"İnşaat'ın Mercedes'iyiz" | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
"İnşaat'ın Mercedes'iyiz"
10 KASIM 2015, SALI 15:26:23
MFZ Grup ortaklarından Muhanver Gözüm, Milliyet Emlak'ın sorularını yanıtladı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

MFZ Grup’tan bahseder misiniz?

MFZ Grup 3 arkadaşın kurmuş olduğu bir şirket. MFZ ismi de 3 arkadaşın isminin baş harflerinden oluşuyor. İnşaat projeleriyle ilgili çalışıyoruz. Balgat’ta 10 sene hiç ara vermeden plazalar yaptık, yaptığımız yerlerde yüzde yüz doluluk oranına sahibiz. Kiracılarımız arasında kamu binaları da var. Yaptığımız işlerin arkasında duruyoruz, inşaatın Mercedes’iyiz. İnşaatlarımıza satış sonrası da destek veriyoruz. Bizle iş yapanlar bizi yakınlarına da tavsiye ediyor,  kalitemizden taviz vermeden bu işi layıkıyla yapıyoruz.

Allora Beytepe projesini anlatır mısınız?

Beytepe son 3 senedir gelişmekte olan bölgelerin içinde ivmesi en yüksek olan bölge. Burada 7 bloklu ve 400 konutlu bir inşaata başladık. 7 bloğun 5’ini 2016 Mart’ta, kalan 2 bloğu da 2016 Haziran’da teslim edeceğiz.  Orta ve uzun vadede burada yer alacağız. Örnek dairemizi hazırladık. Gelen müşteri manzarayı ve projeyi görmek istiyor, kendilerine bu örnek daireyi gezdiriyoruz. Bu konuda mütevazı olamayacağım, bu bölgenin dillendirilen birinci projesiyiz diyebilirim. Bunlar benim yorumum değil müşterilerin yorumları.

Burada 3 tip dairemiz var. En ufak dediğimiz 2+1 daire 150 metrekare. Büyük dairemiz ise 288 metrekare. Ankaralılar daha çok geniş ve ferah daire tercih ediyor. Örneğin hanımların daha rahat etmesi için mutfakları geniş tuttuk. Gece bölümü olarak çok farklı bir konseptimiz var. Odamızın bir tanesi kendi içinde ev şeklinde. Yatağı, çalışma masası, banyosu, tuvaleti ve balkonu kapıdan içeri girdiğinizde içeride. Bu odada her ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Ticari alanlardan ne durumda?

13 tane dükkanımız var ama hiçbirini satışa çıkarmadık. Dükkanları en sona bırakacağız, her sektörden bir firma seçeceğiz. Bizim bloğumuzda yaşayan kişi uzağa gitmeden ihtiyacını burada karşılayabilecek.

 

Fiyatlar hakkında bilgi verir misiniz?

Allora Beytepe’de fiyatlar 560 bin lira ile 1 milyon 360 bin lira arasında değişiyor.

Yabancı müşteriniz var mı?

Bize şu ana kadar yabancı bir müşteri gelmedi ama bunu projesel olarak değerlendirmiyorum. Bence bu Ankara’nın şanssızlığı. İstanbul bu rüzgarı arkasına iyi aldı ve öyle de devam ediyor.

Başka bir şehirde proje gerçekleştirmeyi düşünüyor musunuz?

İstanbul ve İzmir’den bazı teklifler alıyoruz ama yakın zamanda böyle bir planımız yok. 

KAYNAK: Milliyet8303 kez okunmuştur.


ETİKETLER : MFZ Grup, Muhanver Gözüm, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

"İnşaat'ın Mercedes'iyiz"
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Sabancı Topluluğu, Ajans Press, VRV IV, Solid İnşaat, Validebağ Konakları , GözdeGrubu, Dayı Grup, Eindhoven Üniversitesi, Ev modası, 53 santral , Choice Hotels International, Novada AVM, Yaşar Aşçıoğlu, AsmalıHayat, Camsıva, MyVia414, Yalova Thermal Palace, Action, Kentsell, dTRON, Dr Yaşanur Kayıkçı, Barış Işık, Çetinsaya, Maden ihracatı, Swegon Air Academy, ŞükrüKakillioğlu, 6milyonziyaretçi, KütahyaPorselen, Coloration 2015-16 Renk Eğilimleri, Küçükçekmece Belediyesi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.