Gayrimenkulde Dev İşbirliği West Wall Marina Villaları’nın Rezidans Yönetimi İspanyol Gruba Emanet | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
Gayrimenkulde Dev İşbirliği West Wall Marina Villaları’nın Rezidans Yönetimi İspanyol Gruba Emanet
11 Haziran 2014, Carsamba 17:01:28
Gayrimenkulde Dev İşbirliği West Wall Marina Villaları’nın Rezidans Yönetimi İspanyol Gruba Emanet
West Wall Marina Villaları’nın yatırımcısı Durak Plus Gayrimenkul ve İspanyol Yatırım ve Otelcilik Grubu Blue Bay Group ile villa sakinlerine en iyi rezidans hizmetini sağlamak üzere gayrimenkulde dev bir işbirliğine imza atıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

İstanbul Yakuplu’da inşaatı tamamlanan West Wall Marina Villaları, Türkiye ve İspanya’dan 3 büyük markayı bir araya getirerek dev bir işbirliğine sahne oldu.  Yatırımcılığını Durak Plus Gayrimenkul’ün yaptığı ve İstanbul’un marinalı tek villa projesi özelliğine sahip olan West Wall Marina Villaları’nın rezidans konseptinde işletmesi için İspanya merkezli uluslararası turizm devi Blue Bay Group ile ön anlaşma imzalandı. Villaların yabancı pazarlara açılmasını sağlayacak olan anlaşma ile West Wall Marina sakinleri, dünyada saygın ve ayrıcalıklı bir rezidans hizmetine erişecek.

Toplam 50 milyon dolarlık yatırım değeriyle 62 bin metrekare arsa üzerinde hayata geçirilen West Wall Marina Villaları alıcılara hemen teslim ediliyor. En küçüğü 353 metrekareden oluşan 64 villanın yer aldığı West Wall Marina Villaları’nda 24 villanın satışı tamamlandı. Kişiye özel hizmet anlayışı ile inşa edilen villalar, kullanıcının kendi zevklerine göre dekore ediliyor.  Bu arada projenin İstanbul temalı yeni reklam filmiyle birlikte yeni kampanyası da başladı. Kampanyada alıcılara yüzde 25 peşin, 24 ay vade farksız şirket bünyesinde kredilendirerek, yeni bir ödeme planı sunuluyor.

Blue Bay Türkiye’ye Adım Atıyor

İspanyol grubun Türk pazarına ilk adımını atmasına zemin hazırlayan işbirliği anlaşması ile birlikte, villa sahipleri dilerlerse villalarını kullanmadıkları sezonlarda kira getirisi elde edebilecekler.  Villalar 645 bin dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor.  1976 yılında kurulan Blue Bay, bugün dünyada 70 oteli,  7 bin 400 çalışanı ve 12 bin odasıyla 7 milyon ziyaretçi kapasitesine sahip. Şirket her yıl 2 milyon 300 bin yeni ziyaretçi girişi yapıyor.   Villaların pazarlamasını ise alanında 20 yılı aşkın deneyimi olan İstanbul Gayrimenkul Yatırım gerçekleştirecek.

3 büyük marka arasındaki bu dev işbirliği ile ilgili İstanbul’da düzenlenen basın toplantısına Durak Plus Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Muşlu, Blue Bay Group Başkan Yardımcıları Gonzalo Hervas ve Gehad El Ghazaly ile İstanbul Property Invest Genel Müdürü Dr. Şükrü Akın katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Durak Plus Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Muşlu,  ön anlaşması yapılan işbirliği ile birlikte İstanbul’un marinalı tek villa projesi West Wall Marina Villaları’nın, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen misafirleri ağırlayacağını söyledi. Muşlu, Blue Bay’ın dünyanın çeşitli bölgelerindeki yatırımcı potansiyelini West Wall Marina’ya yönlendireceğini de belirtti.

Dünyadaki En İyi Modeller Araştırıldı

Durak Plus Gayrimenkul (Batı Duvarı İnşaat) Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Muşlu, şirket olarak bir süredir West Wall Marina Villaları’nda otel işletim sistemini ve en iyi rezidans hizmetini hayata geçirmek üzere çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Dünyada bu modeli en iyi uygulayan ülkeleri inceledik. Hem kullanıcıya hem de yatırımcıya faydalı olabilecek formüller araştırdık. Araştırmalarımız, İspanya merkezli Blue Bay Group'un otel işletmeciliği alanında dünyanın farklı bölgelerinin 'en iyisi' olduğunu gösterdi" dedi.

Fırat Muşlu, Blue Bay Group’un bu anlaşma ile global alandaki marka gücünü Türkiye’ye taşıyacağını belirtirken, “Farklı kültürleri iyi bilen bu grup global kültürdeki rezidans hizmetini  “tailor made-kişiye özel” bir anlayışla gerçekleştirecek” dedi. Fırat Muşlu kendine özgü gurme konsepti bulunan İspanyol grubun aynı zamanda marina, villa ve restoranlarda bu özel konsepti sunacağını ifade ederken,  ayrıca SPA hizmetiyle de farklılığını ortaya koyacağını vurguladı.

