da Yapacağı En Büyük Yatırım İçin ESTA'yı Tercih Etti!
Dünyaca ünlü otomobil devi Mercedes-Benz’in Rusya’daki ilk fabrikasını ESTA Construction inşa edecek. 250 milyon avronun üzerinde bir yatırımla hayata geçirilecek tesis, 2018 yılının sonunda tamamlanacak.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Tüm dünyada inşa ettiği ikonik projelerle adından söz ettiren ESTA Construction yine bir ilke imza attı. Otomobil devi Mercedes-Benz, Rusya’da kuracağı ilk fabrikasını ESTA Construction’a emanet etti. 250 milyon avronun üzerinde bir yatırımla hayata geçirilecek proje,  Mercedes-Benz’in Rusya’da yapacağı en büyük yatırım olma özelliği taşıyor. ESTA’nın 2017 Haziran ayı itibari ile inşaatına başlayacağı tesis, 18 ay gibi kısa bir sürede teslim edilecek. 

Bahattin Demirbilek: “ESTA Construction yine bir ilki başardı”

Yeni Mercedes-Benz fabrikasının yapımıyla ilgili konuşan ESTA Construction Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek, “ESTA Construction yine bir ilki başararak otomobil devi Mercedes-Benz’in Rusya’daki ilk fabrikasını inşa edecek. Mercedes-Benz gibi sektörün lideri bir şirketin bizleri tercih etmesi elbette çok gurur verici” dedi. Ayrıca Türkiye’de inşa etmeye başlayacakları projelerle ilgili de konuşan Demirbilek, “2017 yılıyla birlikte Türkiye’de gayrimenkul alanında inşa edeceğimiz 5 büyük proje için de harekete geçmiş bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

Markus Schäfer: “Mercedes-Benz’in uluslararası rekabet gücünü artıracağız”

Konuyla ilgili konuşan Mercedes-Benz Yönetim Kurulu Üyesi Markus Schäfer, “Dünya çapındaki üretim ağımızı, Esipovo Endüstri Parkı’nda kuracağımız tesisle genişletiyoruz.” diye konuştu. Schäfer, “Yeni fabrika için bu bölgeyi seçmemizin en önemli nedeni Rusya’nın Mercedes-Benz ve büyüyen pazarlar için var olan stratejik önemi. Bu tesisle birlikte sadece Rusya’daki müşterilerimize daha fazla yakınlaşmakla kalmayıp aynı zamanda Mercedes-Benz otomobillerinin uluslararası rekabetteki gücünü de artıracağız” şeklinde konuştu.

Mercedes-Benz’in Rusya’da hayata geçirdiği ve ESTA’nın inşa edeceği yeni yatırımın bölge için oldukça değerli olduğunun altını çizen ve konu hakkında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e bilgi veren Moskova Bölge Valisi Andrey Vorobyov, “Bu tesis ile bölgede 1.000’den fazla yeni iş fırsatı doğacak. Geleceğin çalışanlarının, robotik teknolojiye tamamen aşina olması gerekeceğinden profesyonel bir koleji de, ihtiyaçları karşılamak adına bu projeye adapte ediyoruz” diye konuştu.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım4376 kez okunmuştur.


ETİKETLER : MercedesBenz, yatırım, ESTAConstruction,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Mercedes-Benz Rusya'da Yapacağı En Büyük Yatırım İçin ESTA'yı Tercih Etti!
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği, eski Cumhuriyet Gazetesi, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, Rize Güneyce , Samandağ, GFHakanPlastik , AtikerKonyaspor, YamaçYapı, sağlıkyatırımı, Axis AVM, Demiryolları, İsmail Baran, SKEC, İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Çalkan, tso, Hilton Istanbul, Yüksel Ersan, Material ConneXion®, Kavuklar Altındağ Konutları, Bülent Demiren, Onduline Grup, İşadamı, Avustralya Watermark, Abdelmalek Sellal Cezayir, ZEGLAM, RONA YIRCALI

DEİK, Levent Akgerman, Next Level Rezidans, Aksoy Holding, Varyap Gayrimenkul,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.