HANNOVER MESSE 2016’yı Obama ve Merkel birlikte açacak | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
HANNOVER MESSE 2016’yı Obama ve Merkel birlikte açacak
26 Subat 2016, Cuma 14:02:48
HANNOVER MESSE 2016’yı Obama ve Merkel birlikte açacak
Dünyanın en önemli endüstriyel teknoloji fuarı HANNOVER MESSE, 25-29 Nisan 2016 tarihleri arasında Hannover-Almanya'da kapılarını açmaya hazırlanıyor. ABD’nin partner ülke olarak katıldığı bu yılki fuarı ABD Başkanı Barack Obama ve Almanya Başbakanı Angela Merkel birlikte açacak.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Dünyanın en önemli endüstriyel teknoloji fuarı HANNOVER MESSE, 25-29 Nisan 2016 tarihleri arasında Hannover-Almanya'da kapılarını açmaya hazırlanıyor. ABD’nin partner ülke olarak katıldığı bu yılki fuarı ABD Başkanı Barack Obama ve Almanya Başbakanı Angela Merkel birlikte açacak. İstanbul’da düzenlenen basın toplantısıyla detayları aktarılan HANNOVER MESSE 2016’ya bu yıl Türkiye'nin damgasını vurması bekleniyor.  HANNOVER MESSE 2016 fuar programı, ana teması ve partner ülkesi hakkındaki detaylı bilgiler,  23 Şubat 2016 Salı günü düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaşıldı. Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Sn. Alexander Kühnel'in moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıya HANNOVER MESSE Kıdemli Başkan Yardımcısı Sn. Marc Siemering, ABD İstanbul Başkonsolosu Sn. Charles F. Hunter  ve EMAS Elektronik Makina Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Gazanfer Sanlıtop katıldı. 

Fuar hakkında bilgi veren Siemering, ''Dijitalleşme, 21. yüzyıl üretiminin tanımlayıcı trendi. Dünyadaki tüm devletler ve endüstri grupları, makine ve bilgi sistemlerinin partnerler ve müşteriler ile buluşturulması için kendi ülkelerindeki üreticilere baskı yapıyor. Almanya'da Endüstri 4.0 olarak bilinen bu senkronizasyon, şirketlerin farklı ürünleri küçük gruplar halinde seri üretim kadar verimli bir şekilde üretmelerine olanak sağlayacak. Bu sisteme geçiş yapmayan şirketlerin rekabet etmesi mümkün olmayacak'' dedi. 

Siemering şöyle devam etti: ''HANNOVER MESSE, dijitalleşmenin ne kadar ilerlediğini görmek için endüstri, ticaret ve politika alanlarından temsilcilerin bir araya geldiği bir fuar. Bu yüzden ana temamızı 'Entegre Endüstri - Çözümleri Keşfedin' sloganı olarak seçtik. Özellikle 2016 yılında HANNOVER MESSE, akıllı imalatta Amerika, Asya ve Avrupa’ya ait yaklaşımlarla karşılaştırıldığında eşsiz bir fırsat sunuyor. Örnek vermek gerekirse, ABD merkezli Endüstriyel İnternet Konsorsiyumu HANNOVER MESSE'deki lider Avrupa ticaret birlikleri ve araştırma kurumlarına ilk kez katılacak.''

 

 

Dünyanın en büyük ekonomisi ABD partner ülke olarak sektörün en büyük etkinliğinde başrol alıyor 

Üst düzey ithalatı ve üretici liderleriyle, dünyanın en büyük ekonomisi ABD, aynı zamanda bu yılki HANNOVER MESSE'nin de Partner Ülkesi. Bu nedenle ABD'den gelen katılımcı sayısında oldukça büyük bir artış bekleniyor. Bu da dünyanın en çok arzu edilen pazarlarından biri ile bağlantı kurulmasında Hannover'de olağanüstü bir fırsat yaratacak. Amerikan teknolojisine ait know-how’u arayan ziyaretçiler aradıklarını HANNOVER MESSE'nin her bir ana fuar kategorisinde yer alan ABD Teknoloji Pavilyonları'nda bulacak. Salon 3'teki ABD Yatırım Pavilyonu çalışma başlatmak ya da ABD'de yatırım yapmak isteyenler için ilk durak konumunda.  ABD İstanbul Başkonsolosu Sn. Charles F. Hunter, HANNOVER MESSE 2016’nın ABD açısından ilkler anlamına geldiğini belirtti. Hunter, ABD’nin HANNOVER MESSE’ye ilk defa partner ülke olmasının bunlardan biri olduğunu aktardı. Hunter, fuarın ikinci öneminin ise ilk defa görevdeki bir ABD Başkanı’nın Almanya’da fuar açacak olması olduğunu belirtti. Hunter, “ABD Başkanı Barack Obama Almanya Başbakanı Angela Merkel’le birlikte HANNOVER MESSE 2016’nın açılışını gerçekleştirecek. ABD’nin inovasyonlarını dünyaya sunması için bir fırsat olacak” şeklinde konuştu. 

