Gönye Proje Tasarım’dan Şehrin Enerjisini Yansıtan Daire | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
Gönye Proje Tasarım’dan Şehrin Enerjisini Yansıtan Daire
05 Nisan 2017, Carsamba 10:44:27
Gönye Proje Tasarım’dan Şehrin Enerjisini Yansıtan Daire
Makyol Santral Bahçeşehir projesi kapsamında yer alan ve iç mimari projesi Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal liderliğindeki Gönye Proje Tasarım imzası taşıyan dairede tüm detaylar genç, dinamik, hızlı ve modern kent yaşamına uygun olarak kurgulanmış.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

İnşaat ve gayrimenkul yatırım şirketleriyle çözüm ortaklığı yaparak, Türkiye’nin en önemli rezidans, toplu konut ve ofis projelerinin iç mimari tasarımlarına imza atan Gönye Proje Tasarım’ın iç mimari tasarımını üstlendiği Makyol Santral Bahçeşehir örnek dairesinde, enerjik dokunuşların yarattığı genç ruh, mekanın tümünde kendini hissettiriyor.

Gönye Proje Tasarım’ın İstanbul Bahçeşehir’de, Makyol Santral Bahçeşehir projesi kapsamında tasarladığı 2+1 dairedeki tasarım kriterleri, genç yaş grubu üzerinden belirlenmiş. Hedef kitleyle paralel olarak tercih edilen genç detayların, giriş holünden itibaren dairenin genelinde kendini hissettirmesi hedeflenmiş. Salonda kullanılan mavi ve somon tonlarındaki renkler, tekstil ürünleriyle ve genç sanatçılar tarafından hazırlanan projeye özel yağlı boya tablolarla uyum yakalayacak şekilde seçilmiş. Desen tasarımını Gönye Proje Tasarım’ın üstlendiği halının, standart ölçülerin dışında daha geniş bir alanda kullanılması, böylelikle mekanda daha sıcak bir atmosfer oluşması sağlanmış. Hareket alanının genişletilmesi ilkesiyle yola çıkılan tasarım kriterleri doğrultusunda, salonda yuvarlak mermer masa ve sehpaların kullanımına yer verilmiş. Masa üzerinde kullanılan aydınlatma ve deri kaplamalı, metal ayaklı sandalyelerin kullanımıyla modern tarz vurgulanırken, özel tasarım mobilyalarda, mermer detaylar öne çıkarılmış.

Detaylardaki mükemmelliğin bütünü etkilediğine inanan Gönye Proje Tasarım, yatak odasında da bu prensip üzerinden tasarımlarını sürdürmüş. Mekanda kullanılan sıcak gri tonların, aksesuarlar ve yatak başında kullanılan yağlı boya tablonun içindeki sonbahar renkleriyle uyumu yakalaması sağlanarak sıcak etki devam ettirilmiş. Açık olarak planlanan giyinme odasında, raf altlarından tekstil tabanlı duvar kağıdına yansıyan gizli ışık detaylarıyla, fonksiyonel bir kullanım sağlanmış. Çekmecelerde kullanılan ışıklı, sonbahar rengini vurgulayan taba rengi deri kaplama detaylarda, noktasal dokunuşlara dikkat çekilmiş.

Çocuk odası tasarımlarını her proje için farklı konseptler üzerinden sürdüren Gönye Proje Tasarım, Makyol Santral Bahçeşehir’deki çocuk odasını da yenilikçi bir yaklaşımla ele almayı başarmış. Tasarımın “uzay bilimlerine merak sarmış 9-10 yaşlarındaki erkek çocuk” senaryosu üzerinden kurgulandığı odada, mekana ve konsepte özel olarak seçilen yıldız haritası desenli duvar kağıdı kullanılmış. Teleskop gibi aksesuarlarla da kurgudaki bütünlük tamamlanmış.

Banyo ve mutfak tasarımlarında mekana sadelikle hayat veren Gönye Proje Tasarım, mutfak ve banyo dolaplarında büyük ve tek yüzey malzemeleri tercih etmiş. Mekandaki bütünlük hissinin yalınlıkla kurgulandığı banyoda hem zeminde hem de duvarlarda kullanılan mermer dokulu parlak seramiklerin yanı sıra, tekstil tabanlı, dokulu duvar kağıdı tercih edilmiş.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım4252 kez okunmuştur.


ETİKETLER : GönyeProjeTasarım, MakyolSantralBahçeşehir,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Gönye Proje Tasarım’dan Şehrin Enerjisini Yansıtan Daire
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
KakiYatakOdası, Zincirlikuyu, EL-Bİ, Muhyiddin Piri Bey, Elie Haddad, LAV, BesaKule, Teşvik, Arabistan, ArdıçElektrik, ALAN Mimarlık ve Proje Yönetimi, Yeşil Rapido, PC tabanlı, Senkronserisi, BizCevahirHaliçAVM, Development Company Group, WINFuarı, Nail Olpak, Kohler, Bal Peteği, Pekdemir İnşaat, SühaYılmaz, Özderici Gayrimenkul, Business İstanbul, ASTAŞ Holding, ZiylanGayrimenkul, ÜçüncüBoğazKöprüsü, Erdal Aral, iTunes, GYODER Zirvesi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.