Ses Yalıtımı Zirvesi’nde Sessizlik Tüneli Büyük İlgi Gördü | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
Ses Yalıtımı Zirvesi’nde Sessizlik Tüneli Büyük İlgi Gördü
02 ARALIK 2016, Cuma 16:17:31
Ses Yalıtımı Zirvesi’nde Sessizlik Tüneli Büyük İlgi Gördü
Günümüz kent yaşamında hemen herkesin olumsuz etkilendiği gürültü kirliliği ve ses yalıtımı konusu, Türkiye’de ilk kez düzenlenen ‘Ses Yalıtım Zirvesi’nde uzman isimler tarafından tüm detaylarıyla ele alındı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Günümüz kent yaşamında hemen herkesin olumsuz etkilendiği gürültü kirliliği ve ses yalıtımı konusu, Türkiye’de ilk kez düzenlenen ‘Ses Yalıtım Zirvesi’nde uzman isimler tarafından tüm detaylarıyla ele alındı. İZODER, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği ve DKM, BASF, BONUS WOOLER, FİLLİBOYA CAPATECT, İZOCAM, RAVABER, TERRAWOOL markalarının sponsorluğunda 16 Kasım 2016 tarihinde Sheraton Grand İstanbul Ataşehir’de düzenlendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ile yabancı konukların da aralarında bulunduğu Ses Yalıtım Zirvesi’ne tıp, psikoloji, mimarlık ve mühendislik alanlarında uzman ve akademisyen isimler katıldı.

Sessizlik Tüneli ile Gürültüden Yalıtılmış bir Bölge Yaratıldı

DKM İnşaat Genel Müdürü, aynı zamanda İZODER Ses Yalıtımı Komisyon Bşk. Yrd. ‘Volkan Dikmen’in tasarımı olan ‘Sessizlik Tüneli’ toplantı salonu girişine kuruldu. Tünelin giriş ve çıkışında farklı tarzda ve farklı seviyelerde müzik kullanılarak seslerinin birbirine karışmadığı ve tünelin dışında 80-85 dB arası olan sesin, tünelin içerisinde ise 52-55 dB arasına düştüğü gözlemlendi. Tüm katılımcılar, gürültülü ortam ile gürültüden yalıtılmış ortam arasından geçerken büyük farkı deneyimlediler.

Zirvede Gürültünün insan yaşamına etkileri ve Türkiye’de mevcut yasal durum, çözüm önerileri konuşuldu. Uzman isimlerin de görüşlerini paylaştığı zirvede ayrıca, Ses Yalıtımının insan sağlığı ve yaşam konforuna katkısı, gelişmiş ülkelerde Ses Yalıtım konusunda neler yapıldığı, hemen her gün maruz kaldığımız gürültü düzeyleri ve bu gürültülerin psikolojik, fizyolojik ve sürekli işitme kaybı gibi sağlığa zararlı etkileri gibi konular ele alındı. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım624 kez okunmuştur.


ETİKETLER : SesYalıtımıZirvesi,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Ses Yalıtımı Zirvesi’nde Sessizlik Tüneli Büyük İlgi Gördü
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Engelliler, seramik, Kandilli Konakları, Caroline Bos, yarımada, Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Vitra Sonsuzluk Çağı, Maslak Ofis , S Serisi, Kemalpaşa Lojistik Merkezi, Şükrü Alkan, AybarsGayrimenkul, Schneider Electric, Besa İnşaat A.Ş., Realty World Türkiye, DİSKİ, İstanbul 216, Üçüncühavaalanı, “Pera Sunset Park”, “Çevre Teşvik Ödülü”, Quattordici, Yeni Volvo FH, “Country Modeli”, Prof. Dr. Zerrin Bayraktar , AnkaraDevletOperaveBalesi, Yamanevler İstasyonu, Abraaj Group, Orhan Aydoğan, Rönesans Sağlık Yatırım, Sinpaş Lagün,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.