Sıra Yeni Anlaşmalarda 

Fırat Muşlu, “İspanya dünyanın ilgiyle izlediği 'turizm' ile kalkınma hamlesinde başı çekiyor. Sektörünün en büyüklerinden biri olan Blue Bay Group ise Türkiye'ye Durak Plus Gayrimenkul ile giriyor. Bu adım markamızı en geniş anlamda, farklı coğrafyalara taşımak adına da etkili bir hamle olacak" diye konuştu. Fırat Muşlu, önümüzdeki yıllarda İspanya merkezli uluslararası grup ile yeni projelerde de işbirliği planladıklarını sözlerine ekledi.

West Wall Marina Villaları’nın profesyonel bir yönetimle işletileceğini belirten Fırat Muşlu, “Bu sistemle aynı zamanda Blue Bay’in A plus yatırımcı müşterilerine de İstanbul’u tanıtmış olacağız” dedi. 

Toplantıda konuşan Blue Bay Group Başkan Yardımcısı Gehad Al Gazaly de, halen dünyanın pek çok noktasında otelleri bulunan grubun, Türkiye ile birlikte Dubai’de de yeni yatırımlar yapmak için anlaşmalar imzaladığını ifade etti.

 

Bütün Dünyanın Gözü Artık İstanbul'da

Gehad Al Gazaly İstanbul'un dünyanın 1. en popüler turistik yeri olduğunu ifade ederek, "Araplar ve tüm dünya için İstanbul'un önemi büyük. TripAdvisor’a göre İstanbul dünyanın en iyi seyahat kenti seçildi. Bu nedenle İstanbul pazarına girmekten ve bunu üst segmente konumlandıracağımız West Wall Marina Villaları ile yapmaktan çok gurur duyuyoruz" şeklinde konuştu.

Al Gazaly, ileriki yıllarda Türkiye'deki yatırımlarını 5 bin oda/güne ulaştırmak istediklerini ve bunun 2 binlik kısmı için sözleşmelerini yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Dünyanın En Heyecan Verici Kentini Denizden Keşfedin

West Wall Marina Villaları’nın satış ve pazarlamasını üstlenen İstanbul Property Invest Genel Müdürü Dr. Şükrü Akın da bu proje ile birlikte dünyanın en heyecan verici kenti olan İstanbul’un bir kez daha uluslararası alanda konuşulacağını söyledi. Dr. Şükrü Akın,  “İstanbul’u denizden keşfedin” sloganıyla tanıtılan ve yeni vizyonuna kavuşan projenin sadece iç pazarda değil, artık global arenada da pazarlanacağını ve İstanbul’un tanıtımına da katkıda bulunacağını anlattı.

Bin Metrekarelik Müstakil Kullanımlı Bahçeler

Dünyanın önde gelen tasarım ofislerinden SOM’in (Skidmore Owings and Merrill) tasarımını yaptığı West Wall Marina Villaları’nda büyüklüğü 815 metrekareye varan, 3+2’den 7+2’ye kadar kadar farklı villa tipi yer alıyor. Sirius, Mira, Karavela, Armador, Tramola - Katamaran, Alesta ve Kalipso modelleriyle seçenekler sunan West Wall Marina Villaları’nın 500 ile 1.000 metrekare arasında müstakil kullanımlı bahçeleri bulunuyor. Projenin özellikleri içerisinde; genel ve özel yüzme havuzları, çocuk parkları, spor alanları, alışveriş noktaları, özel plaj, 1.5 km'lik sahil şeridi, yat kulübü, yelken okulu, seçkin restoran ve kafeler mevcut. Eşsiz konforu ve lüks konut ayrıcalığının yanında hemen teslim avantajlarıyla satılan proje, Beylikdüzü, Yakuplu, Marmara Mahallesi, Ulusum Caddesi üzerinde. Atatürk Havalimanı'na 17 km, İDO İskeleleri'ne 7 km, Taksim'e 30 km, Levent'e 32 km, TEM bağlantısına 6 km, E-5 bağlantısına 3 km mesafede.

West Wall sakinlerinin özel avantajlarla yararlanabileceği West İstanbul Marina, karada 300, denizde 600 tekneye her türlü teknik hizmeti ve konforu yaşatabilecek donanıma sahip. Konut sahiplerinin rahatça faydalanabilecekleri geniş plajının yanı sıra tekne sahiplerine de İstanbul'un en geniş bakım onarım merkezi ile hizmeti veriliyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım1024 kez okunmuştur.


ETİKETLER : West Wall Marina Villalarý, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Gayrimenkulde Dev İşbirliği West Wall Marina Villaları’nın Rezidans Yönetimi İspanyol Gruba Emanet
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Kale Seramik, EasyStone, İbrahim Etem Yorulmaz, ACK Grup, Prof. Ulrich Sieberath, Binres İnşaat, AGÜ, akiş, Gülsa İnşaat-Bay Yapı, 216 Butik Çekmeköy, CNR 2015 Emlak Fuarı, Zigbee, Multi Airflow, enerji kimlik belgeleri, Şakirin Camii, Mehmet Metealtan, Edilgress , Kaleiçi, MilasBodrumHavalimanı, YangındanKorunmaHaftası, Nidakule Bomonti Ofis, EsasGayrimenkul, Enyap İnşaat, YuccaYuccaAsym, ArkasLojistik, CCI - Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı , Trakya Bölgesinde Ortak Kültürel Yemek Mirası, Gamze Elibol, İbrahim Bilgiç, ÇelikİhracatçılarıBirliği,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.