Gebze'den Tataristan'a yatırım | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
Gebze'den Tataristan'a yatırım
22 MAYIS 2017, Pazartesi 10:35:52
Gebze'den Tataristan'a yatırım
Gebze OSB kendi yapısının benzerini kurmak üzere Tataristan'da yaklaşık 2,5 milyar dolara mal olacak proje için ilk adımı attı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım,Tataristan ile Türkiye'nin ortak projelere imza attığını belirtirken Kazan'da kurulacak sanayi bölgesi ile yatırımcıları bölgeye çekmeyi amaç edindiklerini söyledi. Tataristan'ın başkenti Kazan'da düzenlenen KazanSummit-2017 Ekonomi Forumunda konuşan Yıldırım, forumda ikili anlaşmaya imza attıklarını, Tataristan Hükümeti ile Türkiye'nin altyapı projelerinde ortak hareket ettiğini kaydetti.

Gebze Organize Sanayi Bölgesi ile Tataristan Ekonomi Bakanlığı ve Rusya'nın 6 bankası arasında yapılan anlaşmanın başlangıcının iki sene öncesine dayandığını kaydeden Yıldırım, Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov'un Türkiye ziyaretinin bu aşamada önemli bir dönemeç olduğunu aktardı.

Yabancı sermayeli firmalar Tataristan'a çekilecek

Anlaşmanın protokolünü 15 Aralık 2016'da imzaladıklarını kaydeden Yıldırım, anlaşma ile Gebze Organize Sanayi Bölgesinin birikimlerini Kazan'a aktarmayı, bölgede aynı standartlara ait bir organize sanayi bölgesi kurmayı ve yabancı sermayeli şirketleri Tataristan'a çekmeyi amaçladıklarını söyledi. Anlaşmanın hayata geçirilmesinin Rusya ile Tataristan'da faaliyet gösteren 6 banka ile yapılacağının altını çizen Vahit Yıldırım, bu bankalardan alınan krediler ile sanayi bölgesine gelecek yatırımcıların tesis kurarak kendilerini geliştirmelerinin temin edileceğine vurgu yaptı.

Yıldırım, fizibiliteye göre burada yapılacak tesislerin alt ve üst yapısı için 800 milyon dolarlık bir yatırımın gerekeceğini, Gebze Organize Sanayi Bölgesi olarak sanayi tesisi projelerini kendilerinin yapacağını hatırlatarak 2,5 milyar dolar civarında bir yatırım finansmanının söz konusu olduğunu aktardı. Yıldırım, Türk iş adamlarına da çağrıda bulunarak, Rusya ve civar bölgelere açılmanın anahtarının Tataristan olduğunu, bu bölgeye yatırım yapmanın büyük fırsatlar barındırdığını söyledi.

KAYNAK: Dünya3173 kez okunmuştur.


ETİKETLER : GebzeOrganizeSanayiBölgesi, Tataristan, yatırım,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Gebze'den Tataristan'a yatırım
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Aybars Kızılsencer, AdanaHacıSabancıOSB, MirApartmanı, Konya Prestij Park, Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa 2013, Emin Hitay, Adres Botanik, VistaGarden, Yapı-Endüstri Merkezi, Selami Özel, Bilkent Holding, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Proje İptali, Hasoğlu Yapı, Terrace Park, Abdil Celil Öz, Dumankaya İkon, Romano Serisi , Yıldırım Yılmaz, Kidstown, Ankara’yı Değiştiren Projeler - 10/10 Forumları, Medicalpark, Aven, DİKA, Fikirtepe kentsel dönüşüm, BTMU, “Geleceğim Parlak Kariyerim Mutfak”, Artsam Eğitim Kurumları, İskanRuhsatı, Grand Hyatt,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.