Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na 38 şirket katıldı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na 38 şirket katıldı
18 ARALIK 2015, Cuma 09:27:34
Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na 38 şirket katıldı
Yabancıya gayrimenkul satışını arttırmak isteyen Türk inşaat şirketleri yeni pazar arıyor. Müteahhitlerin Ortadoğu’dan sonraki adresi Azerbaycan oldu. Bu yıl ilk kez Bakü’de düzenlenen Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na 38 şirket katıldı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

TÜRK inşaat şirketleri yabancıya satış için yeni adres olarak Azerbaycan’ı seçti. Bugüne kadar ağırlıklı olarak Araplara konut satan şirketler pazarı çeşitlendirmek için çalışıyor. Bu amaçla Bakü’de düzenlenen Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na 38 Türk inşaat şirketi katıldı. Dün kapılarını açan ve 3 gün sürecek fuarda hem talep toplanacak hem de sıcak satış yapılacak. Türkiye’nin yabancıya mülk satışında henüz yolun başında olduğunu belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Önder Halisdemir, “Türkiye gayrimenkulleri rafa çıkalı 3 yıl oldu. Doğru adımlar atılırsa yılda 3-3.5 milyar dolar olan yabancıya satış rakamını 10 milyar dolara çıkarırız” dedi.

İKİNCİ VATAN ÖNERİSİ

Yabancıya satışın önemli bir ihracat olduğuna dikkat çeken Halisdemir, Türkiye’nin ‘ikinci vatan programı’nı devreye sokmasını önerdi. Halisdemir, “Bize muhtaç olan 3 milyon Suriyeliye kapımızı açtık. Şimdi parası olana da kapımızı açmalı ve burası sizin ikinci vatanınız olsun demeliyiz” diye konuştu.

BÜROKRASİ AZALMALI

Yabancıya satışta bürokrasinin azalması gerektiğine dikkat çeken Önde Halisdemir, oturma izni ev vatandaşlık verilmesinin önemine dikkat çekti. Türk şirketlerin yabancıya satışta yeni adreslere yöneldiğini belirten Halisdemir, “Ortadoğu’ya gittik, şimdi Kafkaslardayız. Bunun yanında batı ülkelerine de yönelmeliyiz. Hem ülke hem de şirketler olarak road showlar yapmalıyız. Biz Ağaoğlu olarak kısa sürede yaşlı evi projeleri için batı ülkelerindeki fonlar ziyarete başlayacağız” diye konuştu. Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na Ataköy sahil projesi ile Kuzu İnşaat da katıldı. Projelerinden Azerilere 20’den fazla ev sattıklarını belirten Kuzu İnşaat Yönetim Kurulu üyesi Özen Kuzu, “Bu yıl ilk Azerbaycan fuarı ama biz potansiyeli çok iyi biliyoruz. Azeriler İstanbul’a gelip konut projelerini inceliyor. Özellikle şehrin merkezinde ve lüks konutlara ilgi gösteriyorlar” dedi.

KAYNAK: Hürriyet817 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Azerbaycan, Gayrimenkul,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na 38 şirket katıldı
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Atasu Life, Hollanda Mimarlık Enstitüsü, Sistem Armada serisi, Ernst&Young, The Adress, Vaillant Group Türkiye, Geberit Sigma50 , Yılın İthalatçısı Ödülü, TT86104, Karesi Belediyesi, Admiral Genç Odası, Çelik Konut, BulwienGesa AG ve İGD , satış, İntes Yapı, Mitingvegösterialanı, Cemal Işık, Betek Boya Grubu, Koçtaş, Mersin İl Özel İdaresi İmar İnşaat Daire Başkanlığı, Charleston, Türk Prysmian Kablo, Onsİnşaat, Ekişehir, SLV 245 Ankastre fırın, Andreas Engelhardt, İlber Ortaylı , MAKTEK, Cosmopolis, Cosmic serisi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.