Athena’dan Her Daireye Bir Zeytin Ağacı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
Athena’dan Her Daireye Bir Zeytin Ağacı
03 Haziran 2016, Cuma 15:22:05
Athena’dan Her Daireye Bir Zeytin Ağacı
’’Athena’’ Mersin’de Eşsiz Doğa ve Tarih ile İç İçe Bir Yaşam Vaadediyor
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Sağlık, inşaat, turizm, gayrimenkul, tarım,  enerji alanlarında başarılı çalışmalar yürüten ‘Şekerlisoy Şirketler Topluluğu’nun genç CEO'su Onur Şekerlisoy ''Athena'' isimli yeni inşaat projesi ile İstanbul lüksünü ve konforunu Mersin’e taşıyor.

BAŞKA İSTANBUL VAR !

İlk inşaat çalışmasını Elazığ’da tamamlayan, Bodrum, Mersin ve Kuzey Irak’ta pek çok projeye imza atan Şekerlisoy Şirketler Grubu, Mersin Erdemli'de 650 yataklı otel ve 174 daireli residence içeren  ‘Athena Projesi’ ile Mersin inşaat sektörüne yeni bir soluk getiriyor. İstanbul’un kaotik ortamından uzaklaşmak isteyenlere Mersin’de eşsiz doğa ve tarih ile iç içe bir yaşam vaadeden Şekerlisoy ‘Athena Projesi’ ile ‘Başka İstanbul Var’ diyor. Athena Rezidans, tamamı deniz manzaralı 174 dairesi ile Akdeniz Bölgesi’nin en gözde projesi olacak. 

Athena Rezidans’tan Daire Alan Herkesin  Bir Zeytin Ağacı Olacak

Athena Rezidans ismini zeka, sanat, strateji, ilham kavramlarını simgeleyen Yunan Tanrıçası Athena’dan alıyor. Doğaya zeytin ağacını armağan eden tanrıça olarak bilinen Athena’dan ismini alan bu projenin yaratıcısı Şekerlisoy Şirketler Topluluğu’nun genç CEO’su Onur Şekerlisoy; ’’İnşa ettiğimiz Athena Projesi ile hem insanlara lüksün zirvede olduğu, 12 sit alanı ile çevrili doğal bir yaşam sunuyoruz, hem de bulunduğumuz bölgeye yeni ağaçlar kazandırarak doğaya olan borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Athena Rezidans’tan daire alan herkesin adına bir zeytin ağacı dikiyoruz. Yıkmadan yapmak, sadece var olan güzellikleri korumak değil aynı zamanda var olan bu güzelliklere yenilerini kazandırmak hedefi ile çalışıyoruz’’ dedi.

Kendine Ait Koy ve Mandalina Bahçelerinden Geçerek Denize Ulaşma Lüksü

Kendine ait bir koya sahip Athena Rezidans,12 sit alanının bulunduğu bir bölgede; Mersin / Ayaş’ta eşsiz doğa, deniz ve tarih manzarası arasında yükseliyor. 

Günümüzde lüks kavramının, artık doğal olana daha yakın yaşamak olduğunun altını çizen  Onur Şekerlisoy; ’’ Denize inmek için mandalina bahçelerinin arasından geçmektir gerçek lüks. Ya da tarihi su kemerine karşı yüzmek.. İstanbul’da birbirinin içine sıkıştırılmış kaotik yapılanmalara ‘’lüks’’ denmesi bana çok tuhaf geliyor. Biz Athena’yı bir meyveyi dalından yemek isteyen, izlediği denize yazın girme lüksüne sahip olan, tarih ile doğanın kesiştiği yerde yaşamanın lüksüne sahip olmak isteyenler için inşaa ediyoruz. Bunun için de lüksü de, zenginliği de, bu proje ile yeniden tarif ettiğimize inanıyoruz’’ şeklinde konuştu.

Huzurlu bir yaşam alanı arayanlara, residence konforu sunacak olan bu proje, ismini; zeka, sanat, strateji, ilham kavramlarını simgeleyen Yunan Tanrıçası Athena’dan alıyor. Kleopatra’nın saçlarını taradığı koy olarak bilinen Sultan Koyu'nun tam karşısında büyük bir komplekste yer alan, Ayaş Plajı'na 70 mt, Kızkulesi merkezine 5 km, Elaiussa-Sebaste'ye ise 3 km uzaklıkta bulunan Athena Residence çevresinde, Kanlı Divane, Cennet-Cehennem, 3 Güzeller Narlıkuyu, Nekropol ve Kilise Tarihi Su Kemeri gibi kültürel miraslar bulunuyor.   

KAYNAK: İnşaat&Yatırım848 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Athena,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Athena’dan Her Daireye Bir Zeytin Ağacı
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Gürsoy Grup & Via Properties, Puravida, Zihinsel Peyzajlar, aldora, Otokar, WWF-Doğal Hayatı Koruma Vakfı , Maskinentreprenören Dergisi, maket, AhlatçıGrup, Powergie, CanKülekçioğlu, AyferAltun, KıbrısSuTemini, OrtadoğuGrup GürYap, Ceylanpınar, Mesleki Yeterlilik Belgesi, Arif Özden, MandarinsGayrimenkul, Kamulaştırma, İZODER İKOS Serfitikasıi , MaldivlerSporKompleksi, PID, Toni Timirci, Hızlı Prototipleme Merkezi, Sivas Belediyesi, BSHEvAletleri, Alldesignİstanbul, Zambak Yayın Grubu, 12. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, SurWall,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.