Türkiye 130 firmayla katılıyor 

HANNOVER MESSE 2016’da Türkiye yine iddialı bir şekilde yerini alıyor. Gerek katılımcı ve ziyaretçi sayıları gerekse de İstanbul Ticaret Odası tarafından düzenlenen milli katılım organizasyonu ile Türkiye sesini yine gür bir şekilde duyuracak. Türkiye'den bu yıl 130 firma HANNOVER MESSE 2016’da ürün ve çözümlerini sergileyecek. Özellikle dökümcüler bu yıl da fuarda ağırlık gösteriyor. Ayrıca, ‘Turkish Machinery’ (Makine Tanıtım Grubu) tarafından üstlenilen fuar açılış sponsorluğu vesilesiyle, tüm ziyaretçiler Türkiye'yi görecek ve duyacak. 

EMAS Elektronik Makina Yönetim Kurulu Başkanı Gazanfer Sanlıtop HANNOVER MESSE fuarının kendileri için önemi hakkında bilgi verdi. Hem sektör içi hem sektör dışı bilgi aktarımında fuarın rolünün altını çizen Sanlıtop, yeni ürün geliştirmede fuarda kurulan temasların önemine vurgu yaptı ve ekledi: Katılımcı firmalar fuar katılımlarını bir kerelik bir adım olarak görmemeliler, firmanın kendini gösterebilmesi, tanıtabilmesi, karşılığını alabilmesi için fuar katılımlarını  düzenli bir şekilde devam ettirmesi gerekir." 

5 bin katılımcı 200 bin ziyaretçi bekleniyor 

Almanya Endüstri 4.0'ın heyecanını yaşarken, Endüstriyel İnternet Amerika'da slogan niteliğinde. Bunlar aynı şeyler mi? Peki, dünyanın geri kalanı bu resmin neresinde? Çin, Fransa, Hollanda, İtalya, Japonya, İsviçre ve ABD gibi ülkeler benzer politikalara sahip. HANNOVER MESSE 2016'da 5000 katılımcı firma 100 ülkeden gelen 200,000 ziyaretçiye yeniliklerini ve çözümlerini sunacak. Şirketlerin kendi rekabet gücünü geliştirmek için kullanabilecekleri 100'den fazla somut Endüstri 4.0 çözümleri ürün gösterimine dahil olacak. 1000'den fazla forum, çalıştay, seminer ve networking etkinliğinde yenilikçi konular ele alınacak.

HANNOVER MESSE – Son teknolojiyi ilk siz keşfedin!

Endüstriyel teknoloji alanında dünyanın önde gelen ticaret fuarı 25-29 Nisan tarihleri arasında Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenecek. HANNOVER MESSE 2016, birbiriyle paralel 5 ticaret fuarını ön plana çıkarıyor: Industrial Automation (Endüstriyel Otomasyon), Digital Factory (Dijital Fabrika), Energy (Enerji), Industrial Supply (Endüstriyel Tedarik) ve Research & Technology (Araştırma&Teknoloji). 2016 yılının temel konuları şu şekildedir: Endüstriyel otomasyon ve BT, enerji ve çevre mühendisliği, yenilikçi taşeron çözümleri ve hafif tasarım ve araştırma ve geliştirme. HANNOVER MESSE 2016'da Partner Ülke ise ABD.

Deutsche Messe AG

280 milyon avroluk (2014) cirosuyla dünyanın en büyük on ticaret fuarı şirketinden biri olan Deutsche Messe AG dünyanın en büyük fuar merkezinde faaliyet gösteriyor. 2014 yılında dünyanın dört bir yanında 134 ticaret fuarı ve kongresi, Deutsche Messe tarafından planlanıp gerçekleştirildi, bu etkinliklere toplamda 41.000'den fazla firma ve yaklaşık 3.6 milyon ziyaretçi katıldı. Şirketin organize ettiği etkinliklerin içinde CeBIT (Bilişim teknolojisi ve telekomünikasyon), HANNOVER MESSE (endüstriyel teknoloji), BIOTECHNICA (biyoteknoloji), CeMAT (iç lojistik), didacta (eğitim), DOMOTEX (yer döşemeleri), INTERSCHUTZ (yangından korunma ve kurtarma) ve LIGNA (ahşap işleme ve ormancılık) gibi dünyanın önde gelen ticaret fuarları yer alıyor. Yaklaşık 1.200 çalışanı ve 66 temsilci, bağlı ortaklıklar ve temsilciliklerden oluşan geniş ağıyla Deutsche Messe dünya çapında 100'den fazla ülkede hizmetlerini sürdürüyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


1135 kez okunmuştur.


ETİKETLER : EMAS Elektronik, HANNOVER MESSE,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

HANNOVER MESSE 2016’yı Obama ve Merkel birlikte açacak
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
BulvarLoft, Rönesans, DursunKutan, Zero, Metro, Christophe Pillet, VefaHolding, MP Rotator, LEED Serfitika Eğitimi, Gelişim Teknik A.Ş, ITETurkey, Barbaros Uygun, ABBElektrik, AzuraPark , Sakarya 2. OSB, “Extended Stay” , YAPI Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım, Yingli Solar, Kenan Kızıltan, Domino Izgara, Osman Eken, Tacer İnşaat, Fa­tih Meh­met Ter­can, Filiz Bulutlar , OnaltıDokuz İstanbul, “Farkı Ustalar Anlar", Selenium Retro, Ceram Protected, XPS ısı yalıtım, Efes Antik Kenti,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.