Yıldız Entegre’nin Romanya’daki yatırımında son aşamaya gelindi! | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
Yıldız Entegre’nin Romanya’daki yatırımında son aşamaya gelindi!
11 MAYIS 2017, Persembe 11:51:00
Yıldız Entegre’nin Romanya’daki yatırımında son aşamaya gelindi!
Türkiye’nin en büyük sanayi gruplarından Yıldızlar Yatırım Holding bünyesindeki Yıldız Entegre’nin Romanya yatırımında son aşamaya gelindi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Orman ürünleri sektöründe Türkiye'nin en büyüklerinden olan şirket, Oarja Bölgesi’nde 150 milyon euro’luk yatırımını 2017 sonunda tamamlamayı hedefliyor. Yenilikçi ürünler ve inovatif çalışmalarıyla Türk sanayisinin en büyük şirketleri arasında yer alan Yıldızlar Yatırım Holding bünyesindeki Yıldız Entegre, global büyümesine ivme kazandırmış durumda. 3.2 milyar TL'ye yaklaşan cirosu ile sadece Türkiye'nin değil dünyanın da önemli üreticilerinden biri olan Yıldız Entegre, Rusya ve Romanya’daki yatırımlarına hızla devam ediyor.

Romanya’nın Oarja Bölgesi’nde gerçekleştirilen ve yaklaşık 150 milyon Euro tutarında olan yatırımda ise son aşamaya gelindi. Yaklaşık 460 bin metrekare üzerine inşa edilen ağaç işleme tesisi, bu yılın sonuna doğru faaliyete girmiş olacak. 450’yi aşkın kişiye istihdam yaratacak tesiste, mobilya endüstrisinde kullanılan MDF, Laminant parke ve kapı tesisleri gibi ürünlerin imal edileceği ve ülke üzerinden tüm bölgeye ihraç edileceği belirtiliyor.

50’NİN ÜZERİNDE ÜLKEYE İHRACAT

Faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde global arenanın güçlü aktörlerinden biri olmayı başaran Yıldızlar Yatırım Holding çatısı altında bugün, 9 şirket ve 3 bine yaklaşan çalışan bulunuyor. 3.2 milyar TL’yi aşan cirosal büyüklüğe sahip grubun lokomotif şirketi olan Yıldız Entegre, Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu sıralamasında 38’inci sırada yer alıyor. Geçmişi 1890’lı yıllara dayanan şirketin Kocaeli MDF Fabrikası, dünyanın tek çatı altında kurulan en büyük MDF kompleksi unvanını taşıyor. Üretim portföyünde MDF’nin yanı sıra laminant parke ve kapı tesisi de yer alıyor. Parke üretiminde dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Yıldız Entegre günlük 8 bin 500 metreküpü aşkın üretim hacmiyle 50'den fazla ülkeye ihracat yapıyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım3302 kez okunmuştur.


ETİKETLER : YıldızEntegre,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Yıldız Entegre’nin Romanya’daki yatırımında son aşamaya gelindi!
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Naci Görür, “Dünyanın En Büyük 225 Uluslararası Müteahhidi”, Ovit, aidat, Özinönü, Haliçİstanbul, Sembol Projesi, Zendy Suite Hotel, İzmit Körfez Geçişi, Prof. Dr. Hasan Şener, Mardav, Renault Trucks, SchneiderElectric, “Dünya Madenciler Günü”, Aykanlar, 4. Etap, Fırat Life Style, Yücel Çelikbilek, Yenigün İnşaat, Deriner barajı, Dr. Hakan Gürsu, fabrika inşaatı, Esprit SE IP Entegre PTZ Kameralar, AliAğaoğlu, HomeOffice, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi, Pulva, Betostone, CorendonTurizmGrubu, KuzeyIrak,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.