Ses Yalıtımı Zirvesi’nde Sessizlik Tüneli Büyük İlgi Gördü | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
Ses Yalıtımı Zirvesi’nde Sessizlik Tüneli Büyük İlgi Gördü
02 ARALIK 2016, Cuma 16:17:31
Ses Yalıtımı Zirvesi’nde Sessizlik Tüneli Büyük İlgi Gördü
Günümüz kent yaşamında hemen herkesin olumsuz etkilendiği gürültü kirliliği ve ses yalıtımı konusu, Türkiye’de ilk kez düzenlenen ‘Ses Yalıtım Zirvesi’nde uzman isimler tarafından tüm detaylarıyla ele alındı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Günümüz kent yaşamında hemen herkesin olumsuz etkilendiği gürültü kirliliği ve ses yalıtımı konusu, Türkiye’de ilk kez düzenlenen ‘Ses Yalıtım Zirvesi’nde uzman isimler tarafından tüm detaylarıyla ele alındı. İZODER, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği ve DKM, BASF, BONUS WOOLER, FİLLİBOYA CAPATECT, İZOCAM, RAVABER, TERRAWOOL markalarının sponsorluğunda 16 Kasım 2016 tarihinde Sheraton Grand İstanbul Ataşehir’de düzenlendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ile yabancı konukların da aralarında bulunduğu Ses Yalıtım Zirvesi’ne tıp, psikoloji, mimarlık ve mühendislik alanlarında uzman ve akademisyen isimler katıldı.

Sessizlik Tüneli ile Gürültüden Yalıtılmış bir Bölge Yaratıldı

DKM İnşaat Genel Müdürü, aynı zamanda İZODER Ses Yalıtımı Komisyon Bşk. Yrd. ‘Volkan Dikmen’in tasarımı olan ‘Sessizlik Tüneli’ toplantı salonu girişine kuruldu. Tünelin giriş ve çıkışında farklı tarzda ve farklı seviyelerde müzik kullanılarak seslerinin birbirine karışmadığı ve tünelin dışında 80-85 dB arası olan sesin, tünelin içerisinde ise 52-55 dB arasına düştüğü gözlemlendi. Tüm katılımcılar, gürültülü ortam ile gürültüden yalıtılmış ortam arasından geçerken büyük farkı deneyimlediler.

Zirvede Gürültünün insan yaşamına etkileri ve Türkiye’de mevcut yasal durum, çözüm önerileri konuşuldu. Uzman isimlerin de görüşlerini paylaştığı zirvede ayrıca, Ses Yalıtımının insan sağlığı ve yaşam konforuna katkısı, gelişmiş ülkelerde Ses Yalıtım konusunda neler yapıldığı, hemen her gün maruz kaldığımız gürültü düzeyleri ve bu gürültülerin psikolojik, fizyolojik ve sürekli işitme kaybı gibi sağlığa zararlı etkileri gibi konular ele alındı. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım678 kez okunmuştur.


ETİKETLER : SesYalıtımıZirvesi,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Ses Yalıtımı Zirvesi’nde Sessizlik Tüneli Büyük İlgi Gördü
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Mercedes B-180, TOYP 2012, Emlak Konut Proje Pazarlama, Boyner Grubu, Hyatt Regency Almaty, uluslararası doğrudan yatırım, TUI oteli, Saral Şirketler Grubu , Apple, Libya, Global Traniee, Türk Şeker Fabrikaları, EliteResort, TMMOB İçmimarlar Odası İzmir Şubesi, Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. , DuPont Yapı Çözümleri, GFHakanPlastik , Soyak Bahçe&Bahçe projesi, Gönül Ardal, Yahya Arıkan, Kubilay Endüstriyel, OrduGiresun, Origitile koleksiyonu, MOD TASARIM, Sabancı Vakfı, Atatürk Olimpiyat Stadı, Gold Island Oteli ve Otel Golden Bay, Osman Öztürk, BienSeramik, Yrd. Doç. Dr. Kemal Zorlu,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.